توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 356482
همکاری ۴ بانک اتریشی و سوئیسی با ایران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۲۲
رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: ۲ بانک اتریشی و ۲ بانک سوئیسی با ایران ارتباط برقرار کردند.

به گزارش صداو سیما؛ مسعود خوانساری در حاشیه مذاکرات دو جانبه هیات تجاری کرنتن اتریش و اتاق بازرگانی تهران افزود: امروز میزبان هیات اتریش به سرپرستی وزیر اقتصاد، گردشگری و فرهنگ استان کرنتن هستیم. کرنتن در زمینه صنعت بازیافت چوب و پلاستیک و در حوزه گردشگری پیشرفت های خوبی داشته است.

وی ادامه داد: سال گذشته حجم تجارت ما با اتریش ۴۰۰ میلیون دلار بود که با توجه به موافقت نامه ها پیش بینی می شود امسال و سال آینده حجم تجاری افزایش یابد.

خوانساری با اشاره به ارتباط ۲ بانک اتریشی (رایف آیزن) و (اور بانک) با ایران گفت: امروز ۲ تفاهم نامه در رابطه با رفع موانع و مشکلات سر راه سرمایه گذاران با امضا رسید که تا حدودی مشکلات بانکی رفع شود.

وی افزود: ۲ بانک سوئیس با ایران ارتباط برقرار کرده است اما مشکلی که هنوز باقی مانده تبدیل دلار به سایر ارزهاست.

وی تصریح کرد: کشور اتریش ۳۶۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی دارد و ایران را برای سرمایه گذاری مشترک مناسب می داند.

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: ایران و اتریش باید به فکر سرمایه گذاری بلند مدت باشند.

مسعود خوانساری با اشاره به ورود ۵ هیات اتریشی در طی چند ماه گذشته به ایران افزود: اتریش کشوری توسعه یافته است که ۳۴۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی دارد و در زمینه های صنعتی موفق بوده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ایران دارای موقعیت راهبردی است، کشورهای همسایه بازار خوبی برای سرمایه گذاران در ایران هستند.

خوانساری افزود: با توجه به پیش بینی رشد ۴ درصدی اقتصاد در سال ، نیازمند ۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری هستیم.

وی با اشاره به اینکه تحریم ها فشار زیادی بر اقتصاد کشور وارد کرد، گفت: تحریم ها باعث شد تا در زمینه فناوری و زیرساختها اقدامات خوبی صورت گیرد که این امر نیازمند سرمایه گذاری است.

رئیس اتاق بازرگانی تهران افزود: هنوز برخی از بانکها برای ایجاد ارتباط محتاط هستند اما دو بانک اتریشی با ایران ارتباط برقرار کرد.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه مهمترین عامل در سرمایه گذاری اعتبارات بانکی است اما روند حل مشکل بانکی بسیار کند پیش می رود، و اتاق بازرگانی امادگی دارد تا موانع موجود را برطرف کند.

خوانساری درپایان با اشاره به تعداد ۱۵۰ هزار نفر عضو اتاق بازرگانی تهران گفت:۵۰ درصد اقتصاد کشور در تهران است و هردو کشور باید به فکر سرمایه گذاری درازمدت باشند.

در پایان تفاهم نامه همکاری بین اتاق بازرگانی تهران و اتاق بازرگانی کرنتن و تفاهم همکاری بین شرکتهای اب صنعت انرژی و mta messtechnik امضا شد.
 
کلمات کلیدی : بانک+نظام بانکی+تحریم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.