نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 396389
تفسیر عجیب شجونی از توصیه رهبری به احمدی‌نژاد: گفتند در موعد قانونی اقدام کند، نه اینکه کاندیدا نشود!
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۶
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز از تصمیم گیری برای تغییر نام جامعه روحانیت مبارز در زمان حیات مرحوم آیت الله مهدوی کنی، دبیر کل فقید این تشکل خبر داد و در خصوص عضویت ۶ روحانی جدید در شورای مرکزی جامعه روحانیت تاکید کرد: این افراد جایگزین اعضای غایب این تشکل نظیر آیات هاشمی رفسنجانی، امامی کاشانی و حجج اسلام روحانی و ناطق نوری نشده اند.

به گزارش تابناک جعفر شجونی درباره ترکیب جدید جامعه روحانیت مبارز و اینکه اضافه شدن ۶ عضو جدید به این تشکل بر چه مبنایی انجام شده است، تصمیم گیری در خصوص اضافه شدن اعضای جدید به جامعه روحانیت مبارز را مربوط به دوران حیات و دبیر کلی آیت الله مهدوی کنی بر این تشکل دانست.

دلیل پذیرش اعضای جدید در "جامعه روحانیت"
وی در توضیح بیشتر این مطلب اظهار کرد: زمان حیات آیت الله مرحوم مهدوی کنی برنامه جامعه روحانیت مبارز این بود که با توجه به شهادت و مرحوم شدن برخی اعضای قدیمی جامعه روحانیت مبارز، برخی از افراد نزدیک به این تشکل را به عضویت بپذیریم که خروجی این تصمیم اضافه شدن ۶ عضو جدیدی بود که اطلاع رسانی لازم در خصوص آنها انجام شد.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز افزود: پس از انتخاب ۶ عضو جدید جامعه روحانیت مبارز، در جلسه گذشته ۳ نفر از انها در جلسه شورای مرکزی شرکت کردند و در جلسه امروز (سه شنبه) هم ۳ عضو دیگر به احتمال بسیار فراوان حضور خواهند یافت.

هاشمی، کاشانی، روحانی و ناطق همچنان عضو هستند

وی در پاسخ به این سئوال که گفته می شود اعضای جدید جایگزین برخی چهره های قدیمی و شناخته شده جامعه روحانیت مبارز نظیر آیات هاشمی رفسنجانی، امامی کاشانی و حجج اسلام روحانی و ناطق نوری شده اند، گفت: این موضوع صحت ندارد و ۶ عضو جدید همانطور که گفتم بر مبنای تصمیمی که زمان آیت الله مهدوی کنی گرفته شد، به جامعه روحانیت اضافه شدند.

شجونی در پاسخ به این سئوال که آیا همچنان دعوت نامه برای اعضایی که شرکت نمی کنند ارسال می شود و صحبتی در خصوص جایگزینی شده است یا خیر؟ ادامه داد: هیچکس از ترکیب جامعه روحانیت کنار گذاشته نشده، بلکه اعضایی که شرکت نمی کنند، خود تصمیم به عدم حضور گرفته اند. بنده نمی دانم که دعوتنامه ارسال می شود یا نه. این را باید از دبیر اجرایی جامعه روحانیت بپرسید.

لفظ "مبارز" از نام جامعه روحانیت حذف می شود
وی در مورد اینکه آیا تصمیم دیگری در زمان حیات آیت الله مهدوی کنی برای جامعه روحانیت گرفته شده که به آن هنوز عمل نشده باشد، تصریح کرد: یک تصمیم دیگری که دبیرکل فقید جامعه روحانیت مبارز بر آن تاکید می کرد این بود که لفظ "مبارز" از عنوان جامعه روحانیت مبارز حذف شود.

عضو جامعه روحانیت مبارز درباره دلایل و چرایی حذف لفظ "مبارز" از عنوان تشکل جامعه روحانیت مبارز نیز توضیح داد: دلیل این امر، این بود که اکنون دوران مبارزه ای که روحانیت مبارز با رژیم ستم شاهی داشت گذشته و الان در مسیر خدمت و خدمت رسانی هستیم؛ لذا تصمیم بر این بود که عنوان "جامعه روحانیت" به تنهایی باقی بماند. ضمن اینکه اگر عضو جدیدی هم به این تشکل اضافه بشود، قطعا جزو مبارزان نخواهد بود.

برنامه جامعتین برای انتخابات آینده اعلام می شود
شجونی اضافه کرد: جامعتین در همه حال نقش ریش سفیدی خود را در عرصه های مختلف انقلاب به ویژه در این انتخابات بین اصولگرایان ایفا خواهند کرد و برای انتخابات آتی ریاست جمهوری و شوراها هم برنامه هایی در نظر است که به زودی اعلام می شود.

وی در خصوص سخنان روز گذشته رهبر معظم انقلاب درباره توصیه به احمدی نژاد برای عدم کاندیداتوری در انتخابات آتی ریاست جمهوری نیز ابراز عقیده کرد: اینطور نیست که شما می گویید. آقا کار شورای نگهبان را نکرده اند که به احمدی نژاد بگویند نیاید.

این فعال سیاسی اصولگرا در توضیح سخنان خود گفت: در حقیقت ایشان گفته اند که تشکیل ۲ دولت درست نیست. اتفاقات فعلی اینگونه است که انگار ۲ جریان در مملکت درست شده. اینکه ۲ نفر به سفر استانی بروند و شرایط به گونه ای باشد که انگار جنگ و جدل موضوعاتی بود که آقا خواستند انجام نشود.

منظور آقا این بود که احمدی نژاد در موعد قانونی اقدام کند!
وی در پاسخ به این سئوال که اما رهبر انقلاب صراحتا اعلام کردند که توصیه کرده اند و به مصلحت نیست که آقای احمدی نژاد در انتخابات شرکت کنند،(اگرچه به صراحت اسم نیاوردند و مساله انتخابات را مستقیم مورد اشاره قرار نداند، اما همه می دانند منظور چیست) خاطر نشان کرد: منظور این بود که در شرایط فعلی کارهایی که اشاره کردم، انجام نشود. منظور آقا این بود که اگر احمدی نژاد می خواهد کاندیدا بشود، در موعد قانونی ثبت نام و فعالیت کند وگرنه منظور ایشان عدم شرکت در انتخابات نبوده است!
۱۳۹۵/۱۰/۰۷ ۱۴:۲۱
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۳ ۱۵:۰۲
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۸ ۱۰:۱۸
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۷ ۱۹:۰۲
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۷ ۱۹:۰۲
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۷ ۱۸:۴۸
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۶ ۱۳:۱۷
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۶ ۱۲:۲۹
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۶ ۱۲:۲۴
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۶ ۱۲:۰۸
 
 
کلمات کلیدی : رهبر انقلاب+درس خارج فقه
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۷ ۰۱:۳۰:۲۷
آقای شجونی رهبر فرمودند مصلحت نیست در انتخابات شرکت کنند نفرمودند که مصلحت نیست تبلیغ زودتر از موعد کنند. (3952936) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۷ ۰۴:۰۸:۵۰
چجوری باید گفت که شماها بفهمید؟!! (3952966) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۷-۰۷ ۰۸:۰۳:۰۹
عجب!!! (3953052) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۷ ۰۸:۲۲:۵۸
وقتی بیانات روشن حضرت آقا اینگونه تفسیر می گردد ؟ (3953080) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۷ ۱۱:۴۲:۳۴
آقای شجونی مداند مجازات تفسیر به رای چیست؟ (3953432) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.