توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 430083
قاضی‌زاده: وزارت خارجه در مورد رفتار ترکمنستان اقدام لازم را انجام دهد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۰
نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی از اقدام ترکمنستان نسبت به شرط‌گذاری‌ قیمت گاز صادراتی به ایران انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی در تذکری شفاهی، گفت: اخیراً و در آغاز فصل سرما کشور ترکمنستان اقدام به شرط‌گذاری در مورد قیمت گاز صادراتی به ایران به میزان 20 میلیون متر مکعب در روز نمود. این اقدام مشابه اقدامی بود که چند ماه قبل نسبت به کامیون‌داران ایرانی در مورد عوارض ترانزیت عبوری به ترکمنستان صورت گرفت.

او از وزیر امور خارجه خواست اقدامات لازم را در مورد این رفتار صورت گرفته را انجام دهد.

قاضی‌زاده از وزیر نفت نیز خواست با عملیاتی کردن برداشت از میدان گازی کشف شده طوس سرخس و توسعه میدان گاز خانگیران تولید و بهره‌برداری گاز در کشور را افزایش دهد و زمینه اشتغال بیش از 1000 جوان جویای کار را فراهم آورند و سرنوشت گاز مصرفی را به اراده دیگر کشورها گره نزنند.

این نماینده مجلس به وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی متذکر شد که به تعهدات خود نسبت به وزارت صنعت متعهد باشند و گفت صنایع زیادی در حوزه انتخابیه به دلیل عدم اعطای سرمایه در گردش توسط بانک‌ها در شرایط رکود به سر می‌برند و بانک‌های عامل خلاف تعهدات خود عمل می‌کنند.

او در پایان از وزیر نیرو نیز خواست بر روند فاضلاب شهر مشهد نظارت بیشتری داشته باشند.
 
کلمات کلیدی : واردات گاز + ترکمنستان + ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.