توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491185
پیگیری اموال بابک زنجانی در خارج از کشور
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۳
وکیل شرکت ملی نفت ایران گفت: وزارت نفت با کمک وزارت امور خارجه در حال پیگیری اموال بابک زنجانی در خارج از کشور و در محاکم قضایی کشورهای مدنظر است.

غلامرضا مهدوی روز سه شنبه درباره آخرین وضعیت پیگیری اموال بابک زنجانی در خارج از کشور افزود: این قضیه که یکی از شرکای بابک زنجانی با وزارت نفت قرار دادی برای بازگشت اموال او تنظیم کرده است، صحت دارد اما سه سال تمام به دروغ گفتند اموال را پس می دهیم درحالی که پولی در کار نیست.

وی در پاسخ به این پرسش ایرنا که چرا وزارت نفت با اعلام بابک زنجانی مبنی بر احتمال فروش برخی اموالش در خارج از کشور توسط شرکایش، موضوع را پیگیری نکرده است، اظهار کرد: وزارت نفت از همان زمان پیگیر موضوع شد و در کشورهایی چون ترکیه ، مالزی و تاجیکستان، طرح دعوا کرد اما متهم، سندی دال بر مالکیت این اموال ازجمله «اونور ایر ترکیه» به ما ارائه نکرده است که وزارت نفت با استفاده از آن اسناد بتواند شکایت خود را اثبات کند.

مهدوی با بیان اینکه «قدرت تنجل»(شریک بابک زنجانی) سهام شرکت هواپیمایی اونور ایر را به «باگانا»(مالک اول اونور ایر ترکیه ) فروخته است، ادامه داد: ما وقتی سندی در اختیار نداریم تا اثبات کنیم این اموال متعلق به بابک زنجانی است چگونه می توانیم در دادگاه خارج از کشور حرفی برای گفتن داشته باشیم.
به گزارش ایرنا، دادگاه پرونده نفتی با سه متهم اصلی یعنی بابک زنجانی، مهدی شمس زاده و حید فلاح هروی از 11 مهر سال 94 در شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران آغاز شد که قاضی بعد از 25 جلسه رسیدگی به این پرونده، در نهایت حکم اعدام هر سه متهم را به اتهام افساد فی الارض صادر کرد.

رای با اعتراض متهمان به دیوان عالی کشور رفت که قضات دیوان عالی حکم اعدام بابک زنجانی متهم ردیف اول را تایید اما حکم اعدام دو متهم دیگر یعنی مهدی شمس زاده و حمید فلاح هروی را نقض و برای رسیدگی به شعبه هم عرض ارجاع کردند.

رسیدگی به پرونده متهمان ردیف دوم و سوم پرونده نفتی از تاریخ 17 تیر امسال در شعبه 28 دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه، آغازشد و این دادگاه تاکنون در دو جلسه برگزار شده است.

قاضی مقیسه یکشنبه ؛25 تیر را زمان جلسه سوم رسیدگی به این پرونده اعلام کرده است.

براساس این گزارش، غیر از متهم ردیف اول یعنی بابک زنجانی و وکیل مدافع او، بقیه متهمان و وکلای مدافع آنان، وکلای شرکت نفت، شرکت اچ کی، بانک مسکن، سازمان تامین اجتماعی هم در جلسات دادگاه حضور دارند.
 
کلمات کلیدی : بابک زنجانی،قوه قضاییه، وزارت نفت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.