توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 409078
هشدار انگلیس درباره عملکرد تهاجمی روسیه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۹
رئیس آژانس جاسوسی و اطلاعات داخلی انگلیس (ام آی ۵) هشدار داد روسیه به شدت "تهاجمی" رفتار کرده و از تکنولوژی‌های جدید علیه غرب استفاده می‌کند.

به گزارش ایسنا، اندرو پارکر، رئیس "ام آی ۵ " در مصاحبه با روزنامه گاردین گفت: روسیه از کل ارگان‌های دولتی و قدرت‌هایش برای پیشبرد سیاست خارجه‌اش به شیوه "تهاجمی‌تر" استفاده می‌کند که شامل "تبلیغات، جاسوسی و حملات سایبری و خرابکارانه" می‌باشد.

وی افزود: روسیه در سراسر اروپا مشغول فعالیت است و امروزه شاهد اقداماتش در انگلیس هستیم. وظیفه ام آی ۵ این است که سر از کار روسیه در آورد.

این اظهارت پارکر پس از آن مطرح شد که ناوهای جنگی انگلیس اوایل ماه جاری میلادی به صورت مخفیانه گروه ناو هواپیمابر روسیه را که از دریای شمال به سمت مدیترانه در حرکت بود، تعقیب کرد. میشل فالون، وزیر دفاع انگلیس گفت: استقرار دریایی روسیه بدون شک برای آزمایش ظرفیت‌های انگلیس و ناتو صورت گرفته است.

پارکر گفت: روسیه به شدت خودش را در مقابل غرب قرار داده و از روش‌های "غیرمتعارف " برای این کار استفاده می‌کند. روسیه به شدت خودش را مخالف با غرب توصیف کرده و طبق آن عمل می‌کند. شما می‌توانید این موضوع را با توجه به فعالیت‌های روسیه در اوکراین و سوریه مشاهده کنید.

رئیس سرویس اطلاعات داخلی انگلیس افزود: اما با تهدید سایبری حجم وسیعی از فعالیت‌های مخفیانه وجود دارد. روسیه چندین دهه یک تهدید مخفیانه بوده است اما آنچه این روزها تغییر کرده این است که روش‌های قابل دسترس بیشتری وجود دارد.

این اظهارات پارکر به دنبال اتهامات اخیر آمریکا علیه روسیه مطرح شد که مسکو را به تلاش برای مداخله در انتخابات قریب‌الوقوع ریاست جمهوری با هک کردن نهادهای سیاسی آمریکا متهم کرد؛ اتهاماتی که کرملین آن را مکرراً رد کرده است.

اصلی‌ترین موضوعی که باعث خدشه دار شدن روابط روسیه و غرب شده، سوریه است.
 
کلمات کلیدی : انگلیس، روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.