نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 399070
آیت الله سعیدی: وقتی رهبری صلاح نمی دانند فردی در انتخابات نامزد شود، باید بگوییم لبیک
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۲
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به لزوم تبعیت بی چون و چرا از ولی فقیه در تمام زمینه ها، حتی شرکت برخی افراد در انتخابات گفت: حکم رهبر معظم انقلاب برای همگان فصل الخطاب است.

به گزارش انتخاب، آیت الله علی سعیدی در یادواره ۱۸۸۰ شهید کهگیلویه وبویراحمد در یاسوج اظهار داشت: «وقتی رهبر معظم انقلاب صلاح نمی دانند فردی در انتخابات نامزد شود اگر رهبری را فصل الخطاب می دانیم باید بگوییم لبیک یا خامنه ای».

وی گفت: وقتی رهبر فرزانه انقلاب، اقتصاد مقاومتی را مطرح می کنند فلسفه ای در آن پنهان است که همه نمی توانند آن را بفهمند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: برخی بودند که در زمان امام خمینی (ره) در مقابل آن بزرگوار چون و چرا می کردند و امروز برخی از مسائل را رهبری مطرح می کنند که نباید توقع داشته باشیم پشت صحنه را بازگو کنند.

آیت الله سعیدی بیان کرد: وقتی رهبری حکمی صادر می کنند باید از آن تبعیت کنیم و دنبال فلسفه آن نباشیم چون برخی مسائل را نمی توان در آن مقطع زمانی طرح کرد و بیان این مسائل سالها طول می کشد.

وی در ادامه به بیان برخی ویژگی های روحانیان پیشتاز اشاره کرد و گفت: یکی از معیارهای آنان، تبعیت بی چون و چرا از ولی فقیه است.

وی بیان کرد: «متعبدترین افراد، یاران امام حسین(ع) بودند که همراه ایشان در کربلا حرکت می کردند و نگفتند برای چه ما را می بری».

وی افزود: ماموریت کربلا به کلی سری بود و امام نمی توانست پشت صحنه را بگوید چون برخی در آن مقطع زمانی قادر به درک آن نبودند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: نخستین معیار برای روحانی پیشتاز، همسویی با ولی فقیه در حکومت دینی است.

آیت الله سعیدی عنوان کرد: تشخیص موضوع در مدیریت حکومت بر عهده ولی فقیه و کارشناسان است اما صدور حکم را تنها ولایت فقیه بر عهده دارد.

وی گفت: ولی فقیه در مسائل حکومتی حکم صادر می کند و تبعیت از آن مانند تبعیت از حکم رسول الله (ص) و امامان معصوم (ع) است.

وی با بیان اینکه صدور حکم در مسائل حکومتی بر عهده حاکم است که می تواند پیامبر(ص)، امام معصوم و یا ولی فقیه باشد افزود: شخص دیگری در عرض ولی فقیه در عرصه مدیریت کشور نمی تواند حکمی صادر کند.

آیت الله سعیدی بیان کرد: ولی فقیه در پنج موضوع حجیت، تبعیت، نصب، رسالت و اختیارات با پیامبر (ص) و امام معصوم (ع) اشترک دارد و از این جنبه ها تفاوتی بین آنها نیست.

وی در ادامه با اشاره به برخی رویدادهای معاصر که روحانیت در آنها نقش مؤثری داشتند گفت: روحانیت از دیرباز در همه امور اجتماعی و سیاسی نقش محوری داشته است.

وی بیان کرد: ملاعلی کنی در اعتراض ها به قرارداد رویترز و جنبش تنباکو، شیخ فضل الله نوری در نهضت مشروطیت، آیت الله کاشانی و نواب صفوی در نهضت ملی شدن صنعت نفت و امام خمینی(ره) در انقلاب اسلامی ازجمله روحانیانی هستند که در وقایع مهم تاریخ معاصر ایران اثرات عمیقی داشتند.

آیت الله سعیدی عنوان کرد: حتی زیارت عاشورا نیز سرشار از مضامین سیاسی است که نشان دهنده لزوم توجه روحانیت به این گونه مسائل است.

وی با اشاره به اینکه برخی جریان ها پشت پرده و دنباله دارند که باید به آنها توجه کرد، گفت: وقایع تاریخی مانند فتنه ۸۸ و ظهور گروهک های تروریستی مانند داعش دارای عقبه و پشت صحنه است که باید واکاوی شود.

وی عنوان کرد: ظهور گروهک تروریستی داعش روی صحنه و پشت صحنه دارد که نیازمند واکاوی است.
۱۳۹۵/۱۰/۰۷ ۱۴:۲۱
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۸ ۱۰:۱۸
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۷ ۱۹:۰۲
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۷ ۱۹:۰۲
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۷ ۱۸:۴۸
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۶ ۱۳:۱۷
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۶ ۱۲:۲۹
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۶ ۱۲:۲۶
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۶ ۱۲:۲۴
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۶ ۱۲:۰۸
 
 
کلمات کلیدی : رهبر انقلاب+درس خارج فقه
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۳ ۱۶:۱۳:۴۰
خيلي جالبه تا رهبر معظم انقلاب مسئله اي مبتلابه جامعه را مطرح ميكنند و ما ازايشان از اين بابت الحق سپاسگزاريم عده اي لابد براي نشان دادن ميزان ولايت مداريشان فورا در تاييد ان رهنمود شروع به تفسير و ستايش و بعضا غلو هاي انچناني مينمايند كه اين عمل به هيچ وجه در راستاي تاثير گذاري ان رهنمود نيست اينها كي ميخواهند اين مطلب ساده را بفهمند (3962480) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.