توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 408475
ریاست‌جمهوری عون خبر بدی برای اسرائیل است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۰
روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» در گزارشی با اشاره به جلسه هفته بعد نمایندگان لبنان، انتخاب «میشل عون» به عنوان رئیس جمهور را به ضرر اسرائیل دانسته است.

به گزارش فارس، روز‌نامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» روز یکشنبه با اشاره به احتمال انتخاب «میشل عون» به عنوان رئیس‌جمهور لبنان، نوشته است که این خبر بدی برای اسرائیل است، چراکه عون روابط نزدیکی با حزب‌الله دارد.
 
در این گزارش با اشاره به جلسه این هفته نمایندگان پارلمان لبنان در رابطه با انتخاب رئیس جمهور آمده است که 128 نماینده این کشور برای انتخاب رئیس‌جمهور لبنان تشکیل جلسه می‌دهند. اگر عون به عنوان رئیس جمهور لبنان انتخاب شود هفدهمین رئیس جمهور لبنان خواهد بود.
 
گذشته از توافقی که هقته گذشته برای انتخاب عون به صورت علنی اعلام شد هنوز معلوم نیست که وی بتواند دو سوم آراء لازم برای تصدی سمت ریاست جمهوری را به دست آورد.
 
در این گزارش آمده است اگر عون به عنوان رئیس‌جمهور لبنان انتخاب شود، این فرمانده سابق نظامی و البته سیاست‌مداری که دارای روابط خوبی است اختیار انتخاب نخست وزیر و سایر وزراء را در اختیار خواهد داشت و گذشته از تمامی این موضوعات سیاست‌های کلی کشور را تبیین خواهد کرد.
 
یدیعوت با اشاره به نتایج انتخاب عون به عنوان رئیس‌جمهور لبنان آمده است که در این صورت «ایران جای پای خود در لبنان را قوی‌تر از پیش می‌کند. با انتخاب عون به عنوان رئیس جمهور لبنان کسی جرات خلع سلاح حزب‌‌الله را نخواهد داشت، موضوعی که می‌تواند برای عربستان نیز موضوعی نگران کننده باشد.»
 
گفتنی است «میشل سلیمان» آخرین رئیس جمهور لبنان بود که  دو سال و نیم پیش دوره‌اش به پایان رسید. بعد از سلیمان نمایندگان لبنان ده‌ها بار برای انتخاب رئیس جمهور این کشور تشکیل جلسه داده‌اند که هیچ کدام از این جلسات نتیجه‌ای در بر نداشته است.
 
جلسه هفته بعد نمایندگان لبنان در حالی برگزار خواهد شد که هفته گذشته «سعد حریری» رئیس جریان 14 مارس در یک عقب‌نشینی آشکار اعلام کرد که از عون حمایت می‌کند.
 
کلمات کلیدی : اسرائیل+لبنان+میشل عون
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.