نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 398675
مخالفت مازندران با انتقال آب خزر به سمنان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۱
رئیس مجمع نمایندگان مازندران از مخالفت قطعی نمایندگان مازندران با انتقال آب خزر به سمنان خبر داد.

به گزارش فارس، قاسم احمدی‌ لاشکی با اشاره به جلسه دو و نیم ساعته با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور اظهار کرد: در این جلسه سه موضوع انتقال آب دریای خزر به سمنان، بحث زباله مازندران و نیروگاه‌های زباله‌سوز نوشهر و ساری مطرح شد.

وی افزود: نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی در این نشست با انتقال آب دریای خزر به سمنان به طور کامل و قطعی مخالفت کردند و این در حالی بود که دولت در حال کار کارشناسی برای تحقق این امر را آغاز گرده بود.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران کرد تصریح کرد: به رئیس سازمان محیط زیست کشور اعلام کردیم انتقال آب دریای خزر بلای جان سه استان گیلان، گلستان و مازندران خواهد بود و از او خواستیم تا نظر مخالف و قطعی نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی را به رئیس جمهور منتقل کند.

وی بیان کرد: درباره معضل زباله در استان مازندران نیز مباحثی مطرح شد و این یکی از مشکلات جدی در استان است و به همین منظور مسأله پسماند مازندران در اولویت نخست دولت در سطح کشور قرار گرفت.

احمدی‌لاشکی عنوان کرد: مشکل ادامه روند احداث نیروگاه‌های زباله‌سوز نوشهر و ساری نیز در این جلسه بحث شد و در نهایت سازمان محیط زیست اعلام کرد که مشکل مجوز را حل خواهد کرد و روند احداث ادامه می‌یابد.

وی گفت: همچنین موضوع راه دسترسی مستقیم نوشهر به کجور هم از دیگر مباحثی بود که درباره آن گفت‌وگو شد و قرار شد تا محیط زیست مجدداً در این‌باره بررسی‌های خود را انجام دهد.
منبع: فارس
 
کلمات کلیدی : مازندران+انتقال آب خزر به سمنان
 
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۳ ۰۸:۵۸:۳۷
نمایندگان محترم مازندران لابد توجه دارن که کم آبی استان ما عمدتا به دلیل مهاجرت بی حد و حصر هموطنان شمالی به استان سمنان هست و افزایش مصرف آب و بدلیل سر ریز شدن این جمعیت غیر بومی لاجرم باید بخشی از امکانات رو هم منتقل کرد. نمیشه هم خدا رو خواست و هم خرما رو . اضافه جمعیت استان شمالی به دنبال کار به سمنان مهاجرت کرده اونوقت آب که نیاز خودشونه رو دریغ میکنن.
ما حرفی نداریم شمالی های عزیز که البته رو چشم ما جا دارن به استان خودشون برگردن ، ما انتقال آب هم نمیخاهیم. ان شااله مشکل کار هم همونجا یه فکر قطعی و اساسی !!!!! براش بکنین. (3961787) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۰ ۱۳:۰۵:۴۳
همشهری گرامی سمنانی بعضی چیزا رو از قلم انداخته که به عرض می رسانم: بیشترین آب ورودی به سد شهید رجایی یا سلیمان تنگه ساری از رودخانه های استان سمنان که به سمت مازندران سرازیر میشود تامین میشود در ضمن این آب شیرین است و نه مثل آب دریای خزر شور! پس قاعدتا" باید آب حاضر و آماده شیرین رو به سمت سمنان برگردانند و کلی از مشکل حل خواهد شد و منت هم سر مردم استان سمنان نیست.!!!!
بعد هم این که مگر آب دریای خزر ارث پدری مازندرانی های محترم و استانهای شمالی عزیز است که مخالف انتقال آن باشند؟!!! (4009976) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.