نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 294076
ساعت صفر برای آزادسازی موصل + تصاویر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۵
دیدگاه‌های متفاوتی درباره "ساعت صفر" برای آزاد سازی "موصل" وجود دارد که در این گزارش به آن می‌پردازیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ استان "نینوا" با مرکزیت "موصل" پایتخت خلافت به اصطلاح خود خوانده داعش بوده که تلاش می‌کند از طریق آن اعلام موجودیت گسترده کند. تروریست‌های تکفیری پس از پیروزی‌های اخیر ارتش عراق در شش ماه گذشته و آزادسازی "تکریت" مرکز استان "صلاح الدین" نگران سقوط شهر "موصل" شدند و تلاش کردند تا مرکز استان "نینوا" را به هر شکل ممکن حفظ کنند.
نکته مهم این بوده که داعش در این پروسه از هیچ اقدامی از جمله حفر "خندق" دریغ نمی‌کند و از تمام مردم موصل به اجبار در این مسیر استفاده می‌کند. اگر شهر "موصل" از سوی ارتش و نیروهای مردمی عراق  آزاد شود؛ این باور در ارتش و نیروهای مردمی سوریه نیز بوجود می‌آید که می‌توانند دژ خلافت داعش در استان "رقه" را سرنگون کنند و لذا فعالیت از این سوی مرز به سمت مرزهای سوریه منتقل خواهد شد و آغاز فروپاشی تدریجی داعش کلید خواهد خورد.

داعش تلاش کرده تا در شش ماه اخیر با حفر خندق در اطراف "موصل" اولا آزادسازی این شهر را با اختلال مواجه یا روند آن را با تدریج مواجه کند و ثانیا دامنه شکست‌های این گروه تروریستی از مرزهای عراق به استان‌های "دیرالزور" و "رقه" گسترش پیدا نکند؛ هرچند که ارتش و نیروهای مردمی عراق و سوریه بیشینه تلاش خود را برای مقابله با تروریسم انجام می‌دهند.

**سردار جزایری: مقدمات لازم برای آزادی "نینوا" و "الانبار" فراهم شده است
سردار سرتیپ سیدمسعود جزایری معاون ستاد کل نیروهای مسلح درباره زمان آزادسازی استان "نینوا" و "الانبار" اظهار داشت: مقدمات لازم برای آزادی "نینوا" و "الانبار" فراهم شده و ملت عراق یکپارچه در مقابل دشمنان ایستاده است.

وی ادامه داد: علیرغم نظر آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها و کسانی که در آرزوی تجزیه عراق هستند، مردم و دولت و نیروهای مسلح این کشور متحد هستند و عراق تجزیه نخواهد شد.
** تدارک 20 هزار مبارز برای آزاد سازی  "موصل"
"بشار کیکی"رئیس شورای استانداری نینوا با اعلام اینکه 20هزار مبارز از 4 جبهه در عملیات آزادسازی موصل مشارکت خواهند کرد، گفت: "طرح آماده شده برای آزادسازی "موصل" (مرکز استان "نینوا") در دست بررسی است و زمان آغاز این عملیات تاکنون مشخص نشده است".
 وی با اعلام اینکه 4 طرف یعنی ائتلاف جهانی، دولت مرکزی عراق، دولت اقلیم کردستان (شمال عراق) و دولت محلی در این عملیات مشارکت خواهند داشت، تصریح کرد: تعیین رهبری آزادی  "نینوا" موضوع مهمی است که تاکنون درباره آن تصمیم‌گیری نشده است.

** 2 هزار نیروی یگان ویژه عراقی برای آزاد سازی نینوا در نظر گرفته شده است
یگان عملیات آزاد سازی موصل، 7هزار تن از نیروهای امنیتی عراق از جمله 2000 نیروی یگان ویژه را جهت مقابله با گروه تروریستی داعش و بازپس‌گیری این شهر از سیطره داعش آموزش می‌‌دهد و تجهیز می‌کند.این آموزش‌ها شامل تمرینات رزمی، تیراندازی با انواع سلاح فنون نبرد رودررو، درگیری خیابانی و مانور در شرایط سخت می‌باشد.

**سردار جوانی: پیش بینی زمان آزاد سازی "موصل " دشوار است/داعش از هم اکنون یک نیروی شکست خورده در استان نینواست
سردار "یدالله جوانی" مشاور عالی نمایندگی ولی فقیه در سپاه اظهار داشت: در مناطقی که داعش در بین جمعیت پناه گرفته و در بین مردم پنهان شده باید ارتش عراق از تاکتیک‌هایی استفاده کند که به مردم کمترین آسیب برسد.  
 
  وی افزود: تعیین زمان برای آزادسازی استان  "نینوا" و شهر "موصل" دشوار بوده و نمی‌توان پیش‌بینی کرد که موصل چه زمانی آزاد می‌شود؛ اما تجربه عراق در چند ماه گذشته نشان داد که آنها سازماندهی پیدا کرده و برنامه‌های موفقی را پیاده کردند و در هر کجا عملیاتی انجام دادند موفق بودند و قطعا عملیات  آزادسازی در این استان هم موفق خواهد بود.  
 
مشاور عالی نمایندگی ولی فقیه در سپاه با اشاره به موفقیت‌های دولت و ملت عراق در مقابل تروریست‌ها تصریح کرد: پیروزی‌های بدست آمده در "آمرلی"، "جرف‌الصخر" و "جلولا" به وسعت 300 کیلومتر مربع داعش را در یک تنگنای راهبردی قرار داده است و دولت ملت و ارتش عراق در یک موقعیت برتر قرار دارند.  
 
وی ادامه داد: داعش پایه مردمی ندارد و تصور می‌شود با ایجاد تفرقه و جنگ‌های مذهبی و تقسیم عراق به دو گروه شیعه و سنی به نتیجه برسد و ملت عراق با توجه به خیانت‌ها و جنایت‌های داعش یکپارچه ایستادگی کردند.  
 
سردار جوانی در پایان خاطرنشان کرد: تمام ملت عراق در مقابل داعش به میدان آمده و قطعا نینوا آزاد خواهد شد  و این گروه تروریستی از هم اکنون یک نیروی شکست خورده در استان نینواست.
"ابنیان الجربا" عضو شورای استان  "نینوا" در این زمینه اظهار داشت: قریب به 5 هزار  نفر از نیروهای ارتش و  پلیس محلی نیز با نیروهای مردمی در زمان انجام عملیات آزاد سازی "نینوا" همکاری خواهند کرد.
 
عضو شورای استان نینوا خاطر نشان کرد: بخشی از افراد آموزش دیده به طور کامل مسلح شده‌اند و منتظر رسیدن تجهیزات دیگر هستند.

**سقوط دژ داعش مساوی با فروپاشی تدریجی این گروه تروریستی
استان "دیرالزور" و "رقه" در سوریه و استان "نینوا" و "الانبار" در عراق از پایگاه‌های مهم داعش به شمار می‌رود که در صورت سقوط آنها نابودی داعش قطعی خواهد بود و می‌توان آزادسازی کل سرزمین‌های سوریه و عراق را جشن گرفت که صد البته در چند ماه آینده آینده نبردهای سخت تری شکل می‌گیرد.

**سردار کوثری: داعش عامل "عربستان" و "رژیم صهیونیستی" است/ پیروزی‌های ملت عراق در سایه راهنمایی‌های مرجعیت
 
سردار  "محمد اسماعیل کوثری"، رئیس کمیته دفاعی امنیتی مجلس شورای اسلامی درباره مسیر آینده آ‍زادسازی باقی مناطق اشغالی در اختیار داعش اظهار داشت: ملت "عراق" به فتوای "آیت‌الله سیستانی" لبیک گفتند.


وی ادامه داد: اگر حکم شرعی آیت‌الله سیستانی و حرکت عمومی مردم برای مقاومت نبود، داعش خیلی از اقداماتی که استکبار، "عربستان" و "رژیم صهیونیستی" از این گروه تروریستی مطالبه می‌کرد را به سرانجام می‌رساند.
 
رئیس کمیته دفاعی امنیتی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: دو عامل مهمی که باعث پیروزی ارتش و نیروهای مردمی عراق شد، رهبری و حمایت مردم "عراق" بود و در آینده نزدیک پیروزی‌های بیشتری در انتظار ملت عراق است.


**ناجی: داعش در جریان عملیات آزاد سازی شهر موصل غافلگیر خواهد شد
 
"محمد ناجی" مدیر اجرایی دفتر سیاسی جنبش بدر اعلام کرد که نیروهایی که برای آزادسازی موصل (در آینده) آماده شده‌اند داعش را غافلگیر خواهند کرد.
 
وی تأکید کرد که 35 هزار نیروی داوطلب از شهر موصل در "دهوک" در حال آماده سازی برای آزاد سازی موصل هستند و نیروهای ارتش و گروه‌های مردمی نیز به آنها یاری خواهند رسید. ناجی اعلام کرد که نبرد نهائی در موصل بعد از پاکسازی همه استان‌ها از حضور داعش صورت خواهد گرفت.


**ساعت صفر برای آزاد سازی "موصل"

چون شهر "موصل" مرکز استان "نینوا" برای تروریست‌های داعش یک شهر مهم و راهبردی به شمار می‌آید؛ به نظر می‌رسد "ساعت صفر" برای آزاد سازی استان " نینوا" با کمی تاخیر صورت بگیرد. با توجه به اینکه عملیات آزاد سازی شمال استان "صلاح الدین" و استان "الانبار" با کارشکنی‌های آمریکا با کندی پیش می‌رود،  به نظر می‌رسد  شروع عملیات آزاد سازی استان "نینوا" به مرکزیت "موصل" منوط به آزاد سازی استان "الانبار" و بخش‌های باقیمانده از استان "صلاح الدین" گردد.

در عین حال یک اشتیاق ویژه در جوانان عراقی برای آزاد سازی موصل ، مرکز استان نینوا از چنگ تروریست‌های بعثی تکفیری داعش وجود دارد.  با آزادسازی شهر "تکریت" مرکز استان "صلاح‌الدین" دریچه جدیدی بر دمکراسی و آزادگی ملت عراق ایجاد شد و امید است با برنامه ریزی برای  آزادی استان "نینوا" شاهد امنیت و پیشرفت پایدار در همسایه غربی خود باشیم.
 
کلمات کلیدی : نینوا ، موصل، داعش
 
ایرانی
۱۳۹۴-۰۶-۱۹ ۱۵:۴۲:۴۲
بنده به عنوان یک ایرانی مسلمان از اینکه نوامیس مسلمین در عراق مورد هتک حرمت قرار میگیرند متاسف و متاثرم
ولی متاسفانه نیروهای نظامی عراق اراده جنگیدن ندارند و از سویی شیوخ موصل و الرمادی اختلافات عدیده ای دارند
هنوز درک نکرده اند که کشورشان جنگ زده است (3177598) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۹ ۱۵:۵۲:۴۶
اول الانبار همه كاره هيچ كاره است (3177611) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۹ ۱۹:۰۱:۱۳
دوست عزیز! لطفا عینک ایدیولوژیک را از چشم بردارید و واقعیات را آنطور که هست ببینید.
پیروزی نیروهای ددمنش داعش در سال پیش و تسخیر موصل با چند هزار نفر در مقابل ارتش هشتاد هزار نفره عراق.... بدون پشتیبانی... قبیله های این منطقه و توافق آنها با داعش... قابل تصور نبود.
در کنار آن.... مردم هم که از دست حکومت مالکی به تنگ آمده بودند... رغبتی برای مقاومت در مقابل داعش نداشتند. و به آن تمکین کردند.

اینکه میگویید
با آزادسازی شهر "تکریت" مرکز استان "صلاح‌الدین" دریچه جدیدی بر دمکراسی و آزادگی ملت عراق ایجاد شد و امید است

خیالی بیش نیست!

تا زمانیکه... اختلاف مذهبی... در اینجا شیعه و سنی....از جانب سیاستمداران عراق کنار گذاشته نشود.
تا زمانیکه.... دولت مرکزی عراق... حقوق پیروان دیگر ادیان را زیر پا میگذارد و در این شرایط بیطرف نیست...... در عراق جنگ داخلی وجود خواهد داشت.

تا زمانیکه در عراق شهروندان .... چه شیعه و چه سنی و چه کرد و چه.... در مقابل قانون برابر نباشند..... این به نیروهای افراطی در هر گوشه امکان رشد خواهد داد.

.... داعش ممکن است از عربستان و قطر و..... کمک مالی بگیرد..... اما خوش خیالی است اگر فکر کنیم... داعش فقط به واسطه کمک مالی سر پاست.

..... اگر یادتان باشد که سیاه جامگان ... متعلق به شیعیان.... جه بر سر سنی ها آوردند..... آنگاه میپزیرید ... که داعش... پاسخ آن خشونت ها بود.... که با دلارهای عربستان سازمان داده شد. (3177893) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۹ ۱۹:۲۵:۲۳
هر چند که کمک مالی وجانی ماها باعث شده که داعش شکست بخوره ولی باید کمک اساسی برای ازادی برادران وعزیزان عراقی مان بشود
هر چند که همین برادران بنا بر شرایطی مجبور بودند هشت سال خون جوانانمان را در شیشه بکنند وشرایط چنین اقتضا میکرده ... (3177917) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۹ ۲۱:۴۹:۲۹
از این ارتش عراق بخاری بلند نمیشه (3178047) (alef-13)
 
کورش
۱۳۹۴-۰۶-۱۹ ۲۲:۳۴:۳۶
انشاء اله به امید خداوند بزرگ آزاد سازی موصل توسط ملت عزیز عراق بوقوع خواهد پیوست. و ریشه داعش و داعشی در عراق قطع خواهد شد. و ملت سوریه نیز بر داعش جنایتکار غلبه خواهند کرد. و پیروز خواهند شد. (3178093) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.