نظر منتشر شده
۲۵۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 434179
المانیتور بررسی کرد:
روحانی ممکن است به نخستین رئیس‌جمهور یک‌دوره‌ای ایران تبدیل شود
ترجمه د.ع. مصلحی، 23 دی 95
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۹
المانیتور در مطلبی به قلم علی هاشم نوشت:
از دفتر ریاست‌جمهوری ایران در مرکز شهر، پیاده ۶ دقیقه راه است تا برسی به میدان حرّ، که تندیسی از یک جنگجوی درحال‌کشتن هیولایی افسانه‌ای را در خود جای داده‌است. هر وقت حسن روحانی، رئیس‌جمهور، به محل کارش می‌رود، نمی‌شود این جنگجو را نبیند و همین ممکن است الهام‌بخش وی برای مبارزه در یک دور دیگر از انتخابات ریاست‌جمهوری باشد.

هرچند باخت وی امری حتمی نیست، عناصر تضمین‌کنندهٔ پیروزی‌اش هم در انتخابات پیش رو هنوز وجود ندارند. سرمایهٔ اصلی‌اش، یعنی برنامهٔ جامع اقدام مشترک (برجام) مورّخ ۲۳ تیر ۱۳۹۴، به نظر نمی‌رسد که مردم کوچه‌وبازار را راضی کرده باشد. ممکن است که بگوییم برجام باعث شده تا صادرات نفت کشور دوبرابر شود و به انزوای سیاسی و اقتصادی‌ آن پایان داده باشد، ولی برای مخالفان روحانی در تهران، هیچ‌یک از اینها محلی از اعراب ندارد.

تردیدی نداشته باشید: روحانی در میانهٔ جنگی سخت قرار دارد که ممکن است وی را به نخستین رئیس‌جمهور یک‌دوره‌ای از ۱۳۵۹ تا کنون بدل سازد. این همان چیزی‌ست که مخالفان محافظه‌کارش برای آن می‌جنگند؛ ولی، علی‌رغم شکل‌دهی به گفتمانی به‌شدت ضددولتی، بهره‌بردن از کاستیهای برجام، برجسته‌سازی شکستهای تیم روحانی از زمان روی‌کارآمدنش در    1392 تاکنون ثمربخش نبوده‌است. دلایل اصلی شکست محافظه‌کاران شامل متحدنبودن و نداشتنِ کاندیداهایی قوی برای شکست‌دادن رئیس‌جمهور فعلی در پای صندوقهای رأی است.

عدنان طباطبایی، کارشناس مسائل ایران و مدیر اجرایی اندیشکدهٔ کارپو – مستقر در آلمان – به المانیتور گفته «شکی نیست که فشار عظیمی روی روحانی‌ست، ولی به نظرم خطری انتخاب دوبارهٔ وی را تهدید نمی‌کند؛ زیرا هنوز حریف جدی‌ای ندارد.» وی می‌افزاید: «پشتوانهٔ رأی مردمی برای روحانی قطعاً کم‌رنگ‌تر خواهد شد و پیچیدگیهای اجرای برجام همین حالا هم سیاست خارجی وی را با تردید مواجه ساخته‌است.»

انتخاب دونالد ترامپ به ریاست‌جمهوری ایالات متحده نیز اثری منفی بر دولت روحانی گذاشته، بیشتر به این دلیل که ترامپ بارها در مناسبتهای گوناگون گفته که توافق هسته‌ای باید اصلاحیه بخورد.

در دیدار ۷ آذر رهبر معظم (انقلاب) با (فرماندهان و مسئولان نیروی دریاییِ) ارتش، آیت‌الله علی خامنه‌ای برای نخستین بار و علناً تیم رئیس‌جمهور را به خاطر شتاب‌زدگی برای دست‌یابی به توافق سرزنش کرد. بدین ترتیب، آنچه زمانی دستمایه‌ای مثبت برای روحانی به نظر می‌رسید، اکنون دارد به نقطه‌ضعفی برایش بدل می‌شود. همین به‌تنهایی، به فرض آن‌که وی دوباره انتخاب شود، منجر به دورهٔ دومی بالقوه ضعیف‌تر از دوره‌های دوم اسلافش خواهد شد.

طباطبایی معتقد است «روحانی احتمالاً رویکرد متمایل‌به‌غربش را دنبال نخواهد کرد. از این رو، ممکن است ایران خودش انزواگراتر شود، کمتر تمایل به یافتن شرکایی در غرب و منطقه داشته باشد، و نتیجتاً تندروهای کشور نیز کمتر نگران ایالات متحده‌ای با رئیس‌جمهوری جنگ‌طلب باشند. همین می‌‌تواند سپری‌کردن دورهٔ دوم را برای روحانی راحت‌تر کند.‌»

تا همین چند ماه پیش (دقیقاً در ۴ مهر)، عموماً گمان می‌شد که محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین، رقیب اصلی روحانی در انتخابات پیش رو باشد. او تحرکات انتخاباتی‌اش را در سراسر کشور آغاز کرده و با کم‌کردن فاصله‌اش با روحانی (در نظر سنجی ها) به تهدیدی واقعی علیه آمال رئیس‌جمهور فعلی تبدیل شده بود. سپس، در اواسط مهر، به نظر می‌رسد که روحانی مجالی برای آسایش یافت: آیت‌الله خامنه‌ای علناً به احمدی‌نژاد «توصیه» کرد که در انتخابات شرکت نکند.

محافظه‌کاری متمایل‌به‌ جناح میانه‌رو، که خواسته نامش فاش نشود، به المانیتور گفته که حواشی همراه با (آمدن) رئیس‌جمهور پیشین ممکن است ثبات داخلی را بر هم بزند.

فارغ از این موضوع، کسانی دیگر در میان محافظه‌کاران هستند که می‌خواهند از فرصت استفاده کرده و در برابر (حسن) روحانیِ به‌ظاهر تضعیف‌شده قد علم کنند.

سعید جلیلی، دبیر سابق شورای امنیت ملی، کاندیداتوری‌اش را اعلام کرده و بی‌اثرشدن توافق هسته‌ای را در صدر اولویتهایش قرار داده‌است. نامزدهای محتمل‌تر – مثلاً محمدباقر قالیباف، شهردار تهران، و غلامعلی حدادعادل، رئیس قبلی مجلس – هنوز اعلام نکرده‌اند که آیا شرکت خواهند کرد یا خیر.

یک نشانهٔ مثبت به نفع رئیس‌جمهور از جانب کسانی آمده که تصمیم گرفته‌اند با وی برای کسب کرسی ریاست‌جمهوری رقابت نکنند؛ اینها علی لاریجانی، رئیس مجلس، محسن رضایی، فرمانده پیشین سپاه، علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، و محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، هستند.

برای موفق شدن، روحانی باید از پشتیبانی فعلی محافظه‌کاران میانه‌رو و محبوبیت عمومی آنها استفاده کند. وی، در عین حال، باید پاسخگوی نگرانیها و خواسته‌های متحدان اصلاح‌طلبش نیز باشد. روحانی، از زمان روی‌ کار آمدنش در ۱۳۹۲، به‌ندرت به حل مسائل مطرح‌شده از سوی طرف‌داران اصلاح‌طلبش پرداخته‌است. از موارد تحقق‌نیافتهٔ دیگر می‌توان به کاهش محدودیتهای اینترنتی و رسانه‌های اجتماعی و نیز حضور پرشمارتر اصلاح‌طلبان در کابینه اشاره کرد.

همان‌طور که پیشتر نیز در المانیتور بدان اشاره شده، اصلاح‌طلبان گزینهٔ دیگری جز روحانی در این انتخابات ندارند؛ ولی معنایش این نیست که وی می‌تواند دست‌به‌نقد هر رأی‌دهنده‌ای را همراه خود بیابد.

در واقع، بسیاری از ایرانیان، اگر احساس نارضایتی کنند، ممکن است ترجیح دهند در خانه بمانند و برای رأی دادن به کسی که به سیاستهایش اطمینانی ندارند در صفهای طولانی صندوقهای رأی نایستند.
 
کلمات کلیدی : انتخابات، انتخابات ریاست جمهوری 96، حسن روحانی
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۱:۲۵:۳۶
متاسفانه مردم ایران وقتی به چیزی عادت می کنن حاضر به ترکش نیستن. عادت هم بر اینه که رئیس جمهور دو دوره ای باشه. عده ای هم می گن چون گزینه بهتری نیست به روحانی رای می دیم. اما من گزینه بهتری دارم: اگر این بار گزینه بهتری نباشه به هیچ کس رای نمی دم تا حداقل در بدبخت کردن خودم و بقیه سهیم نباشم. (4112632) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۳:۵۸:۲۴
روحانی تکرار نخواهد شد


تدبیریان و اصلاحاتی ها نیاز شدید به اصلاحات بنیادین و ماهوی دارند (4112838) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۴:۲۶:۳۲
هیچی بهتر از کلیدی است که هیچ قفلی را نگشود . (4112874) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۴:۲۷:۵۲
من خیلی وقته که به این گزینه (رای ندادن) رای میدم... (4112878) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۴:۳۰:۲۰
در اینصورت رنگ رای ما سفید خواهد بود (4112881) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۴:۳۲:۳۲
حسن دلواپسم (4112888) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۵:۰۲:۰۷
ارزو بر دلواپسان عیب نیست!!!!! (4112974) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۰۳:۵۶:۵۸
یعنی بیشتر از 50.5 درصد؟! (4114017) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۶:۰۲:۴۳
آرزو نیست، در تهران رای روحانی ۵۰٪ بیشتر از رقباست ، با این وصف ۵۰٪ درصد رای تهران را در خبرگان داشت، در بقیه مملکت وضعیت رقبا ۵۰٪ در صد بهتر از روحانی است، یعنی روحانی در بقیه کشور ۲۵٪ در صد آراء را دارد در نتیجه اگر در انتخابات ۹۶ شرکت کنندگان در انتخابات ۴۰ میلیون باشند روحانی در تهران دو و نیم میلیون رای دارد و در بقیه کشور هشت میلیون و صد بیست و پنج هزار رای که در مجموع می شود ۱۰ میلیون و ششصد و بیست و پنج هزار، البته این تعداد حداکثر آرای روحانی در خوشبینانه ترین حالت است ، که اگر تاثیر منفی ، حقوق های نجومی، قطع یارانه ها، بالار رفتن قیمت ارز، حادثه قطار، پزشکان نجومی، فاجعه منی، اعتماد ظریف به جان کری، استمرار رکود و بیکاری و تورم ، نقش حسین فریدون در صرافی و انتصاب ها و برجام و مساله مدرک تحصیلی ، نارضایتی زائران اربعین از دولت، و ..... در نظر بگیریم می تواند آرای روحانی را به زیر ۴ میلیون کاهش دهد،
وعده دیدار مجدد روز ۳۱ اردیبهشت سال ۹۶. (4114610) (alef-13)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۲۰:۰۰:۰۵
من دلواپس فرهنگی ها و بازنشسته ها و .. ام که اگه چهار سال دیگه روحانی رئیس جمهور بشه همه از بین برن. می خواست به این اقشار هم یه کم رسیدگی می کرد تا با کمال میل بهش رای می دادم. رسیدگی نکرد رایی هم در کار نیست. به همین سادگی. اگه به قشر شما رسیدگی کرده برین بهش رای بدین. عیسی به دین خود موسی به دین خود. (4114827) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۵:۱۹:۵۰
بدون هیچ شک و شبهه ای اعتقاد دارم رای روحانی بیشتر از دوره قبل خواهد شد (4113025) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۰۲:۰۳:۲۹
یعنی تو امریکا هم برای رای روحانی هم نظر سنجی گذاشتن (4113992) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۶:۱۵:۵۱
من به کسی رای میدم که انحصار پزشکان را از بین ببره و مالیاتهای این قشر رو مثل تمام دنیا 50 درصد کنه و قدرت نظام پزشکی رو کاهش بده و کارانه پزشکان رو کم کنه و درامدهای اینها رو مثل تحصیل کردگان دیگر رشته ها کنه. (4113135) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۶:۲۸:۰۹
تجربه نشان داده که مردم همیشه منافع کشور را در نظر میگیرند. (4113151) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۷:۳۷:۱۴
متاسفم برات. رای نده تا یکی مثل احمدی نژاد بیاد و پوست از همه بکنه. باید رای داد و حتی بین بد و بدتر یکی رو انتخاب کرد. (4113294) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۲۱:۳۶:۳۸
یعنی روحانی بهتراز احمدی نژاده ؟!!!!!!!!!!! (4114921) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۷:۴۶:۴۴
همین تفکر بود که باعث شد احمدینژاد 8 سال کشور را به خاک سیاه نشوند.!!!
من چون گزینه بهتری نیست قطعا به روحانی رای میدهم. (4113320) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۸:۲۹:۵۳
اتفاقا مشکل ما ایده آل گراییه. هیچ رییس جمهور ایده آلی وجود نداره و نخواهد داشت. ما باید بین گزینه های ممکن موجود بهترین رو انتخاب کنیم. در شرایط فعلی هم هیچ گزینه ممکنی بهتر از آقای روحانی وجود نداره. (4113415) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۸:۳۵:۰۷
جالبه که هر وقت خارجی ها چیزی می گویند اگر به ضرر دوستان باشه که بهش استناد نمیکنن یا میفرمایند ببینید دشمن از چه چیز ناراحت است یا اگر از چیزی خوشحال بود پس بدانید که اون فرد کارش درست نیست. خب حالا که نگران رای اردن روحانی است طبق اصول خودتون پس روحانی نباید مشکلی داشته باشد. (4113421) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۲۳:۳۲:۳۰
دقیقا ما هم همین نظر رو نسبت به خود شما داریم. شما که غرب رو عقل کل میدونید پس این حرف شون رو هم قبول کنید. (4113820) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۰۲:۰۸:۲۱
ما که نگفتیم غرب رو صد در صد قبول داریم شما هستید که با غرب مشکل دارید برادر
اگر چیز مثبتی بگه اون رو یه تفسیر روش دارید منفی بگه هم یک تفسیر شما که حرفای منفی اش رو قبول ندارید حالا این یکی رو قبول دارید؟ موضع شما بالاخره چیه؟ غرب خوبه یا بده؟ اگر به نفع ما گفت خوبه به ضرر ما گفت بد است؟ اگر از جناح رقیب تعریف کرد نشانه این است که جناح رقیب ما مشکل داره اگر به نفع جناح ما گفت یعنی ما خوبیم؟ (4113994) (alef-13)
 
Armenia
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۰۸:۵۵:۱۰
ازکجای این پیام فهمیدی این هموطن غرب روعقل کل میدونه؟ (4114106) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۰:۲۳:۰۲
فعلاشما ازغرب تبعیت میکنید (4114165) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۲:۱۰:۱۸
نیازی به المانتیتور نیست، نوبخت به اندازه هزارتا المانتیتور ، رای روحانی را ویران کرد ، همان روز که نوبخت سخنگو و بلندگوی دولت ، افرادی مانند صفدر حسینی را ذخیره نظام معرفی کرد ، حد اقل ۵۰٪ درصد آرای روحانی را خراب کرد. (4114333) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۲۱:۰۰:۱۹
هر كس بجز روحاني (4113653) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۲۱:۱۴:۵۲
ملت ایران همیشه همین هستن ! قانون شکنی فقط وقتی بده که به ضررشون باشه اگر به سودشون باشه و یکی جلوی اون رو بگیره مجرم میشه (4113671) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۲۲:۳۶:۲۶
گزینه اصلح هم حتما سعید جلیلی ست یا منتصبانش! (4113749) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۰۰:۵۵:۱۱
عجب دیکته ای! کولاک کردی! (4113930) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۳:۱۱:۴۶
یک حرف غلط و بی منطق این است که عامل تحریم را اشخاص بدانیم، این یک نامردی است اامریکا ایران را دشمن خودش می داند زمان جنگ ایران را تحریم کرد، در دوره سازندگی و اصلاحات هم تحریم بودیم نه هواپیما به ما می فروختند و نه سلاح، در دوره احمدی نژاد هم تحریم بودیم به خاطر موشکی و هسته ای و حقوق بشر ، دوره روحانی هم ۹۹ ٪ تحریم هستیم، تمدید تحریم ها و وضع تحریم های جدید ادامه دارد اگر روحانی هم در دوره بعد رییس جمهور شود ادامه دارد ، انداختن گناه تحریم ها به گردن جلیلی واقعا عین نامردی و بی انصافی و به قصد تخریب است یا از روی ناآگاهی است، جلیلی فقط تحریم ها را داشت، ولی روحانی تحریم ها + نابودی سرمایه هسته ، نابودی مواد غنی سازی ، شده ،نابودی فردو و نطنز ، نابود رآکتور اراک، و بدتر از همه نابودی استعدادهای نوابغ و دانشمندان هسته ای کشور، وقتی ما دارای سه دروازه ای هستیم ، استراتژی مذاکرات باید بستن هر سه دروازه به روی حریف باشد، و باید بازی همزمان باشد، که استراتژی جلیلی بود یعنی توافق با امریکا مشروط بود که هیچ تحریمی به اسم کنگره و تحریم های ایالتی و موشکی و حقوق بشر نباید وضع شود و همه باید لغو شود ، و هم زمان هر قدمی ما در اجرای توافق برمیداریم، امریکا هم همزمان در اجرای توافق بردارد. اما استراتژی غلط روحانی در مذاکره این بود که با مذاکرات هسته فقط تحریم های هسته ای برداشته شود یعنی برای یک دروازه گلر گذاشتیم و دو دروازه ما باز بود در برابر حریف، همان رفع تحریم های هسته ای هم عقب نشینی کردیم از رفع تحریم کنگره و تحریم های ایالتی گذشت کردیم ، فقط قانع شدیم به رفع تحریم ای دولت امریکا، و در اجرا هم به جای اینکه بگوییم اول امریکا اجرا کند بعد ما ، یا حد اقل اجرای همزمان ، ۳ ماه قبل از اجرای امریکا ، با بیل و کلنگ و لودر و بتون ریزی صنعت هسته ایمان را نابود ، کردیم ، نوبت امریکا که رسید ، دبه ها و بد عهدی های امریکا نصیب ما شد،،
حالا خود شما قصاوت کنید مقایسه کنید جلیلی را با روحانی، حالا که روحانی با جام خالی برجام از میدان نبرد دیپلماسی برگشته، جام خالی برجام را با سایه جنگ، و..... مانند آن می خواهد پر نشان دهد در حالی که همه می دانند این جام پر از خالی است، (4114411) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۲۳:۰۸:۱۴
هیچ فرد منصفی برکت و ارزش در اختیارش را دور نمی ریزد. شما حق دارید به هر فرد مورد نظر خود رأی دهید، اما رای خودرا که برکت با ارزش انقلاب است دور نریزید. رای ندادن فقط و فقط به منزله دشمن خبیث شادکن است. (4113787) (alef-13)
 
محمدي
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۲۳:۳۹:۵۲
متاسفانه عملكرد اين دولت در بحث الودگي هوا ومحيط زيسط بسيار بد بوده وحتي عملكرد درخشان در حوزه سياست خارجه را تحت تاثير قرار داده.بايد دولت نشان دهد كه براي حفظ سلامت مردم هركار لازمي را انجام ميدهد. (4113829) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۰۰:۵۴:۱۹
مردم رای می دهند و آزادانه. هرکس بیشتر رای آورد برنده است. شما هم برای خودت نظر بده. (4113929) (alef-13)
 
معلم متعهد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۰:۴۰:۴۵
به خدا قسم من در انتخابات قبل به رقیب روحانی رای دادم (بدلیل عدم شناخت کافی از روحانی)
اما در این دوره حتما به روحانی رای میدم با اینکه بودجه اموزش وپروش کم شده وخبری از رتبه بندی نیست.
دیدم چقدر سر راهش سنگ اندازی کردند اما ایشان بخاطر مردم محکم ایستاد
باید از تفکر مردمی ایشون دفاع کنیم
الف لطفا تایید کن (4114183) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۹:۳۷:۵۳
نتیجه طرز تفکر زیبای شما رو در ۸۴ دیدیم . چی باعث میشه فکر کنی اگه رای ندی اوضاعت بهتر میشه؟ (4114809) (alef-13)
 
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۱۰:۴۹:۱۰
دقیقا دلواپسان هم همین را می خواهند که مردم دلسرد شوند و رای ندهند . از بین انتخاب بد و بدتر ما به بد رای می دهیم (4115582) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۱۴:۳۸:۲۰
میزان رای ملت است (4116079) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۱:۲۷:۲۲
بنده از مالباختگان شرکت پدیده در مشهد هستم بنده و تمام اعضای خانواده دور قبل به روحانی رای دادیم با توجه به مانع تراشی وزارت مسکن و کشاورزی و کشور دولت روحانی در این پرونده و به خاک سیاه نشاندن امثال من دیگر حداقل رای اعضای خانواده من در سبد ایشان نخواهد بود (4112633) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۵:۰۷:۱۰
من یک آدم عادی با یک زندگی ساده معمولیم هیچ سهامی هم جایی ندارم اصلا مالی ندارم که ببازم دور قبل به دلیل تنفر ناشی از عملکرد بد احمدی نژاد کلا در انتخابات شرکت نکردم اما این دور هم خودم وهم خانواده ام وتا آنجا که برام امکان داشته باشه دوستانم را به دادن رای به روحانی تشویق می کنم ! الف اون نظر را منتشر کردی نظر من رو هم منتشر کن ! (4112991) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۵:۱۱:۰۳
مال باختگان؟ عزیزم کار غیر قانونی کردید حالا طلبکارم هستید؟ بابا شماها دیگه کی هستید به خدا! (4113004) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۶:۰۶:۰۸
داری اشتباه می زنی! تو یک دولت سرت رو کلاه گزاشتن از این دولت شاکی هستی !؟ بعدشم پیگیری کلاه برداری پدیده مربوط به قوه قضاییه می باشد! (4113112) (alef-13)
 
امجدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۶:۰۸:۵۴
دوست عزیز
زمانی که در یک شرکت .... تاسیس شده در دولت قبل سرمایه گذاری می کردید باید تحقیق کافی می کردید
روزهایی که ارزش سهام این شرکت روزانه بالا می رفت در شرایطی که بورس 4 رقمی شده بود و روند نزولی داشت با خود فکر نکردید مگر این شرکت چه می کند که ازطلا نفت و گاز هم ارزشش بالاتر می رود
یکی از برنامه های دولت روحانی حذف همین باتد بازی ها و... آسیب زنندگان به اقتصاد آرام بود
هیچ فکر کردید چرا در کشورهای پیشرفته دنیا از این اتفاقات نمی افتد لطفا کمی تحقیق کنید (4113119) (alef-13)
 
Seychelles
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۷:۰۵:۳۵
خاک سیاه رو اون کسی نشوند که زمینه فعالیت این شرکتها رو فراهم کرد. (4113222) (alef-13)
 
میثم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۹:۴۶:۱۰
تو خودت اشتباه کردی و خواستی پول مفت به جیب بزنی چیزی که معلوم بود مشکل داره. حالا دولت باید تاوان پس بده. نه عزیز من مسولیت طمع زیاد خودتونو بپذیر. (4113551) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۲۰:۳۸:۰۱
شما که مالباخته ای یا از vpn استفاده می کنی یا در امریکایی؟ کدومش درسته؟ (4113621) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۲۰:۴۳:۴۲
خود کرده را تدبیر نیست. کمتر حرص می زدید. (4113626) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۲۰:۵۶:۲۳
ما نباید هزینه ریسک تجاری شما را بدهیم سود زیاد ریسک زیاد هم داره این قانون تجارت هست. ادعای شما اینه که از جیب مردم ایران هر بانک و شرکتی که ورشکست میشه ضرر و زیانها جبران بشه که چنین چیزی واقعا باعص شگفتی است
شما باید هزینه از دست رفتن مال خود را بپذیرید و برای اینده تحربه بیشتری پیدا کنید از دست رفتن مال و سرمایه جزو تجارته همه که سود نمیکنن
بنابراین پذیرش ضرر فقط برای شما باقی می ماند.
ضمن اینکه پدیده مربوط به این دولت نیست و اصلا شرکت دولتی هم نیست!
پس:
1-این شرکت ربطی به این دولت نداره
2- اصلا دولتی نیست
3- دولت حق نداره از جیب مردم ضرر شما رو پرداخدت کنه
4- طمع سود زیاد با ریسک همراهه
5- ضرر جزوئی از تجارته
6- ارزیابی شما اشتباه بود و اشتباه خودتون رو گردن دولت نندازید (4113643) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۲۱:۳۱:۱۳
من هم ساکن مشهد هستم و خودمو تمام اعضای خونوادم حتما به اقای روحانی رای میدیم. (4113692) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۲۲:۴۹:۵۸
من بسیجی هستم و سال 92 به جلیلی رای دادم ولی از عملکرد روحانی کاملا راضی هستم و سال 96 حتما به روحانی رای میدم . (4113771) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۱:۴۸:۴۱
منم لیبرالم و دور قبل به روحانی رای دادم اما ایندفعه به یکی مثل احمدی نژاد رای میدم (4114305) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۵:۳۸:۳۱
اولا ، معلوم نیست بسیجی باشی، ثانیا هم سال ۹۲ اشتباه کردی و هم حالا اشتباه می کنی، کاری که از روی بی بصیرتی باشد ، آدم اول رای میده ، بعد پشیمان میشه. (4114583) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۱۵:۱۶:۰۷
احسنت ، شما یک بسیجی واقعی و در راه خدمت به کشور هستید (4116134) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۲۳:۰۳:۱۰
کدام دولت مسئول تصمیم گیری های غلط شهروند اش است؟ هموطن عزیز، شما فقط برای آموزش خود هزینه سنگینی پرداخت کرده اید. (4113781) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۰۲:۱۵:۱۶
برادر شما در سرمایه گذاری اشتباه مرتکب شده اید اونم در دولت قبل الان جبران ضرر شخصی خود را از دولت فعلی میخواهید؟ مثل این می ماند که بنده کسب و کاری شخصی در دولت قبل راه بیندازم در همون دولت هم دچار مشکل بشه بعد بیام گریبان دولت بعدی را بگیرم بگم من چرا ضرر کرده ام!! شماره کارتت رو به ما بده ملت برا کارت به کارت کنن!! چه فرقی داره دیگه اینکه میفرمایید دولت پرداخت کنه یعنی ما مردم باید تاوان اشتباه و طمع شمات را بدهیم
کاری به مسائل سیاسی هم ندارم اصلا هر دولتی هم باشه چه دولت قبل جچه دولت فعلی حق ندارید جبران ضرر را از دولت طلب کنید حتی اگر بانک خصوصی هم باشه
قوانین ورشکستگی روشن و واضحه ببم جان
(بقیه هموطنان هم توجه کنن خطاب به همه تون اینو نوشتم جبران ضرر ناشی از فعالیت پر ریسک خصوصی شما بر عهده ما ملت نیست هیچ کجای دنیا هم نیست چیزی است بین شما و اون شرکت. توقف بیجا هم مانع کسبه کامنت بی مورد نذارید) (4113996) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۳:۲۳:۲۸
خرابکاری رواحمدی نژادکردوروحانی داره درست میکنه.انشالله.بیخودجوندید. (4114430) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۱:۲۸:۱۳
اما برادر اين " آلمانيتو ر " تو خارج نشسته ، يك چيزي گفته ، اما من نوعي كه در داخل هستم و در
بين مردم و بامردم ، مي بينم و مي شنوم كه بعد از در گذشت جناب رفسنجاني ، مردم وظيفه خودشان را مي دانند كه از دولت جناب روحاني پشتيباني كنند ، و حالا درسته كه اين كامنت سانسور ميشه ، اما به قول حافظ شيرين سخن : " گرت باور بود ورنه ، سخن اين بود و ما گفتيم "
... اما خب ! .. قربونتم به شرطي كه روحاني را رد صلاحيت نكنند و گرنه درانتخاب شدن ايشان
براي بار دوم هيچ شكي نيست !! (4112635) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۴:۰۲:۲۷
پس شما هم احتمال رد صلاحیت ایشان را میدهید !!!!!!
چطور ممکنه به کسی که احتمال عدم احراز صلاحیتش را میدهی ، رأی بدهی ؟؟ !!!!! (4112841) (alef-3)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۴:۵۵:۰۲
شما که خودتون یک بازنشسته فرهنگی فراموش شده در دولت روحانی هستین دیگه چرا؟ (4112950) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۱:۱۸:۱۲
یک جوری می گه انگار یک نفر دیگه بیاد به باز نشسته ها یکی یک مازراتی می ده!! (4114243) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۱۳:۰۵:۴۰
سفسطه نکنید. کسی مازراتی نخواست. فقط می خوایم از گرسنگی نمیرن و گورخواب نشن. (4115851) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۴:۵۸:۴۱
در همین تهران طبق امار مجلس خبرگان نزدیک دومیلیون نفر از چهار میلیون نفر رای دهنده بهش رای ندادند
مشکل شما دو میلیون رای لیستی بده در تهران اینه خودتون را اکثریت میدونید و چون فقط با خودتون دمخورید بقیه را نمیبینید
اگر شماها بگین بخشی از مردم نه همه مردم خیلی مشکلات کم میشه خودتون هم اشنباه تصمیم گبری نمیکنید (4112967) (alef-13)
 
.
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۷:۱۵:۱۰
تا کی میخواین مملکت رو با این باندبازی ها بدبخت کنین.روحانی خوب کار نکرد پس نباید رای بیاره .اینکه به خاطر هاشمی رای میاره و ...دیگه کوته فکری هست.باید نگاه کنید کی واقعا از پس این مسئولیت برمیاد و الا این دعوا ها و جناح بازی ها هیچی برای ما مردم نداره. (4113242) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۰۰:۲۰:۴۳
اما قربونتم ! بنده جزء هيچ گروه و دسته و باند و جناح و حزب و خط و صنفي نيستم !! (4113871) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۸:۳۹:۲۵
شما که داخل نشستی بگو جناب آقای روحانی چه کارنامه ای داشتند؟ ؟؟ وعده 100 روزه! اعتبار پاسپورت ایرانی ، برجام و رفع تمام تحریمها و جلوگیری از تحریم های جدید، حفظ صنعت هسته ای ! ایجاد اشتغال برای جوانان! و و و همش برای فریب آدمهای ساده لو بود. ساده دلانی که هنوز متوجه اصل قضیه نشدن، (4113432) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۹:۲۴:۴۵
شما با چند نفر صحبت کردید؟ (4113516) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۲۰:۵۶:۵۴
از مردم ایران حرف میزنی!؟ (4113645) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۲۱:۰۲:۳۱
یعنی اگر انتخاب نشد، بریزیم تو خیابونا و تقلب شده! (4113657) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۲۱:۵۲:۴۷
عجب
وظیفه!!!!
مردمو چی حساب کردین؟ (4113717) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۱:۳۰:۳۶
مطمئنا دشمنان اين مملكت مايل نيستند رييس جمهورها و مديران كارامد و بلد بر سر كار باشند
دشمنان مايل هستند كه همه امور و همه اشخاص طر اختلاف و دعوا و هزينه اى اين دعواها و مجادلات شوند و انها هم همانطور كه طى اين سالها از ابهاى گل الود منافع خود را برده اند باز هم منافع ملى و ثروت ملى را غارت كنند و همينطور علاوه بر طولانى شدن پروژه ها در كشور ،
ثروت كشور و نخبگان علمى كشور و استعدادهاى كار افرين كشور را با بهانه هاى مهاجرت از كشورمان خارج كنند ، بصيرت و هوشيارى در كشور ديده نميشود ، فقط حرف و شعار و نزاع و روزمرگى والسلام . (4112640) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۱:۳۱:۳۲
حتما یکدوره ای خواهد بود. (4112642) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۴:۳۱:۰۷
زمان خاتمی هم از این پیشگویی ها زیاد میشد!! (4112885) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۸:۳۶:۰۱
یک دوره ای شدن روحانی هم مطمئن باشید وضعیت شما رو بدتر خواهد کرد. دلخوش نباشید (4113423) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۹:۱۴:۱۲
به همین خیال باش (4113499) (alef-13)
 
محمد
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۲۳:۱۰:۴۳
محاله (4113792) (alef-13)
 
سعید راد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۱:۳۱:۵۷
کشف بزرگی نکرده، این را همه میدانند، روحانی ، آن روز آمد با دستی پر از وعده و و کمی کمتر از ۵۱٪ درصد از مردم رای گرفت، و اما حالا می آید با جامی خالی !!!!!!!!! مردم اهل بده و بستانند ، رای نذری ندارند که در کاسه روحانی بریزند. (4112643) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۶:۳۳:۲۸
تو نماینده یی مردمی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4113164) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۷:۰۴:۲۷
از طرف خودت حرف بزن نه مردم (4113217) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۷:۲۰:۳۹
شما وهمفکرانتان شاید اهل بده بستان باشید اما مردم اشخاص خدوم وبا شرف را می شناسند وگاه به ارزشها رای میدهند . (4113261) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۶:۰۹:۱۱
به ارزش ها بله، ولی به کاسه خالی برجام در دست آقای روحانی نه. (4114614) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۹:۱۵:۱۱
خواست اما نگذاستند.. کار شکنی ها و چوب لای چرخ گذاشتن ها تو این کشور فاجعه ست (4113502) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۰۶:۴۹:۳۰
اگر فکر میکنی نگذاشتند و چوب لای چرخ گذاشتند سری به اراک و فردو و نطنز و اصفهان بزن.گلم.نگذاشتن تکنیک خوبی نیست (4114046) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۶:۱۲:۵۶
با بیل و کلنگ افتادن جان سانترفیوژها، و با لودر افتادند جان رآکتور اراک همه را مخروبه کردند، کی نذاشت؟؟؟!!!! هر کاری می خواستند کردند، دادش شیرجه زدند تو باتلاق!!!!!! (4114616) (alef-13)
 
اصغر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۲۲:۴۵:۰۹
البته این نکته را نفرمودید که در همان دوره سایرین چند در صد رای آوردند. (4113769) (alef-13)
 
رسول
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۱:۳۲:۱۵
به کوری چشم المانیتور، روحانی مجددا رأی خواهد آورد. (4112646) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۴:۲۴:۲۲
رسول جان !
حالا تو فرض کن چشم المانیتور هم کور بشه ولی من بعید میدونم دیگه آقای روحانی رای بیاره . ما داریم توی مردم زندگی میکنیم دیگه و از نظراتشون خبر داریم (4112870) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۴:۴۳:۲۹
محبوبیت روحانی به سی درصد رسیده این پیام روشنی به سیاستمدارانی است که میدانند سی درصد یعنی تمام (4112916) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۴:۴۹:۵۹
الف شما چرا گذارشای باب میل خودتون رو از المانیتور نشر میدین؟ چرا همه خبرهاشو نشر نمیدین که عدالت برقرار بشه؟
به رای خودم که روحانی بود افتخار میکنم و باز هم بهش رای میدم و براش تبلیغ هم میکنم چون میدونم و دیدم چه مشکلاتی سر راهش بوده.
و دیدم که دلواپسان چه سنگ اندازی هایی کردند
و میبینم که هیچ گزینه ای بهتر از روحانی نیست مگر اینکه اقای خاتمی بیایند. (4112937) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۸:۱۰:۲۰
من طرفدار هاشمی خدابیامرز بودم ولی به علت عملکرد ضعیف طرفدار روحانی نیستم (4113375) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۲۰:۴۵:۰۰
شما از دولت روحانی چه سودی بردید؟
چه پیرفتی متوجه مملکت شد؟
من که عمرا دیگه بهش رای بدم
همه دارن بیکار میشن
رفتیم تو خیابان برا برجام شادی کردیم هیچی تهش درنیومد (4113628) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۰۰:۱۰:۴۵
اتفاقا شما نه به روحانی رای دادی و نه برای برجام شادی کردی. (4113859) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۰:۳۲:۱۵
دروغ نگو
نه بهش رای دادی
ونه به خاطربر جام خوشحالی کردی
شماها راخوب میشناسم چراکه در اقوام من امثال شماها را داریم که فقط به فکر منافع خودتون هستید ومنافع مردم ریالی ارزش نداره (4114177) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۳:۲۵:۰۹
من هم طرفدار روحانی هستم ولی این شعار "کوری چشم" رو کی میخواین بذارین کنار؟ (4114433) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۱:۳۲:۵۰
موضوع هسته ای که در سال ۹۲، موجب رای اوردن روحانی شد، بعد از شکست برجام ، در سال ۹۶ موجب رای اوردن رقیب روحانی خواهد شد. (4112647) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۵:۱۲:۳۶
دقیقا چی برجام شکست خورده؟؟؟ (4113010) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۶:۱۴:۳۱
جامش ترک برداشته با چسب دوقلو چسبوندند. (4114618) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۵:۲۳:۱۸
کدوم شکست برجام؟
1- احمدی نژاد جونتون علاوه بر غیب نمودن 800 میلیارد دلار درآمد نفت در عرض 8 سال هزاران میلیارد تومان بدهی هم برای دولت روحانی گذاشت و رفت.
2- فقط پنج ماهه که داریم نفت می فروشیم ، اونم به مدد همین برجام .
3- مثل اینکه نمی خواهید از حافظه خود استفاده کنید که در شروع دولت روحانی ، کشور چه اوضاعی داشت !
ظاهرا دیگه خرتون از پل گذشته و دیگه نیازی به روحانی و رأی ملت ندارید .

فقط از خدا میخوام به دل شما عطوفت و به وجودتان وجدان عطا کند تا قدری هم به فکر این نظام مظلوم باشید . (4113028) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۵:۵۱:۵۶
کاری به این ندارم که روحانی دور بعد رای میاره یا نه و اصلا نمیخوام از کارنامه ضعیف به صورت قوی دفاع کنم ولی به نظرم اگر کسی بخواد روی نقض برجام برای ریاست جمهوری سرمایه گذاری و تبلیغات کنه اشتباه بزرگی مرتکب خواهد شد ... (4113091) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۶:۲۳:۰۵
یکی و دوتا نیست، حقوق نجومی، تورم، رکود ، بیکاری ، افزایش سرسام آور نقدینگی، وزیران پیر و بی حرکت ، کاهش افزایش سالانه حقوق کارگر و کارمند و بازنشسته، اهانت و بد اخلاقی وزیر بهداشت و وزیر مسکن با مردم، قطع یارانه ها، مسئله اختلاس ها ، قصه حسین فریدون، نوبخت، و ..... دها مساله دیگر. (4114633) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۲۳:۵۴:۱۲
همه رو خوب اومدی ولی خداییش وزیر بهداشتمون حرف نداره ماهه (4117031) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۶:۱۲:۰۸
شکست ؟! از قول شما ؟! (4113126) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۱:۳۳:۲۷
ضعیف ترین رییس جمهور بعد از انقلاب. (4112650) (alef-13)
 
لاله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۳:۵۶:۴۰
احمدی نژاد رو با تورم 45 % ایش ، ترجیح میدهم به این بابا (4112835) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۴:۴۶:۱۷
و حتما احمدی نژاد قوی ترین رئیس جمهور بوده! (4112928) (alef-13)
 
فرزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۵:۲۸:۵۳
مردونه بی انصافی روحانیا از احمدی نژاد ضعیف تر بدونیم (4113040) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۶:۴۹:۳۱
منظورتون رییس جمهور قبلی بودش.. (4113183) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۸:۲۷:۰۸
رئيس جمهور محسن هاشمي ميشه (4113409) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۲۱:۱۰:۲۲
احمدی نژاد (4113665) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۱:۳۴:۲۵
رای روحانی در سال ۹۶، نهایتا ۳ میلیون خواهد بود. (4112651) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۳:۵۷:۲۵
بمراتب بيشتر از قبل خواهد بود شك نكنيد حتى به مرحله دوم نيز نخواهد رسيد (4112836) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۴:۳۳:۴۹
آرزو بر جوانان عیب نیست (4112890) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۵:۳۶:۱۷
خواب دیدی خیر :))) (4113055) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۷:۳۸:۵۲
لطفا نحوه پیش بینی تون رو بفرمائید تا دقیق تر بدانیم چطور به این عدد خاص رسیدید. (4113298) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۹:۱۵:۴۳
می شه شما پیش بینی نکنی؟! (4113504) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۱:۳۴:۴۳
با درگذشت آیت الله هاشمی همه ملت بیدار شدند و با دیگر رایی قاطع تر به روحانی خواهیم داد . (4112653) (alef-13)
 
جمال
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۸:۵۴:۱۶
در کشوري که همه توليد خواييده بيکاري داره بيداد ميکنه

چرا بايد مديران نجومي بگير داشته باشيم

چرا روحاني نجومي بگير ها حمايت کرد

چرا ذخيره نظام لقب گرفتند

چرا بايد برنج سال 94 هشت هزار سال 95 چهارده هزار

چرا گوشت سال گذشته 28 هزار الان 45 هزار

بنده خانواده ام و خيلي ها که مي شناسم در ارزوي عدم راي اوري روحاني هستيم و هيچ هم طرفدار کسي نيستيم (4113469) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۱:۳۶:۱۶
با این کاهش محبوبیت شدید روحانی ، بعضی ها بحث کاندیداتوری ظریف را مطرح می کنند!! خب وقتی روحانی که رییس ظریف است، رای ندارد، انوقت ظریف رای دارد؟!! (4112662) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۵:۰۵:۲۴
تو برو به کاندیدات رای بده شاید این دفعه 4 ملیون هم نیاره
نکران ظریف و روحانی نباش (4112984) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۹:۱۶:۳۹
دکتر روحانی برای کسانی که می فهمند هنوز هم محبوب هستن. (4113507) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۱:۳۸:۰۵
مهمترین رقبای روحانی در انتخابات آینده جلیلی و قالیباف هستند . حداکثر رای جلیلی کماکان همان 4 میلیون رای خواهد بود . اما آرا قالیباف نصف دوره قبلی هم نخواهد بود و روحانی در بدترین شرایط همچنان 18 میلیون رایش را خواهد داشت مگر اینکه اتفاقات دیگری بیافتد . (4112665) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۴:۴۲:۲۹
تا حالا یکی نیامده بگه، من سال ۹۲ اشتباه کردم که به روحانی رای ندادم و سال ۹۶ به روحانی رای میدهم، ولی هر روز ده ها هزار نفر اعلام میکنند ما اشتباه کردیم که در سال ۹۲ به روحانی رای دادم ، در سال ۹۶ دیگر به روحانی رای نمی دهیم، تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل. (4112909) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۷:۴۲:۰۳
بنده به شخصه بعد از قضیه املاک نجومی و بعد فرافکنی در قالب طرح شاه و گدای مجله همشهری ماه دیگه تمایلی به رای به آقای قالیباف ندارم. (4113306) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۱:۴۰:۱۰
رای روحانی در سال۹۲ ، شامل ۲ میلیون رای گفتمان اصلاح طلبی و ۱۶ میلیون رای خاکستری ، فاقد جهت گیری سیاسی بود. سال ۹۶، فقط همان ۲ میلیون رای پایگاه اجتماعی ا صلاحات را با خود دارد و رای های خاکستری دیگر به او رغبتی ندارند. (4112667) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۴:۲۲:۳۳
دو میلیون رای اصلاحات؟؟!!
مطمئنی پایگاه اصلاحات در ایران دو میلیونه یا رویابافی میکنی؟
نکنه اشتباه تایپی داشتی و میخواستی تندرو تایپ کنی اشتباه زدی اصلاحات (4112865) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۶:۱۳:۱۹
استاد گفتمان اصلاحات در تهران بیش از ۲ میلیون فقط رای داد! مراجعه شود به انتخابات اسفند! حالا شما می گی کل کشور ۲ میلیون فقط دارد ؟! (4113131) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۹:۴۴:۱۱
بالاترین رای اجتماعی در ایران متعلق به اصلاح طلبان است. (نه دو میلیون) این آرا متعلق به اقشار تحصیل کرده است که مبتنی بر تحلیل عقلانی و نه احساسی است ولذا تحت هیچ شرایطی به آسانی تغییر نمی کند.
این در حالی است که رای اصول گرایان منهای آرا بخش سنتی و اعتقادی آن، عمدتا بر پایه آرا اقشار کم سوادتر است که با کمک رسانه های قدرتمندتری که دست اصول گرایان است می تواند به حرکت دربیاید. با کاهش قدرت تاثیرگذاری صدا و سیما هرچه زمان میگذرد تعداد اینگونه آرا برای اصول گرایان در حال کاهش است خصوصا که بطور عجیبی در این حوزه ناشیانه عمل میکنند.
آرای خاکستری (مخالفین) هم عموما منهای عده ای که بنوعی دلایل اختصاصی برای مخالفت دارند بقیه احساسی است و در صورت تمایل به شرکت در انتخابات صددرصد به آرای اصلاح طلبان نزدیک است. هرچه زمان به جلو حرکت میکند موازنه به نفع اصلاح طلبی در جامعه ایران در حال تغییر است و این وضعیت چه حضرات اصول گرا بخواهند و چه نخواهند اتفاق می افتد مگر اینکه با تغییر روشهای ایشان به رویکردهای عقلانی تر و واقع بینانه تر موقعیت خود را تقویت کنند. (4113547) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۶:۳۳:۵۸
فقط یک قول مردونه بده، که اگر روحانی رای نیاورد ، به سراغ سطل آشغال آتش زدن نروید و این تحلیلت را با کمال شجاعت بندازی توی سطل کاغذ باطله ها و دیگه از این تحلیل های اصلاح طلبانه نفرمایید، (4114646) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۱:۴۳:۱۴
قسم به عزت هاشمی نمیگذاریم. آروزی به دل خواهند ماند بدخواهان. (4112669) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۴:۴۵:۴۰
درود (4112924) (alef-13)
 
حقیقت جو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۱:۴۶:۵۷
اقای روحانی با رای بالاتر از دفعه قبل برنده خواهد شد
زیرا مردم ما بخصوص جوانان نسل حاضر انتخاب بهتری ندارند
و از تندروی های شعاری اصولگراها که باعث سالها پسرفت کشور شده نیز خسته شده اند (4112675) (alef-13)
 
متحدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۱:۴۷:۰۰
عرب در خواب بیند هندوانه
شتر در خواب بیند پنبه دانه
گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه

فوت آقای هاشمی حقانیت ایشان را برای همه ثابت کرد.
بدنه جناه اصول گراه هم متوجه ظلمی که به هاشمی شده بود و تهمتهای دوستان تند روی خودشان شده است.
لذا افت زیادی از بدنه تند روها به سمت اعتدال در پیش است.

مرگ هاشمی کمتر از زندگی اش برای کشور برکت نخواهد داشت.
انسانهای از خود گذشته که هدفشان خدمت به مردم و کشور است حتی مرگشان نیز تبدیل به خدمت می شود.


روحانی بی بدیل رای بسیار بالاتری از دور قبل خواهد آورد.

من آماده شرط بیندی هستم.

از اول انقلاب تا کنون هیچکدام از پیش بینی هایم اشتباه در نیامده. (4112677) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۴:۰۴:۱۱
آقای هاشمی مرد خوبی بود... اما
فوت کسی تاحالا حقانیتش رو ثابت نکرده عزیز من. (4112844) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۴:۵۹:۴۸
من هم حاضرم
شما اماده اولین شکست پیش بینیت باش (4112968) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۰:۳۵:۴۲
نظرت ۴ تا رای اورده
ول معطلی (4114179) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۵:۲۹:۲۷
از این "جناه" ت معلومه بلا! (4114575) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۲۱:۵۸:۵۹
بهتره بدونی تخریب شخصیت اقای هاشمی درزمان دوم خردادی ها کلید خورد .وبدترین اهانت ها توسط اصلاح طلبان به ایشان گفته شد چه کسی هاشمی را اکبر شاه . عالی جناب سرخ پوش ومسئول قتل های زنجیره ای قلمدادکرد.؟ (4114940) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۱:۴۸:۵۵
من به آقای روحانی توی 92 رای ندادم... ولی اگرم طرف دار ایشون میبودم با عملکردشون در برجام دیگه اصلا به ایشون رای نمیدادم
نه بخاطر اینکه برجام بد یا خوب بود...
بخاطر بیبرنامگی بعد از برجام و بخاطر عدم واکنش صحیحبه بد عهدی(اگر در خوشبینانه ترین حالت نگوییم نقض) آمریکا به برجام...که با این رویکرد عمرا توی دوران ترامپ ایران دووم بیاره.. (4112679) (alef-13)
 
مشعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۱:۵۱:۵۱
نذر کردم این اتفاق بیفته.
تمام تلاشم رو هم می کنم که دیگه ضرر بیشتری نکشیم. (4112681) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۴:۴۴:۴۶
اگه چه کسی بیاد شما ضرر بیشتری نمیکشی؟؟؟ میشه دقیقا اسم ببری؟ (4112920) (alef-13)
 
مشکین نقاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۱:۵۵:۲۹
تیم مذاکره کننده توستن تحریم رو تا انتخابات 96 تعلیق کنن...
این میدونین یعنی چی؟
یعنی تلاش برای رای آوری...
یعنی مردم کشکن... خودمونو عشقه... (4112686) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۶:۵۵:۲۱
برا همین هواپیما ی نو که ملت سی سال ازش محروم بودن و هزاران نفر تو سقوط هواپیما کشته شدن وارد کشور شده.. (4113192) (alef-13)
 
احمدعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۱:۵۸:۰۱
انشاء الله طومار اشرافیت و اشرافیت گرایی در هم پیچیده بشه. (4112690) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۶:۴۳:۲۰
بابا جمع کنید! والا هر چی پولدار اطراف ماست نون زحمت و صبح زود بیدار شدن و خردمندی خودشو خورده! بی عرضه های تنبلی مانند من هم چون جنم نداریم همش اشرافیت و طومار و ... توجیح و توجیح..... (4113174) (alef-13)
 
اسماعیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۰۹:۴۱:۲۹
تو یا ساده ای یا از ذخایر انقلابی‌‌‌ (4114128) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۶:۳۹:۲۷
این وزیر ۱۰۰۰ میلیاردی که یارانه های مردم را به خودرو سازها داد ، مال شدت خرمندیش بود که یک مشت پراید و پژو بی کیفیت را به قیمت، مگان فرانسوی به ملت بفروشند، (4114652) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۲:۰۱:۴۴
صحیح است (4112694) (alef-13)
 
کاوه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۲:۰۱:۵۹
رای احمدی نژاد همان رای جلیلی بود که مردم دادند. (4112696) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۲:۱۱:۱۶
بعید میدونم‌چون اصولگراها محبوبیتی بین مردم ندارند (4112702) (alef-13)
 
محی الدین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۲:۱۹:۳۱
بنده بعد از انتخاب شدن آقای روحانی در سال 92 همان روز بعد از انتخابات پیش بینی یک دوره ای بودن ریاست جمهوری را برای آقای روحانی کردم حالا المانتیور بعد از سه سال و اندی به این رسیده جالبه (4112713) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۸:۳۴:۴۲
هم شما وهم المانیتور در اشتباهید به زودی خواهید دید که روحانی باز هم انتخاب میشود . (4113420) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۲:۳۵:۰۶
روحانی بدلیل عدم ظرفیت و قابلیت لازم و نابود کردن انبوهی از فرصتها و توانایی های بالفعل و بالقوه ی داخلی و ملی ، قطعا" تکدوره ای خواهد بود .
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
وابستگی عمیق و چندش آور فکری و روانی و روحی تدبیریان به اجانب و تنفر کدخدائیان به نیروها و داشته های داخلی ، روحانی را در موضع انفعال قرار داده
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
پرخاشگری و تکبر و توهم از دیگر عوامل تکدوره ای بودن این دولت است

این دولت اخیرا" به شکل کاملا" نمایشی و تصنعی ، سعی در خونسردی و تواضع دارد !!!! و این بدلیل اخلاق ذاتی ایشان !! قابل باور نیست

خشوع و خضوع آلوده به خوف در مقابل آمریکا و غرب نیز از عوامل عدم اقبال ملت به دولت فعلی است

................................ وو ............................................ (4112728) (alef-13)
 
میثم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۷:۰۱:۳۲
قطعا روحانی رای میاورد اگه امسال احمدی نژاد بیان مملکت نابود میشه
با مذاکرات روحانی تونستیم دوباره نفت صادر کنیم و خرید هواپیما خیلی کارهای دیگر حد اقل از التهاب دوره احمدی نژاد خارج شدیم قطعا 4 سال دوم شرایط بهتر میشه (4113206) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۹:۴۵:۳۳
بعد از انتخابات مجبور به تجدید نظر در افکار خودتان خواهید شد. (4113550) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۲:۳۶:۴۹
من کاری به این حرفا ندارم اما در میان همکاران دوستان و آشنایان و فامیل خیلی ها طرفدار روحانی هستند،حتی در آموزش و پرورش اکثریت دلشون با روحانیه در جامعه عده ای انتقاد می کنند و لی طرفداران بسیاری داره من خودم بهش رای ندادم ولی فکر کنم با رای بالا دوباره انتخاب بشه! (4112729) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۲:۴۵:۵۴
تشیع جنازه اقای هاشمی نشان داد . رای میاره یا نه (4112737) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۵:۰۰:۱۴
البته اون فقط جمعیت تهرانه دوست عزیز. البته شما تهرانی ها عادت دارد کشور رو تهران می بینید ولی احیانا می خواهید این جوری نگاه کنید برید نفت خودتون رو بفروشید و به نفت های خوزستان کاری نداشته باشید و رئیس جمهور خودتون رو تعیین کنید. (4112970) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۸:۴۴:۴۰
بله به شرط اینکه فقط از تهرانی ها رای گرفته بشه (4113442) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۶:۴۱:۳۳
بعد روحانی میشه استاندار تهران، نه رییس جمهور. (4114654) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۰۶:۵۸:۳۰
شعار مردم در هنگام نماز میت اقای رفسنجانی این بود:

اینهمه لشگر آمده
به عشق رهبر آمده (4114050) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۰۶:۵۹:۴۷
یعنی شما متوجه نشدید که همه آنهایی که آمدند به عشق جناح سیاسی خاص نبوده.آیا نیامده بودند تا دست بعضی جریانات را از مصادره آقای هاشمی کوتاه کنند و با تشییع باشکوه تاییدی مجدد به منافع ملی باشند.واقعا شما نفهمیدید؟ (4114052) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۲:۴۸:۰۰
اصلا اینطور نیست. فقط روحانی توی این شرایط می تواند دوام بیاورد و ادامه دهیم (4112740) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۲:۵۲:۵۱
ممکنه. به سرطی که بذارن خاتمی بیاد. اگه نه مردم دیگه به اصولگراها رای نمیدن (4112744) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۲:۵۳:۳۵
من بخاطر اینکه دولت روحانی نتوانست به کارمندان دولت ارزش دهد رای نمیدهم (4112746) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۲:۵۶:۳۸
اقای روحانی اگر نسبت به وزرایی چون نعمت زاده و طیب نیا عکس العمل نشان میداد برایش بهتر بود ، دوم اینکه حقوق های نجومی و صندوق ذخیره فرهنگیان هم به ضرر ایشان تمام شد (4112748) (alef-13)
 
الف ر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۲:۵۹:۰۱
تازمانيكه رقبائي مث خاتمي و احمدينژاد نباشند كسي ديگر را ياراي مبارزه با ايشون نيست (4112751) (alef-13)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۳:۰۷:۳۹
این تحلیل المانیتور که خواسته قلبی سایت الف هم هست انشاءالله تحقق نخواهد یافت و آقای روحانی دوباره انتخاب خواهد شد. (4112766) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۳:۱۲:۰۲
ممکن است نه ؛ 100 % (4112773) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۳:۱۴:۲۰
مردم اوندفعه هم به خاطر هاشمی بهش رای دادن (4112775) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۳:۱۵:۱۶
اگه کلید اینه صد رحمت به قفل (4112776) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۳:۱۷:۴۸
3/5 سال تقریبا" هیچ (4112778) (alef-13)
 
رجبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۳:۱۹:۲۹
تنها دست آورد این بابا اختصاص یه سبد کالا بود با 2 کشته و 147 زخمی و 7 مفقود (4112781) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۳:۱۹:۳۸
ممکن نیست حتمیه!
بعنوان یه کاسب معمولی بازار با قطعیت خدمتتون عرض میکنم بعد از روکار امدن اقای روحانی وضعیت رکود بدتر شد وبعد از برجام به نهایت خودش رسیده.در این دوماه گذشته نسبت به قبل از اون.قسم میخورم وضع بازار پنجاه درصد بدتر شده.چون جدااز رکود تورم هم داشتیم.
اخه این چه مدل مملکت اداره کردنه؟؟
واقعا به شخصه امیدورام این امید و تدبیر چهارسال بیشتر دوام نداشته باشه (4112783) (alef-13)
 
زاهدی ازشیراز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۳:۲۳:۳۰
توره خدا شورای نگهبان فقط اون 7 - 8 نفر قبلی رو تائید صلاحیت نکنه !
توره خدا .
خسته شدیم دیگه !
همیشه فقط همین 7 - 8 نفر مجازن شرکت کنند !!!
ای بابا !!! (4112791) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۴:۲۲:۴۹
چطوره از ذخیره نظام استفاده شود (4112866) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۴:۲۴:۳۶
هرکی بهتره بشه
کسی با آقای روحانی عقد اخوت نبسته
والا ما می خواییم زنگی کنیم همیت (4112871) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۴:۲۶:۵۳
اخه کس دیگری را ندارند که کاندید کنند
سایر مردم از دامنه خودی ها بیرونند (4112875) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۳:۲۴:۴۵
کور خوندین؟ (4112793) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۳:۲۵:۱۰
خدا کنه (4112795) (alef-13)
 
فرشید
Spain
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۳:۲۸:۲۸
دلواپسها که خیلی دوست دارند روحانی یکدوره ای بشه و کشور رو برگردنند به دوران خسارت بار احمدی نژاد ولی امیدشون واهی و بیهوده است چون اگه روحانی هم انتخاب نشه کشور به اون دوران برنمیگرده .دوران احمدی نژادی ها برای همیشه به پایان رسیده. (4112800) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۵:۲۸:۳۵
متاسفانه بسیاری از مردم گرانی ناگهانی و سه برابر شدن قیمتها و خدمات و مسکن و ... را نمیبینند و تنها ماهیانه 45 هزار تومان برایشان ملموس است، جالتر اینکه با بعضی صحبت میکنی میگویند خدا را شکر احمدی نژاد 45 هزارتومن یارانه به ما داد و گرنه زیر بار گرانی تلف میشدیم،؟!!! بنده خدا متوجه نیست که این گرانی و رکود و تورم و بیکاری را همان احمدی نژاد برایش به بار آورده.
حالا انتظار نمیرود که بشود به این فرد حالی کرد که تورم کند شده ، یا امید به رشد اقتصادی بیشتر شده، چطور حالیش کنم؟ (4113038) (alef-13)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۳:۲۹:۱۸
انشااله دور دوم هم رییس جمهوره (4112802) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۳:۳۳:۳۱
این 4 سال 40 سال شد برامون (4112805) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۴:۳۵:۰۴
ایشالا 400 ساله بشه (4112892) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۶:۵۸:۲۷
معلومه دوره قبلی بدجور بهت ساخته بوده ها ناقلا (4113197) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۸:۴۲:۰۷
اون 8 سال و 800 میلیارد دلار و هم حساب کن من نتونستم (4113438) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۳:۳۳:۵۶
تيترتون مثل هميشه جهت داره شمارو به خدا به خاطر ايران به احترام خون شهدا براي حفظ منافع ملي لحن تون رو دوستانه كنيد (4112807) (alef-13)
 
جلیل پور از رشت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۳:۳۵:۵۸
مگه توی این 80 میلیون جمعیت فقط همین 4 ، 5 تا باید بشن رئیس جمهور ؟!!!!!!!!!
فقط اینا رجل سیاسی ان ؟
بغیر از اینا هیچکس شرایط نداره و نباید تائید شه ؟ چه داستانی داریم ما دیگه ! (4112809) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۳:۳۹:۰۰
مردم نباید به اونایی که با رای ملت قدرت رو تصاحب میکنن و بلافاصله غرور سر تا پاشون رو احاطه میکنه اعتماد کنن (4112813) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۳:۴۰:۳۱
با وجود ترامپ ، فقط جلیلی جواب میده
هفته دوم ؛ جنگ (4112814) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۷:۳۵:۲۱
باوجود ترامپ و با روحانی هفته اول بدون جنگ همه چی رو باختیم (4113290) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۲۲:۴۲:۳۹
آفرین جلیلی خوبه جنگ بشه
واقعا چقدر شما به وطنت علاقه داری (4113764) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۳:۴۲:۳۴
مردم کوچه و بازار همه دارن مینالن از وضع اقتصادی موجود (4112815) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۶:۲۹:۵۶
این بخاطر طمع و زیاده خواهیه
یادتون نیست دلار و مسکن ساعتی بالا میرفت و مردم عادی فقط تو سرشون میزدن؟ (4113156) (alef-13)
 
Denmark
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۵:۴۵:۴۹
الان دلار ثانيه اي ميره بالا....بعضيا چشاشون رو روي همه چي ميبندن (4114593) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۸:۳۳:۵۷
وضع اقتصادی خوب نیست اما همه میدونن که راه روحانی آینده بهتری خواهد داشت و راه آقای جلیلی یعنی وضع خیلی بدتر. (4113417) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۲۲:۲۱:۲۱
دوره‌ی احمدی نژاد بشکن می‌زدنند (4113736) (alef-13)
 
محسنی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۳:۴۴:۲۱
ما به حساب و اعتبار هاشمی بهش رای دادیم .
و الا ........ (4112817) (alef-13)
 
محمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۳:۵۱:۰۰
این بار اگه 3 میلیون رای داشت !
حالا میبینید (4112825) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۵:۲۶:۳۶
آقای محسنی ! رفسنجانی رفت اما اعتبار وتفکرش هنوز زنده است پس باز هم به روحانی رای می دهیم شما مختاری نمی خواهی نده ! (4113034) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۴:۰۳:۰۰
شک نکنید (4112842) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۴:۳۸:۰۸
مردم با کسی عقد برادری و اخوت خواهند بست که مشکلات روز مره بیکاری ، گرانی ؛ فساد ؛ تبعیض را حل کرده باشد در غیر اینصورت با ازموده ازمودن خطاست (4112899) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۴:۴۱:۳۹
شک نکنید که دور دوم اقای روحانی هم بر سر کار می آید
مشکلات دیگر را بحساب دولت ننویسید تا وقتی که تفکر و قانون عوض نشود هر دولتی بیاید همین مشکلات هست. (4112907) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۴:۴۲:۱۵
روحانی دیگه از احمدی نژاد که بدتر نیست که دور دوم هم رئیس جمهور شد!!!! (4112908) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۴:۴۷:۴۱
به امید خدا چهارساله خواهد شد. (4112934) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۴:۵۳:۰۵
انشاالله وبه امید خدا وبا دعای روح پاک ان تازه سفر کرده باز هم روحانی رییس جمهور محبوب ما رای خواهد اورد. (4112943) (alef-13)
 
ایران دوست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۴:۵۵:۰۶
من که هیچ گزینه ای بهتر از دکتر روحانی برای ریاست جمهوری نمیشناسم
امیدوارم ملت تنهاش نذارند (4112951) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۵:۳۲:۲۳
دوستان عزیز چه اصلاح طلب و چه اصولگرا واقعا کدم حزب برای مردم کار کرده اند و مشکلات مردم را رفع کرده اند؟ وضع مردم رفته رفته بدتر میشه برای چی به روحانی که کارنامه اش معلومه رای بدیم؟ (4113046) (alef-13)
 
عماد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۵:۳۳:۵۳
بجز روحانی مگر کسی هست ؟ قالیباف ؟ احمدی نژاد؟ جلیلی !!؟؟
تمام مردان سیاسی هم سنگ روحانی میدانند که اداره کشور طی چهار سال آینده بسیار سخت و دشوار خواهد بود و ترجیح خواهند داد برای دوره های بعد صبر کنند. (4113048) (alef-13)
 
ف.خ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۵:۴۰:۱۲
رسانه های خارجی همواره مغرضانه و با هدف های مشخص خبر پراکنی و جو سازی می کنند ملت ایران خودش برای خودش تصمیم می گیرد. از نظر بنده عملکرد دولت آقای روحانی در کل رضایتبخش بود و از خط قرمز های نظام هم عبور نکرد. (4113065) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۵:۴۰:۴۹
به کوری چشم دشمنان داخلی و خارجی روحانی دردوربعدهم رئیس جمهور می شود.هرچندبعضي ها از الان زمزمه ردصلاحیت و امثالهم راسرميدهند.ولی جلوی آزاده مردم رانمی توان گرفت (4113066) (alef-13)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۶:۰۰:۲۶
ایران فقط تهران نیست (4113105) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۲۳:۳۳:۴۸
درست میگی برادر ، ایران فقط تهران نیست ولی ایران هم تو نیستی (4113821) (alef-13)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۰۹:۱۲:۵۵
تو که اصلا تو ایران نیستی! (4114117) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۳:۲۴:۰۲
دفعه قبل بیشتر درصد رای آقای روحانی اگر اشتباه نکنم مال سیستان و بلوچستان بود! شما ایران رو فقط استان تهران و استانهای اطراف میبینید! (4114431) (alef-13)
 
کاظم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۶:۰۸:۲۲
ادم زیرک از یک سوراخ دوبار گزیده نمشود. (4113117) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۶:۲۵:۳۸
از هر کسی که دوست دارید حمایت کنید و براش تبلیغ کنید و بهش رای بدید

هیچ فرقی نمیکنه چه اصلاح طلب چه اصولگرا


ولی هیچ کس را از پیش برنده انتخابات نکنید و هی داد نزنید که فلانی بی رقیبه و برنده صد درصد انتخابات

چون همین کار در صورت رای نیاوردن اون فرد باعث ایجاد درگیری و تشنج و ...... میشه

این حرف را جدی بگیرید (4113146) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۷:۱۹:۴۹
زنده باد عقل و اعتدال. (4113257) (alef-13)
 
مهدی
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۷:۲۳:۳۳
خدا کنه رای نیاره. چون عملا تو این دوره کار خاصی برای مردم نکرده و برجامش هم که اون طوری شکست خورد (4113267) (alef-13)
 
نجات
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۷:۳۹:۴۷
به نظر من فقط دو نفر درصورت نامزد شدن بالاتر از روحانی رای ملی کسب میکنن از اصولگرایان فقط علی مطهری و از چهره های ملی علی دایی ! (4113300) (alef-13)
 
سینا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۸:۰۸:۳۳
در مقایسه با 4 سال احمدی نژاد دکتر روحانی موفق بوده در زمینه هایی از جمله روابط بین الملل نفت صنعت محدود کردن واردات (4113373) (alef-13)
 
سیف222
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۸:۴۸:۳۳
ما معلمان هرگز به روحانی رای نخواهیم داد. بدبختمان کرد. (4113454) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۸:۵۸:۱۶
به کوری چشم دشمنان.دکتر حسن روحانی رییس جمهور محبوب ما ایرانیان (4113480) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۹:۱۵:۵۷
اگر روحانی نشه ما به کمتر از خاتمی راضی نیستیم (4113505) (alef-13)
 
از روستای سار کاشان
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۲۰:۱۵:۳۲
اگر روحانی نباشه پس کی باشه؟
کشور به تازگی روی ریل اعتدال و عقلانیت افتاده باید به عقب برگردیم (4113592) (alef-13)
 
بازنشته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۲۰:۲۴:۱۶
اقای روحانی من به علت بی احترامی اقای نوبخت به مزایای بازنشتگان و فقر و گرفتاری ام بچه ها یم را از رای دادن به شما منع میکنم با انکه از برنامه اقای دکتر ظریف و دکتر قاضی زاده راضی هستم ولی برای بازنشته ها بر خلاف شاغلین فقر را به ما دادید (4113605) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۲۰:۵۱:۴۶
انتخاب بهتري وجود ندارد ... هر كسي هر تحليلي كه دلش ميخواد بذاره .... روحاني خوشبختانه يا متاسفانه رقيب نداره ... كافيه يكي مثل خاتمي يكبار ديگه حمايتش رو از روحاني اعلام كنه تا همون رايهاي به اصطلاح خاكستري بيان پاي صندوق ... به نظر من كه تشييع جنازه مرحوم آيت الله هاشمي از همين الان نتيجه انتخابات رو مشخص كرد !!!!! (4113636) (alef-13)
 
سید علی
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۲۱:۱۹:۰۲
یه سوال روحانی رای نیاره کی میخواد رای بیاره؟ (4113675) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۲۱:۳۷:۱۶
آرزوی تان را تیتر نکنید.تعبیر نحواهد شد (4113698) (alef-13)
 
میزان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۲۱:۴۴:۱۷
میزان رای بالانشینان تهرانی فقط نیست!! خوب است به مناطق محروم و روستاها سر بزنید روز شماری میکنند برای آمدن احمدی نژاد!! مطمئن باشید مردماز دروغ و اشرافی گری و حقوقهای نجومی خسته شده اند و منتظرند احمدی نژاد یا تفکری طرفدار مستضعف بیاد قاطع رای بدهند! (4113709) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۰۰:۵۵:۵۹
احمدی نژآد سفره ی همون روستا نشینان و مناطق محروم رو کوچیک کرد (4113931) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۸:۰۳:۵۵
احمدی نژاد مستضعفین را بد بختر کرد (4114708) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۲۲:۱۶:۵۲
خيلي از كسانيكه اينجا ميگن ديگه به روحاني راي نميديم،قطعا تو سال ٩٢ هم راي ندادن،خخخخ،ماهم از همين مردمي ديگه:):)
روحاني بااختلاف فاحش بازهم رييس جمهور خواهدشد...مطمئن باشيد (4113732) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۲۲:۴۰:۱۹
از حالا معلومه که برنامه عبور از روحانی را کلید زنید تا زمینه ی عدم صلاحیتش را فراهم کنید ودر صورت تایید هم زمینه ی رای اوری را کاهش دهید . زهی خیال باطل، با انهمه توهین افترا و تهمت هایی که در طول 8 سال برای اقای هاشمی کردید دیدید که مردم قدر شناسی چگونه جوابتان را دادند.برای روحانی نیز چنین خواهد بود. (4113757) (alef-13)
 
poria
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۲۳:۱۱:۴۶
حتما یکدوره ای خواهد بود (4113795) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۰۲:۱۶:۲۳
شما معلوم نیست خودت تا اون موقع زنده باشی بپا که خودت از بازی خارج نشی یه دوره ای بودن روحانی پیشکش (4113997) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۱:۳۳:۴۵
حتما دو دروه ای خواهد شد (4114275) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۵:۱۲:۴۱
خواب دیدی خیر (4114559) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۲۳:۳۹:۰۹
اونایی که میگن برجام سودی نداشته باید بدانند
1.بعد از 37 سال تحریم فروش هواپیما شکست
2.تحریم نفت و پتروشیمی و کشتیرانی و ... لغو شد
......
حالا اگر برجام نبود دلار میشد 10 هزار
مثل ونزوئلا بدبخت شده بودیم چرا باید سیاه نمایی کرد؟ (4113827) (alef-13)
 
بازنشسته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۰۰:۰۳:۰۱
متاسفانه عده زیادی از اصولگرایان در این دوره ریاست جمهوری آقای روحانی تا توانستند چوب لای چرخ دولت کردند تا وضعیت اقتصادی بهتر نشود
این یعنی عدم صداقت این افراد و ترجیح دادن منافع حزبی و جناعی بر منافع ملی
من به هیچ وجه به این افراد و کسی که مورد تایید دلواپسان باشد رای نخواهم داد
در زمان انتخابات تصمیم میگیرم به کی رای بدهم ولی هیچ وقت به شخص تندرو رای نخواهم داد (4113852) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۰۱:۵۵:۴۰
به نظرم اگر رقیب قوی نداشته باشه رای نمیاره. چون مثل خاتمی و احمدی نژاد جایگاه مردمی نداره. بسیاری از ادعاها و برنامه هاش هم که جواب نداد. پس مردم به چه دلخوشی به روحانی رای بدن!!!!! (4113988) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۰۲:۵۱:۵۳
ما مردم بازنشسته فقط در دوره احمدی نژاد افزایش حقوق قابل درک داشتیم
درسته عملکردش در کل شاید برا کشور بد بوده من نمیدونم اما من بازنشسته مدیونشم خقوق ما از 240 تومان شد 1میلیون (4114007) (alef-13)
 
محسن پور امیران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۰۴:۵۸:۰۴
برجام نتبجه اب نداشتنه تحریم را لغو نمود و نه در بیکاری و تورم اثر گذاشت. طرح تحول سلامت هم زیر میزی تبدیل به روی میزی کرد. مسکن مهر هم مزخرف شد تعامل با جهان باعث شد دوستان قدیمی مانند عمان سمت عربستان برود (4114024) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۰۷:۴۵:۲۳
در کشوری اکثر مردم فقیر هستند، چرا باید خودروی چند میلیارد تومانی خرید و فروش بشود؟
در این کشور چرا کاخ های چند میلیارد تومانی ساخته می شود به اسم حق تملک شخصی؟!
چرا این همه اسراف در سرمایه های می شود و در حالی فقرا بیکار وهستند.چرا این پولها صرف اباداین و تولید نمی شود؟
من مخالفتی با بخش خصوصی ندارم و سود منصافه حق سرمایه گذار. اما چرا سرمایه ها اسارف می کنند؟ (4114070) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۰۷:۴۷:۵۲
رفع رکود کا رخانجات خودرو وصادرات نفت بصورت مستقیم وراه اندازی پروژه های نفتی وچند بار افتتاح شده دولت قبل .وهمین اینکه بمناسبت رحلت اقای رفسنجانی چند کشور بملت ایرا ن پیا م تسلیت داد .وبرداشتن روادید بین گروهی ازکشورها (4114071) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۰۸:۱۷:۳۰
از تعداد مثبت کامنت ها میشه فهمید چه خواهد شد (4114084) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۰۸:۳۵:۳۱
آقای روحانی در حد اختیاراتی که عملا در دست ریس جمهور هست ، خوب عمل کرده است، البته بخشی از وعده هاییکه داده بود محقق نشده، و از ابتدا هم در حوزه اختیاراتش نبوده، مثل رفع حصر (4114095) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۰:۲۳:۱۴
طرفداران اصلاحات و اعتدال دو راه بيشتر ندارند يا با روحاني ادامه مي دهند يا كنار مي كشند و فردي با طرز تفكر جليلي يا احمدي ن‍ژاد مجدد بر سر كار مي ايد و همان راه قبلي را ادامه مي دهد در اين صورت نبايستي چند سال بعد باز حسرت بخورند كه چرا ما عقب كشيديم اين كه فكر كنيد با عقب كشيدن و سر كار امدن جناح مقابل اوضاع به حدي بد خواهد شد كه خودشان اعتراف به اشتباه كرده و از مواضعشان عقب نشيني كنند فقط يك خواب بعد از خوردن غذاي چرب است و چنين اتفاقي هيچ وقت نخواهد افتاد پس بهتر است قبل از انكه مجدد حسرت كارهايي كه ميشد بكنيد و نكرديد را بخوريد تمام انرژيتان را براي انچه فكر مي كنيد درست است بكار گيريد. (4114167) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۳:۱۳:۴۹
سلام من به عنوان يك معلم به آقاي روحاني رأي دادم همه رو هم به اين كار تشويق كردم فكرمي كنم دولت روحاني با توجه به رسوب مشكلات از دولت قبل وشيفت اونها به اين دولت ، بسيار هم موفق بوده واميدوارم مطابق وصيت مرحوم هاشمي دوره ي ايشون تكرار بشه واگر زنده باشم خودم وخانواده م واطرافيانم وتعداد قابل توجهي از همكارانم به ايشون حتما رأي خواهيم داد . (4114415) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۸:۱۶:۴۸
دولتی که برای دور بعد به رای مردم نیاز دارد اینگونه رفتار می کند وای به حالی که در دور دوم به رای مردم نیاز نداشته باشد (4114717) (alef-13)
 
پیام
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۹:۱۱:۳۷
دور دوم که هیچ ایشالا دورهای بعدی هم یا روحانی یا مشابه روحانی هستند. بزن اون دست قشنگو ... (4114786) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۰۶:۰۸:۲۲
الان قیمت کارانه چند است (4115142) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۰۹:۴۴:۱۶
من هم بهش رای نمیدم. وضعیت بازنشستگی صندوق تامین اجتماعی در برنامه ششم داغونه. برای چی بهش رای بدیم؟؟؟/ (4115451) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۱۱:۰۲:۵۶
مردم رو سر کار گذاشتید؟! (4115615) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.