توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493778
معاون وزیر کشور: در سال 92 بیش از 80 درصد فرمانداران از سایر دستگاه‌ها مامور بودند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۹
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور با بیان این که در سال 92 بیش از 80 درصد فرمانداران از سایر دستگاه‌ها مامور بودند، گفت: اکنون حدود 80 درصد فرمانداران از کارکنان صف یا ستاد وزارت کشور هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی وزارت کشور، جواد ناصریان در نشست با جمعی از مدیران و کارکنان وزارت کشور افزود: شرایط مالی دولت در سال 92 بسیار سخت و درآمدهای دولت از فروش نفت به حداقل رسیده بود که این شرایط تاثیر خود را بر اعتبارات دولت گذاشت و ما هم تحت تاثیر این شرایط مالی قرار گرفتیم ولی تلاش کردیم که تخصیص حداکثری بگیریم.
 
وی با اشاره به این که در سال 92 بیش از 80 درصد فرمانداران از سایر دستگاه‌ها مامور بودند، اظهار داشت: ما دنبال استفاده از ظرفیت کارشناسی وزارت کشور بودیم بنابراین با تهیه دستورالعملی، وضعیت به طور کامل متحول شد و الان شاهد این هستیم که حدود 80 درصد فرمانداران از کارکنان صف یا ستاد وزارت کشور هستند و فقط حدود 20 درصد به خاطر شرایط خاص برخی شهرستان‌ها از توانمندی های سایر بخش ها استفاده شده است.
 
معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور با اشاره به این که یکی از مشکلات ستاد وزارت کشور تراکم بالای مامور از دستگاه‌های مختلف بود، تصریح کرد: ما تلاش کردیم این شرایط را متحول کنیم و از افراد توانمند، ساعی و باتجربه از بدنه وزارت کشور استفاده کنیم.
 
رییس شورای فرهنگی وزارت کشور با اشاره به تعیین ضوابط برای انتصاب فرمانداران افزود: یکی از مشکلات ما این بود که برخی از متنفذین انتظار داشتند که ما افرادی را که معرفی می کنند به عنوان فرماندار یا بخشدار منصوب کنیم؛ در حالی که بعضا این افراد از توانمندی کمتری برخوردار بودند و ما در وزارت کشور به فرماندارن و بخشداران باتجربه، توانمند نیازمندیم. با حمایت وزیر کشور و سایر همکاران بخصوص معاونت سیاسی دستورالعمل شرایط انتصاب فرمانداران و بخشداران را تهیه و ابلاغ کردیم تا افراد توانمند انتخاب و منصوب شوند.
 
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور تفویض اختیار صدور احکام بخشداران به استانداران، اصلاح ساختار وزارت کشور در حوزه اقتصادی، بروز کردن رتبه‌بندی کارکنان وزارت کشور و استانداری‌ها، تلاش برای تشکیل سازمان ملی مهاجرت، پیگیری موضوع تفویض اختیار و تمرکززدایی، شرح وظایف پست های سازمانی، تجهیز ساختمان‌ها، وسایل اداری و وسایل حمل‌ و نقل وزارت کشور و کمک به تحقق وعده رییس‌ جمهوری برای احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را از دیگر اقدامات انجام شده در چهار سال گذشته دانست و گفت: از سال 68 اتفاق خاصی در بحث رتبه‌بندی فرمانداری‌ها و بخشداری ها انجام نشده بود که ما دو سال و نیم در این زمینه کار کردیم و موافقت سازمان برنامه و بودجه را هم گرفتیم.
 
 
کلمات کلیدی : وزارت کشور
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.