توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485678
متیس: پس از پایان جنگ سلاح‌هایمان را از یگان‌های مدافع خلق، پس می‌گیریم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۹
وزیر دفاع آمریکا می‌گوید که این کشور تسلیحاتی را که به «یگان‌های مدافع خلق»(YPG) داده است، بعد از پایان جنگ با داعش در سوریه پس خواهد گرفت.

به گزارش فارس، وزیر دفاع آمریکا امروز پنجشنبه برای اطمینان بخشیدن به ترکیه، درباره تسلیحاتی که واشنگتن به کردهای سوری داده، اظهارنظر کرده است. در حالی که تحرکات آمریکا در حمایت از نیروهای متحدش به ویژه کردهای سوری در مناطقی از قبیل الرقه ادامه دارد، رئیس پنتاگون گفته که واشنگتن سلاح‌هایی را که «یگان‌های مدافع خلق»(YPG) داده، پس از پایان جنگ با داعش پس خواهد گرفت.

«جیمز متیس» همچنین درباره عملیات بازپس گیری شهر الرقه پایگاه اصلی داعش در سوریه گفته که 80 درصد از نیروهایی که در این عملیات شرکت خواهند کرد، «عربی» خواهند بود. 

این اظهارنظر وزیر دفاع آمریکا در حالی مطرح شده که از چندی قبل عملیات برای بیرون راندن داعش از الرقه، با حضور «نیروهای دموکراتیک سوریه» که بخش اعظم آنها  کردهای سوری هستند و اقلیت آن عربی هستند، آغاز شده است.
 
کلمات کلیدی : یگان‌های مدافع خلق، سوریه، آمریکا، جیمز متیس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.