توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 395272
جزئیات سرقت‎های مرگبار طلافروشی در ملایر و یزد
تاریخ انتشار : شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۱
رئیس پلیس استان همدان جزئیات سرقت های مرگبار از طلا فروشی های ملایر و یزد و دستگیری دو متهم را تشریح کرد.

به گزارش میزان، سردار حاجی محمد مهدیان نسب روز شنبه در نشست خبری با اشاره به جزئیات دستگیری سارقان مسلح طلا فروشی یزد و ملایر اظهار داشت: اوایل مرداد ماه گم شدن مرد طلا فروشی به نام تقی مرادی ۵۶ساله در شهرستان ملایر به پلیس اعلام شد. ۲۴ ساعت بعد نیز جسد او در کیلومتر ۱۵ جاده ملایر همدان کشف شد.

وی ادامه داد: بررسی ها نشان می دهد مقتول طلا فروش بوده و از مغازه اش سرقت شده است.

به گفته رئیس پلیس استان همدان با بررسی دوربین های مغازه مقتول تصاویر سارقان به دست آمد که در اختیار تمام پلیس های کشور قرار گرفت.

مهدیان نسب با بیان اینکه اواخر شهریور ماه شاهد وقوع سرقت و قتلی مشابه در استان یزد بودیم،افزود: سرانجام ماموران پلیس روز گذشته مخفیگاه سارقان مسلح طلا فروشی را پیدا کرده و۱۳ اکیپ پلیس در یک درگیری مسلحانه وشلیک ۷ گلوله دومتهم مسلح را دستگیر کردند. در بازرسی از مخفیگاه متهمان ۴ کیلو و۱۰۰ گرم طلای سرقتی کشف شد.

وی با اشاره به اینکه دومتهم ۳۱ و۳۴ ساله برادر هستند، افزود: این افراد در شهرستان ملایر دارای شغل تعمیرات خودروهای سنگین بودند که برادر بزرگتر دو و برادر کوچکتر نیز سه سابقه کیفری دارد.

رئیس پلیس همدان با اشاره به اعترافات دو متهم گفت: آنها مدعی شدند طلا فروش ملایری را در پوشش مامور به بهانه فروش طلای تقلبی با خود برده وپس از قتل او با چاقو و سرقت دسته کلید از مغازه اش ۹ سرویس طلا به وزن ۳۰۰ گرم سرقت کردند. همچنین متهمان به قتل شاگرد یک زرگر در یزد و سرقت پنج کیلوگرم طلا اعتراف کردند. این در حالی است که متهمان یک صراف را با چاقو مجروح کردند اما نتوانستند از صرافی سرقت کنند.

وی در پایان گفت: تحقیقات بیشتر در این رابطه ادامه دارد.
 
کلمات کلیدی : سرقت از طلافروشی+سرقت مسلحانه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.