توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 296272
اظهارات نتانیاهو در مورد مسجدالاقصی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۳۰
اظهارات بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مورد حفظ شرایط موجود در مسجدالاقصی و بازداشت ۲۷ فلسطینی طی ۳۶ ساعت گذشته از جمله تحولات مربوط به فلسطین است.

به گزارش مهر، اظهارات بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مورد حفظ شرایط موجود در مسجدالاقصی و بازداشت ۲۷ فلسطینی طی ۳۶ ساعت گذشته از جمله تحولات مربوط به فلسطین است.

به گزارش منابع فلسطینی، نتانیاهو گفت که اسراییل به حفظ شرایط موجود در مسجدالاقصی پایبند بوده و به دنبال تغییر شرایط نیست.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه اظهاراتش، جماعت اخوان المسلمین، جنبش حماس، جنبش اسلامی در داخل اراضی اشغالی و تشکیلات خودگردان فلسطین را به تحریک علیه اسراییل متهم کرد.

وی در ادامه ادعاهایش افزود: ما به دنبال تغییر شرایط موجود در مسجد الاقصی نیستیم بلکه برخی طرف ها به صورت تحریک آمیزی و خطرناکی برخی ادعاها را در مورد تلاش اسراییل در راستای ممانعت از نماز خواندن مسلمانان در الاقصی و یا تلاش برای تخریب آن، ترویج می دهند.

نتانیاهو بار دیگر نسبت به عملیات پرتاپ سنگ و شیشه های آتش زا توسط فلسطینی ها در شهر قدس اشغالی هشدار داد و گفت: این یک سلاح کشنده است و به همین خاطر ما طی روزهای اخیر دستور شلیک به عناصر پلیس قدس را تغییر دادیم.

شهروندان فلسطینی در واکنش به اقدامات وحشیانه نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست که تازه ترین آنها یورش به مسجد الاقصی است، به سمت آنها سنگ پرتاپ می کنند.

البته اقدامات نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست در این حد متوقف نمی شود و چندی پیش آنها منزل یک شهروند فلسطینی را جنوب الخلیل به آتش کشیدند که در نتیجه آن کودک شیرخواره، پدر و مادر خانواده به شهادت رسیدند.

بیت المقدس و نقاط مختلف کرانه باختری به خاطر یورش های روزانه شهرک نشینان و پلیس رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی صحنه درگیری های شدید است. مقامات صهیونیست در تلاشند به بهانه اعیاد یهودی تقسیم زمانی و مکانی این مکان مقدس اسلامی را میان مسلمانان و شهرک نشینان به صورت عملی اجرا کنند که البته این اقدام با واکنش های مختلف بین المللی و داخلی مواجه شده است.

در خبر دیگر اینکه پلیس رژیم صهیونیستی صبح روز یکشنبه اعلام کرد ۲۷ فلسطینی را در طی ۳۶ ساعت گذشته در شهر قدس اشغالی بازداشت کرده است.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی با اعلام این خبر افزود: افراد بازداشت شده به منظور تمدید بازداشت، در دادگاه نظامی اسراییل محاکمه خواهند شد.

از سوی دیگر بولدزرهای نظامی اسراییل ۵ باب مغازه متعلق به شهروندان فلسطینی را در شهرک «حزما» واقع در شرق قدس اشغالی به بهانه ساخت و ساز بدون مجوز تخریب کرد.

گفته می شود رژیم صهیونیستی در تلاش است از طریق تخریب اموال و املاک متعلق به فلسطینیان، شهروندان فلسطینی را مجبور به کوچ کرده و مانع از فعالیت آنها شود.
 
کلمات کلیدی : مسجدالاقصی+اسرائیل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.