نظر منتشر شده
۱۲۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 346672
واکنش روحانی به منتقدان برجام:
تنها 3ماه از برجام گذشته نه 30سال/روابط‌مان با بانک‌های جهانی یکی پس از دیگری گشوده می‌شود/ چرا واقعیت‌ها را برای مردم نمی‌خواهند روشن کنند
بخش خبری الف، 31 فروردین 95
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۱
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی دقایقی پیش در اجتماع مردم استان سمنان در محل استادیوم تختی به ایراد سخنرانی پرداخت. مهم‌ترین محور‌های سخنرانی رئیس‌جمهور در اجتماع مردم سمنان به شرح ذیل است:

* دولت یازدهم کارش را در زمانی آغاز کرد که اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی در اوج خود قرار گرفته بود. دولت یازدهم، کار خود را زمانی شروع کرد، که تحریم‌ها در نقطه اوج خود رسیده بود و تورم، رکود و بیکاری و عدم آرامش در بازار زندگی مردم و آینده کشور و اقتصاد را در ذهن مردم با تحلیل‌های فراوان مواجه کرده بود.

* ملت ایران یک تصمیم تاریخی گرفت، این ملت تصمیم گرفت اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی قدرت‌های بزرگ جهانی و صهیونیزم بین‌الملل را با شکست مواجه کند. تصمیم گرفت تا همه فشارهایی که بر سر مردم بود، فشار تحریم، مشکلات منطقه‌ای و بین‌المللی را یکی بعد از دیگری حل و فصل کند.

* امروز به حمدالله ما از فراز بلندی که پیشرو داشتیم و ارتفاع بلندی که می‌بایست بپیمائیم، تقریباً به قله آن نزدیک شده‌ایم. ملت بزرگ و سرافراز ایران توانست با قدرت خودش تمام قطع‌نامه‌های تحریمی بند هفت و فصل هفت علیه ایران را از بین ببرد، همه قطع‌نامه‌هایی که علیه کشور بود امروز لغو شده است.

* آن‌ها که سئوال می‌کنند و می‌گویند برجام برای ما چه کار کرده است، برجام یک افتخار سیاسی و حقوقی برای تاریخ ملت ایران ثبت کرده است. چه کسی فکر می‌کرد که ۶ قطع‌نامه شورای امنیت و ۱۲ قطع نامه شورای حکام یکی پس از دیگری لغو و مردود و مطرود شده و به زباله‌دان تاریخ برای همیشه انداخته شود؟

* مگر مردم ما یادشان رفته که برای فروش نفت، نفت ایران که به‌عنوان یک قدرت اقتصادی در صحنه اقتصادی و بین‌المللی حضور داشت را به نصف تقلیل دادند و ۲ میلیون بشکه صادرات تبدیل به یک میلیون بشکه شد.

* مگر مردم شاهد و ناظر نبودند که کشتی‌رانی به سمت بنادر ایران تحریم شد. همه کالاها می‌بایست به بندر کشور دیگر می‌رفت، تخلیه می‌شد و از آنجا با لنج‌ها و کشتی‌های کوچک به سمت ایران می‌آمد.

* مگر مردم یادشان رفته که هیچ پول بانکی از طریق بانکی به کشور دیگر نه صادر می‌شد نه وارد می‌شد؛ نمی‌شد بازستاند یا بازگرداند. به قرن نوزدهم بازگشته بودیم و همه چیز از طریق صرافی‌ها انجام می‌شد، تمام کانال‌های بیمه‌ای و بانکی دنیا به روی ایران بسته شده بود.

* از رسانه‌ها می‌خواهم که رسانه‌های ما اخلاق را مدنظر قرار دهند. انتقاد از دولت اشکالی ندارد، نقد دولت گاهی لازم است اما آشوب و هرج و مرج رسانه‌ای را ملت ما نمی‌پسندند. اگر حمایت شما مردم ایران نبود، ما نمی‌توانستیم این موفقیت‌ها را در برابر قدرت‌های بزرگ به دست آوریم.

* برای من جای تعجب است که برخی می‌خواهند القاء کنند که ملت ایران پیروز نیست و آمریکا پیروز است. برای من جای تعجب است که برخی می‌گویند، دیپلمات‌های ایرانی پیروز نیستند بلکه صهیونیست‌ها پیروز هستند. کجا رفت تعصب ملی؟ کجا رفت غیرت دینی؟ چرا واقعیت‌ها را برای مردم بازگو نمی‌کنید؟ چرا نمی‌خواهیم در برابر عظمت ملت ایران که یک موفقیت بزرگ تاریخی به‌دست آورده سر فرود آوریم؟ آمریکا عظمت دارد، یا صهیونیست یا ایران عزیز ما؟

* به حول قوه الهی زنجیرهای تحریم‌ها را گسسته‌ایم و امروز روابط بانکی بین ایران و بانک‌های جهانی یکی بعد از دیگری گشوده می‌شود. درحال حاضر هر مقام خارجی به تهران آمده اولین قرارداد ما، قرارداد بانکی بوده است. اما یادمان باشد وقتی ویرانی رخ می‌دهد، بازسازی و نوسازی زمان می‌برد.

* امروز موانع از پیش پا برداشته شده است. مسیر پیش پای تجار، کارآفرینان، واردکنندگان و صادرکنندگان ما باز شده است اما برای اینکه کمپانی‌ها و سرمایه‌گذاران خارجی به ایران وارد شوند و سرمایه‌گذاری کنند نیاز به زمان وجود دارد.

* ۳ ماه از برجام گذشته، برخی فکر می‌کنند که ۳۰ سال گذشته است؛ ببینید در مدت ۳ ماه چه گشایش‌های فراوانی ایجاد شده است.

* امروز گردشگران به سمت ایران‌زمین روز به روز بیشتر به کشور وارد می شوند. امروز شاهدیم همه روزه مجموعه‌ای از بخش خصوصی خارجی وارد کشور می‌شود و قراردادها امضا می‌شود؛ مگر بیکارند که وقت خود را صرف کنند و ۲ هفته به ایران بیایند و مذاکره کنند؟ این‌ها شرکت‌های بزرگ جهانی‌اند و دقیقه هم برای آن‌ها قیمت دارد. چرا واقعیت را نمی‌خواهیم بپذیریم.

* صادرات نفت ما قبل از اجرای برجام یک میلیون بشکه بود اما همین امروز که در حال سخنرانی هستم از ۲ میلیون بشکه افزایش پیدا کرده است. درحال حاضر صادرات نفت "یک میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه" افزایش یافته است. ما جایگاه‌مان را در بازار نفت که از ما ظالمانه گرفته بودند، باز ستاندیم.

* امروز در زمینه هسته‌ای هم که دیروز می‌گفتند برای ایران منطقه ممنوعه است، کیک زرد خرید می‌کنیم و اورانیوم غنی شده به فروش می‌رسانیم. امروز مسیر برای حرکت ما باز شده است. برخی از اقلام حساس صنعت نفت، پتروشیمی که تا ۶ ماه پیش با قیمت گزاف می‌خریدیم، امروز با یک‌سوم قیمت یا نصف قیمت و برخی کالاها را هم با یک‌دهم قیمت در بازار خریداری می‌کنیم.

* ما میدان رقابت نداشتیم، نمی‌توانستیم چانه بزنیم اما امروز ده‌ها کشور فروشنده هستند و می‌توانیم در بازار جهانی بهترین را با مناسب‌ترین قیمت خریداری کنیم.

* ما به ملت ایران و تلاش ملت افتخار می‌کنیم. برجام ثمره تلاش ملت بزرگ ایران است. برجام ثمره هدایت‌های مقام معظم رهبری است. ما امروز در مقطعی هستیم که بعد از برداشته‌شدن تحریم‌ها، از این فضا باید استفاده کنیم. رقابت، حزب و جناح در دوران انتخابات اشکالی ندارد. آن دوران، دورانِ شعار و رقابت است.

* زمان انتقاد از برجام قبل از تصویب آن بود؛ امروز برجام را مقام معظم رهبری و مجلس و شورای امنیت تائید کردند، امروز زمان برخی نقدها و بیان‌ها نیست، همه باید برادرانه، منسجم و در کنار هم برای ساختن ایرانی آباد تلاش کنیم و دولت منتخب شما با هدایت‌های مقام معظم رهبری و کمک شما مردم، در تمام میدان‌ها چیزی را کم نخواهد گذاشت؛ از این موضوع اطمینان داشته باشید.

* ایران در کنفرانس اسلامی که با حضور ۵۶ کشور عضو سازمان کنفرانس اسلامی برگزار شد حضور یافت. یکی، دو کشور دنبال این بودند که صحنه کنفرانس اسلامی را طوری کنند که بگویند دشمنِ آرامش منطقه "ایران" است؛ می‌خواستند صحنه کنفرانس را کاری کنند که بگویند ایران کشوری است که مداخله می‌کند اما در همه سخنرانی‌ها و نطق‌ها، ما کاری که ما می‌خواستیم را انجام دادیم؛ می‌خواستیم به دنیای اسلام بگوییم که صهیونیزم و تروریزم دشمن اسلام است که موفق بودیم. سراسر این کنفرانس در مذاکره با سران و در نطق سران کنفرانس، فضا، فضایی بود که از ایران تجلیل شد. عظمت این ملت و ایران جایگاهش را در دنیای اسلام و سراسر جهان خواهد داشت و روز به روز بیشتر خواهد شد.

*امروز زمانی که است که همه در فضای بعد از برجام دنبال اخلاق و اقتصاد باشیم. یکی از مراجع اقتصادی در ابتدای سال در گفت‌وگویی تلفنی به بنده گفتند که سال ۹۵ کاری کنید که سالِ "برجام اخلاقی" باشد. برجام ۲، برجام اخلاقی باشد.

*روز گذشته برنامه‌های سال ۹۵ را برای اقتصاد مقاومتی ابلاغ شد. یک سال برای این برنامه‌ها کار و مطالعه شده و همه اسناد پشتیبان دارد. امسال همه با کمک هم، دست به دست یکدیگر می‌دهیم تا دستور مقام معظم رهبری را اجرا کنیم و اقتصاد مقاومتی را عملیاتی می‌کنیم. بخش دولتی و خصوصی و مردم و دانشگاهیان و علما، همه و همه در کنار هم انشا الله.

*اقتصاد مقاومتی معنایش این است که ما بتوانیم صادرات غیرنفتی‌مان را نسبت به واردات غیرنفتی بالاتر ببریم. بعد از ۶۳ سال، سال ۹۴، اولین سالی بود که دولت موفق شد کاری کند که صادرات غیر نفتی ما بر واردات پیشی بگیرد. این افتخاری بزرگ برای ملت ایران بود.

* در بسیاری از زمینه‌های مواد غذایی حرکت ما به سمت خودکفایی و خوداتکایی است. امسال تلاش داریم بیش از ۱۰ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری کنیم. ما از همان ابتدا، سال به سال در زمینه غذا و مواد غذایی استراتژیک به سمت خودکفایی حرکت کردیم. در سال ۹۲، چهار میلیون تن، در سال ۹۳، شش میلیون تن و در سال ۹۴، هشت میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری کردیم؛ امسال هم به حول قوه الهی حدود ۱۰ میلیون تن گندم خریداری خواهیم کرد. در زمینه شکر نیز حرکت بسیار خوبی برای خوداتکایی انجام گرفته شده است.
 
کلمات کلیدی : روحانی، برجام، پسابرجام
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۲:۴۵:۳۲
حرفهای زیبا
عمل؟؟؟؟؟؟ (3655250) (alef-3)
 
میلاد حمیدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۳:۲۰:۳۳
رئیس جمهور عزیز سه ماه از برجام گذشته لااقل اگر چیزی ارزان نمی شود لکن این حق مردم نیست که لااقل کم گران شود؟ قوت و غذای مردم چرا اینقدر گران شده و بسیاری از کالا ها بالای 100% هم رشد قیمت داشته ؟ (3655315) (alef-3)
 
کهن
United States
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۲۰:۰۵:۳۶
لطفا یک مورد ذکر فرمایید که از سه ماه پیش تا امروز ۱۰۰ درصد رشد داشته؟ (3656277) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۲۳:۵۹:۰۹
برنج (3656604) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۰۸:۳۳:۳۴
شما مثل اینکه تو این مملکت نیستید قیمت داروها رو نگاه کنید.بالای 100درصده.لوازم یدکی خودرو.پوشاک.ثبت نام مدارس.برنج.گوشت.بگم بازم؟شما فقط چشمت به تابلوهای قیمته مرغه . (3656898) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۲۱:۰۲:۲۶
هيچكدام بيش از ١٠ تا ١٥ درصد گران نشده بيخودى تشويش اذهان نكنيد (3658467) (alef-3)
 
مجيد-اصفهان
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۰:۰۱:۳۲
دوست عزيز كافيه يه سر به داروخانه بزني تا متوجه بشي 100درصد كه هيچي 300درصدم افزايش قيمت داشته.اونم داروي ساده ايراني.من خودم تكنسين داروخانه هستم.. (3657060) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۰:۳۰:۴۷
احسن. (3657118) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۲۰:۱۱:۵۵
چی صددرصد در این یکسال گران شده ؟!!!!! شما که می فرماید 3 ماه ما می گویم یکسال! نه دو سال! دروغ هم حدی داره! جالبه الف از این سبک کامنت های دروغ را به راحتی منتشر ولی کامنت های ما ماشالئه همیشه سانسور می شه! (3656288) (alef-13)
 
امید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۲۲:۳۳:۱۷
دوست ععزیز کدام کالاهاصددرصدگران شده اند؟؟؟ (3656498) (alef-13)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۵:۲۹:۴۵
بحث بر سر درصد نیست وقتی تحریمها برداشته میشه و قیمت نقت پایین میاد و ثبات اقتصادی هست باید ارزان شود نه هرروز گرانتر (3657881) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۳:۵۵:۱۱
در دولت قبل که همین حرف های زیبا هم زده نمیشد و از عمل مثبت برای کشور هم که خبری نبود.همش تهدید بود و توهین. (3655402) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۴:۰۴:۲۷
حالا هر كار غلطي كه دولت قبل كرده اين هم بايد بكند؟ (3655433) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۶:۱۶:۰۱
آقای رئیس‌جمهور!

آن که برد، که برد ولی آن برجامی که خواستار گنجاندنش در کتب درسی و تدریس آن را در مدارس کشور شدید این بود؟! (3655774) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۶:۱۸:۰۷
وقتی جناب رئیس‌جمهور تحت تاثیر القائات برخی مشاوران که حافظ منافع آمریکا هستند برجام را فتح‌الفتوح و آفتاب تابان می‌خواند، طرف‌های مقابل خاصه شیطان بزرگ از این اشتباهات سوءاستفاده کرده و برای برجام 2 و 3 و... نقشه‌های شوم می‌کشند. حالا جواب این همه خسارت‌ها به کشور را چه کسی می‌پردازد؟! (3655786) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۷:۵۲:۲۲
سه ماه گذشته اما از دولت تو قریب به سه سال گذشته آقای روحانی. مثل ما مثل بزک نمیر بهار میاد شده (3655996) (alef-13)
 
ایرانی
Germany
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۸:۳۱:۲۱
دوست عزیز مننتقدین فعلی و رقبای انتخاباتی اقای روحانی در زمان انتخابات می گفتند دولت بعد در بهترین حالت 4 سال طول می کشه اوضاع کشور رو به شرایط پیش از دولت نهم و دهم برگردونه. کشوری که 8 سال دنده عقب رفته به این زودی به جای قبلیش برنمیگرده. (3656097) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۲۲:۱۵:۱۴
دقیقا مردم ما انگار انتظار دارن هر چی که برای مردم توی این چند دهه نشده از قبل انقلاب بگیر تا بعد از انقلاب با برجام درست بشه. نه خیر این طور نیست برجام فقط جاده رو باز می کنه برای فعالیت های اقتصادی. (3656469) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۲۲:۴۳:۱۷
تازه ای نو نگفتی که تو یک روز میشه دنیا رو خراب کرد و لی یه خونه ساده ساختن حداقل 2 سال طول میکشه چه برسه به یک کشور (3656513) (alef-13)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۲ ۱۷:۴۵:۲۹
اینها همه بهانه است با هیچ اصل منطق و علمی نمیشه این توجیه کرد (3659587) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۲۲:۱۵:۵۹
خود شما تونستی مشکلات اقتصادی خانواده خودتو توی سه سال حل کنی که انتظار داری دولت مشکلات ۸۰ میلیون نفر رو حل کنه؟ (3656471) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۰:۳۴:۵۵
چه ربطی داره! سه ساله که تلاش میکنه تا گره ها رو باز کنه و موانع رو برداره؛ حالا هم سه ماهه که برجام با هزار مشقت تا حدودی اجرایی شده. (3657136) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۲۰:۲۲:۳۷
مودب باش پسر! (3656306) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۲۲:۱۳:۵۱
نه ولی بیاید واقع بینانه نگاه کنیم که حق لنتخاب ما چی بود؟ یا روحانی یا جلیلی. (3656468) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۶:۰۴:۲۴
حالا نه اینکه الان همش شده لبخند و تعامل ما خوشبختیم....اگر قبلا افراط تهدید بود الان شده افراط لبخند...
الان نه تنها امریکا بلکه حتی عربستان، بحرین و کویت و جیبوتی هم طلبکار شده اند....در اجلاس کشورهای اسلامی علنا علیه ایران بیانیه می دهند... (3655743) (alef-3)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۹:۱۳:۳۰
یادتون رفته سه سال پیش هر شب قیمتها می رفت بالا و اگر برجام نبود صد برابر بد تر بود (3656187) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۶:۰۸:۰۰
اتفاقا دولت قبل واقعا مدافع حقوق ملت بودو مردم خود را باور داشت (3655753) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۸:۰۰:۲۲
بعضی ها در مسائل سیاسی و مملکتی فقط می توانند تا نوک دماغشان را ببیند (3656013) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۶:۲۳:۰۳
جناب روحانی بهتر است دولت دستش را از جیب مردم خارج کند...تا دیروز سود بانکی را کم کردید قبول ولی الان قصد دارید حتی مالیات هم کم کنید؟
تا دیروز مردم را مجبور به سپرده گذاری کردید ولی حالا مجبور به خارج شدن از بانک... (3655800) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۶:۳۰:۴۱
غیرت ملی؟ وقتی وزیر خارجه ایران معتقد است امریکا با یک بمب تمام تاسیسات ایران را نابود می کند چرا کسی حرف از غیرت ملی نزد؟ (3655816) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۰:۴۰:۵۰
ایشون گفت اگه به تسلیحات باشه، امریکا میتونه تاسیسات ایران را نابود کنه. اما شما یا فراموشکاری یا فریبکار که یادت نمی آد، ایشون این حرف رو برای تأکید بر قدرت نرم ملت ایران بیان کرد. (3657154) (alef-3)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۷:۱۴:۵۶
ادم بايد خيلي ساده لوح باشه كه عقب ماندگي كشورش را وعدم توانايي رييس جمهورش را به گردن دولتهاي قبلي بياندازد اخه اين شد استدلال هر دولتي بايد جوابگوي عملكرد خود باشد چرت وپرت گفتن تا كي ان دولت هر غلطي كه كرد براي اين درلت اندوخته خوبي گذاشته همين پولهاي بلوكه (3655901) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۲۰:۲۴:۵۱
عقب ماندگی کشور تو همین 2 سال و اندی اتفاق افتاد؟! (3656311) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۲۲:۱۷:۰۰
اندوخته خوب؟ معلومه از اقتصاد چیزی نمی دونی؟ (3656473) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۲۲:۱۹:۳۲
دلم می خواد برجام همین قردا کان لم یکن بشه بعدم دلار برسه به ۱۰۰۰۰ تومن تا اونایی که می گن دستاورد برجام چی بود متوجه بشوند که همین یک ذره امید است که تا الان هم قیمت دلار را ثابت نگه داشته است. (3656475) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۰۰:۳۳:۴۵
روحانی دلار رو کمتر از سه هزار تومن تحویل گرفت. (3656660) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۲۱:۰۴:۰۴
٣٤٠٠ تومان و حتى بيشتر تحويل گرفت (3658471) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۲۱:۱۹:۳۵
خدایا چرا برای محق جلوه دادن خود اینهمه دروغ میگیم؟ دلار کمتر از سه هزار تومان؟! (3658490) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۲۲:۳۶:۲۵
چمتاسفم برای افرادی که تعصب کورکورانه دارد ونمی تواندواقعیت هارادرک کند. (3656505) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۴:۱۹:۴۱
غیرت دینی و تعصب ملی حرفای قشنگیست، ولی آن مرد که به این حرفا اکثرا عمل میکرد اکنون رفته است.. (3655469) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۴:۴۵:۰۵
عملش چی بود؟ از بین بردن اقتصاد تورم 40 درصدی در ماه و سه برابر شدن قیمت ها در عرض سه ماه و رشد اقتصادی منفی 6 درصد منظورته؟ (3655551) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۶:۰۸:۳۶
ان شاء الله دوباره برمیگردد (3655755) (alef-3)
 
امیر
Denmark
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۴:۲۰:۰۹
وقتی ویرانی رخ می‌دهد، بازسازی و نوسازی زمان می‌برد (3655470) (alef-3)
 
محمد قاسمی
United States
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۶:۰۷:۰۶
روز بعد از تحریم کی بود کفت 1000 ال سی باز شد؟ (3655752) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۶:۰۹:۳۸
دوباره احمدی ژاد باید برگرده واین کشور را نجات بده (3655756) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۷:۳۳:۵۶
ویرانی رو خود ایشون به پا کرده! بلد بود همان زمان خودش جمعش می کرد! (3655955) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۶:۲۱:۳۱
ای بابا جناب رئیس جمهور دارد محترمانه می گوید سال 96 بمن رای دهید تا همه چی درست شود (3655794) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۶:۳۳:۰۲
جناب روحانی همچین میگه که کیک زرد و اورانیوم خرید و فروش مکنیم که انگار خودمان خواستیم...نخیر مجبور شدیم که معامله کنیم...
در ضمن این رفت و امد ها دقیقا چه نقشی داشته؟ (3655822) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۶:۴۵:۵۷
این تحریمها و برنداشتن اینها باعث میشود عاملان تحریم مواظب حرفها و اعمال خود باشند و یاد بگیرند با جهان چگونه تعامل کنند. (3655849) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۷:۴۲:۱۷
برجام به التماس افتاد (3655975) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۷:۴۵:۳۹
آقای روحانی قبل از ریاست جمهوری شما همه اروپا و آمریکا و اسرائیل از ایران میترسیدند و این ایران هراسی خیلی هم خوب بود . ولی متاسفانه با اقدامات اشتباه جنابعالی اکنون آمریکا و اسرائیل هیچ ترسی از ایران ندارند و خیالشان از بابت مسئولین سازشکار ایران راحت شده است و اسرائیل و آمریکا با تصویب برجام فهمیدند که ایران دیگر خطر جدی برای آنها محسوب نمیشود . ایران هراسی اکنون در ملتهای مسلمان مثل لبنان و فلسطین و عربستان شدت گرفته است و لبنان و فلسطین بزرگترین پناه خود یعنی مسئولین تند رو و ضد اسرائیلی را از دست داده اند . این بود معنای وعده های انتخاباتی شما ؟؟؟؟؟؟ (3655985) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۲۰:۵۶:۵۰
آقای رئیس جمهور برو چهار تا تخم مرغ از بغالی سر کوچتون بخر و یه زنگی به اقوام بزن وضعیت اشتغال فرزندانشون بپرس
باز شدن درهای زیبای بانک ها یادت میره!! (3656354) (alef-13)
 
پدرام
United States
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۲۱:۱۱:۴۷
شرط می بندم که خودشم حرفای خودشو قبول نداره... (3656383) (alef-13)
 
میثم
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۰۹:۵۶:۵۱
از نظر بنده عمل کردن روحانی بسیار خوب بوده. شما که دم از عمل می زنید متوجه عمق فاجعه ای که در اواخر دوران احمدی نژاد گریبان مملکت رو گرفت نیستید. ان شاء الله جناب احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند و شورای نگهبان ایشان را رد صلاحیت نکند تا در مناظره ها حقایق بیش از پیش آشکار شود. (3657054) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۴:۴۷:۴۷
خدا از زبانت بشنوند

انشالله آن مرد می آید (3657767) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۲:۵۴:۱۲
دولت گذشته 8سال سند تحریم برای کشور جمع کرد ودنباله رو های آن تحمل 8ماه صبر را ندارند (3655272) (alef-3)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۳:۳۲:۲۸
خودتون وعده 100 روزه دادین! ولی شده 1000 روز! بازم مهلت 8 ماهه میخواید؟! (3655341) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۵:۰۸:۲۹
کی جناب روحانی وعده 100 روزه حل شدن تمام مشکلات ایران و جهان دادند؟ ایشون گفتن بعد از 100 روز از وضعیت کشور گزارش می دهیم. که گزارش خود را هم راس 100 روز دادند. که در همان 100 روز به خوبی تورم افسار گسیخته بازار را مهار کردند.
خواهشا یک حرف دروغ را تکرار نکنید. دروغ بستن به کسی گناه بزرگیست (3655622) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۰۱:۳۱:۰۸
یعنی تو این مملکت یه گزارش ۱۰۰ روز وقت میبره. (3656714) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۴:۳۸:۵۲
گزارش شامل تمام روزها بوده پروفسور (3657744) (alef-3)
 
کمال
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۵:۳۶:۵۴
میتونی بگی وعده 100 روزه روحانی برای چی بود ؟!! (3655669) (alef-13)
 
میلاد حمیدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۳:۴۲:۲۵
دولت قبل اگر امتیاز منفی داشت استفاده از آن برای توجیه قصورات این دولت سبب عقب ماندگی ما می شود نه پیشرفت. (3655367) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۶:۱۱:۲۵
استفاده از قصورات دولت قبل نیست بلکه روشن کردن مردم است
روشن گری باید باشد,کسانی که دایم به مردم تلقین میکنند برجام موفق نبوده است و تحریمها هنوز پا برجاست باید دستشان رو شود. که همین اقایان باعث تحریم و فساد در کشور شدند (3655763) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۳:۵۱:۵۹
دفاع بی منطق..... برگردید به حرفهای چند ماه پیش آقای رییس جمهور... چقدر تاکید کرد که از روز امضای برجام تحریمها فرو میریزد ...معنی حرف آقای رییس جمهور احتمالا اینست که اگر سی سال گذشت و شما همه چیز دادید و هیچ چیز نگرفتید آن موقع حق دارید صدایتان بلند شود .... (3655389) (alef-3)
 
مشکین نقاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۴:۰۶:۵۹
این من بودم میگفتم 100 روزه؟ (3655439) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۵:۰۲:۰۱
حرف بی حساب نزدن بهتر است. الان تورم کاهش محسوس داشته. این بزرگترین دستاورد است. امنیت در بازار در زمان احمدی نژاد نبود. خاطرات گران شدن ناگهانی سکه و دلار را فراموش نکرده ایم. در همان 100 روز پایه کاهش تورم گذاشته شد و در همان 100 روز اولین توافق برای برجام کسب شد. (3655611) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۵:۵۲:۰۶
وعده 100روزه مننطقی تر از وعده مدیریت جهانی دولت قبل است. (3655703) (alef-13)
 
امیری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۷:۲۶:۵۷
اقای روحانی گفت ما ظرف 100 روز سعی میکنیم لیستی از مشکلات تهیه کنیم و به ملت ارائه نماییم.والا هر عاقلی میداند که حل مشکلات 8 سال گذشته -اگر اذناب و همدستان انها ،مشکلات جدیدی بوجود نیاورند - حداقل 16 سال زمان میخواهد. (3655934) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۴:۳۳:۱۱
قبلا مردم را با شعار صد روز سر کار گذاشتید و حالا با شعار صبور باشید. و در انتها هم ما همه تلاش خود را کردیم اما نشد. (3655504) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۶:۰۵:۴۰
8 سال سند تحریم جمع کرد اما چه سالی باعث این همه سند شد؟
میشه بگی لابد توافق سعد اباد و فتنه 88 هیچ نقشی در تحریم ایران نداشته؟
نامه به کنگره برای تحریم های بیشتر چی؟ (3655747) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۴:۴۱:۲۹
دوست عزیز حالتون خوبه؟ جلو خبری نیست که فرار رو به جلو میکنین. (3657750) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۶:۰۸:۳۱
سند تحریم کسانی برای کشور جمع کردند که هشت ماه کشور رو به آشوب کشیدند و هر کاری کردند تا دولت قبلی رو زمین بزنند... (3655754) (alef-3)
 
امیراسد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۹:۴۱:۵۶
چرا نمیخواهیم بپذیریم که رو دست خوردیم!؟
به سرعت بساط غنی سازیمان را جمع کردیم که برقراری مجدد آن مستلزم حداقل 5 سال زمان است و قرار بود تحریمها همزمان برداشته شود. اما آنها به گفته خودشان سالها طول خواهد کشید تا تحریمهای ما را آنهم تحریمهای هسته ای ما را بردارند!!!

تازه اگر آنها را هم بعد از آن مدتی به بهانه های دیگر برنگردانند!!!

برجام قطعا دست آورد داشت، اما برای اروپایی ها و آمریکایی ها ، نه برای ما!!!
بر جام در واقع یک تست بود از طرف آنها تا ببیند ما توان تبدیل شدن به برده آنها را داریم!!! (3656240) (alef-13)
 
بهزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۳:۰۸:۵۲
روحانی متشکریم (3655295) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۴:۳۷:۲۲
احمدی برگردد (3655522) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۶:۰۳:۵۱
شتر در خواب بیند ... (3655739) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۹:۱۳:۴۶
کابوس شماست ولی برگشت احمدی نژاد قطعیه. (3656188) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۲۰:۱۴:۰۵
من یک سوال دارم! تورم - بیکاری- رکود- از بین بردن صنایع داخلی را کی باعث شد؟! زمانی که روحانی امد تورم 50% رشد اقتصادی منفی 6 و رشد صنعتی -26 درصد بود!
کشور را بسپریم دوباره به کسی که این کارنامشه ؟! (3656293) (alef-13)
 
Italy
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۲۲:۲۲:۳۷
به همین خیال باش . (3656481) (alef-13)
 
علیمحمد
United States
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۲۲:۵۵:۳۹
اون پنبه رو لولو برد!!! (3658604) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۳:۰۹:۴۹
آقای روحانی شمل هم قول 100 روزه دادید نه 100 هزار روزه (3655298) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۴:۱۱:۱۲
چطور امکان داره یک نفر هشت سال با نفت 130 دلاری کشور را به گند بکشه
و در عرض 100 انتظار داشته باشیم با نفت 30 دلاری همه مشکلات حل شو ند (3655449) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۴:۵۶:۳۹
وعده صد روزه برای گزارش وضعیت اقتصادی بود نه حل مشکل اقتصادی (3655593) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۲۲:۰۳:۲۹
همان به قولی گزارش را هم ایشان در 100 روز نداد . ضمن اینکه گزارش به چه درد ما میخورد . ان چیز که عیان است چه حاجت به گزارش است . (3656459) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۶:۰۴:۴۶
خرابیهای دولت قبل100هزار روز وقت میبرد
وقتی اقای روحانی وعده100روزه میداد از بیرون به قضایا نگاه میکرد اما پس از تحویل گرفتند دولت به عمق فاجعه و خرابیها پی بردند (3655744) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۳:۲۲:۵۴
اینهم مثل وعده 100 روز اصلاح اقتصادی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به دشمن هرچه بیشتر باج دهید، بیشتر میخواهد، یعنی این مسئله ساده و واضح را برخی از سیاستمداران نمیفهمند !! (3655320) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۳:۲۴:۱۶
سالی که نکوست از بهارش پیداست (3655324) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۳:۲۴:۳۷
آیا با حلوا حلوا کردن دهان شیرین میشود ؟ (3655327) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۲۱:۰۲:۴۴
شیرین نمی شود ولی بسی هستند که تظاهر به شیرین شدن می کنند که آن ها هم با حلوا فروش زد و بند دارند (3656365) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۳:۲۵:۵۹
عيدي بازنشسته ها چي شد اقاي روحانيييي؟؟؟ (3655329) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۲۲:۰۵:۳۶
چرا اینقدر عجله میکنید ؟؟ هنوز 3 ماه از برجام گذشته است و باید 3 قرن منتظر بود تا اثارش نمایان شود . (3656460) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۳:۳۵:۱۸
حاج آقا بزرگنمای شما در بحث برجام مبنی بر آینکه به محض امضاء توافق کلیه تحریمها لغو می گردد برای مردم و منتقدین ایجاد توقع نموده واگر شما این وعده نداده بودی این فرمایش شما کاملا صحیح بود (3655348) (alef-3)
 
خالقی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۳:۵۹:۲۷
اعتدال روحانی - اعتماد ایرانی - اعتبار جهانی (3655412) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۴:۱۰:۱۴
اقتصاد رو بجا صدروزه درست کردن بدترش کردی حالام توقع داری ۱۰۰۰روز دبگه اثرات برجامو ببینیم ک مطمینا نمیبینیم آقای رییس جمهور منتخب... (3655446) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۴:۲۲:۰۴
باید مقابل کاسبان تحریم ایستاد (3655475) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۴:۲۴:۰۳
کجا رفت غیرت وتعصب دینی؟؟
زیر سیمان و بتونهای اب سنگین اراک (3655482) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۶:۰۶:۳۸
افرین (3655750) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۸:۰۷:۳۵
اين مدت كه اب سنگين اراك نبوده چه لطمه اي به كشور خورده؟ بودنش چه فايده اي داشت؟ جز هزينه و تحريم هيچي نبود (3656035) (alef-3)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۸:۳۰:۰۴
حالا اگر بود بجای نان اورانیم ۲۰٪ می خوردی وقتی نه بتونی نفت بفروشی و نه چیزی بخری چه فایده ای داره اون اورانیم (3656095) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۲۰:۳۱:۵۶
از کی غیرت دینی تو سیمان و بتن رفته؟ چرا همه چی را به دین نسبت میدین؟ آیا با این نسبتها کم تخریبش کردین؟ وقت نماز سری به مسجد بزن تا گوشی دستت بیاد. (3656316) (alef-13)
 
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۴:۳۰:۲۴
دکتر ما دوست داریم باور کنیم وزیر اقتصاد و ریئس بانک مرکزی و اقای صالحی نمیذارن (3655494) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۴:۴۰:۱۹
حسن روحانی 1سال بعد:تنها یکسال از برجام گذشته نه 100سال! (3655532) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۵:۴۵:۴۱
وقتی این حرف ها رو می فهمم و وضع مردم رو می بینم ، با خودم می گم احمدی نژاد خیلی دوست دارم . (3655688) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۶:۰۰:۴۸
شما با قول 100 روزه سر کار آمدی حالا حرف 30 سال میزنی ؟! (3655733) (alef-3)
 
از سار کاشان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۶:۴۴:۴۸
ای کاش در دولت قبل کسی خوابی می دید که بعد از 8 سال فروش عالی نفت به سالهای برمی خوریم که درآمدی نخواهیم داشت.
کشور در بدترین وضعیت به دکتر روحانی تحویل داده شد بازهم باید خدا را شکر کرد که کشور را در کنترل دارند. (3655847) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۶:۵۵:۳۵
حسین

ما که چیزی نگفتیم خودتون داد زدید که از تحریمها چیزی نصیبمون نشده

بعش هم این شما بودید که باز داد میزدید با برجام و رفع تحریمها همه چیز گل و بلبل میشه

فقط سه ماه از برجام گذشته و شش ماه از حرفها و وعده های شما درباره چنین و چنان شدن بعد از برجام

هر کسی هم که که نقدی به این برجام شما کرد که دلال تحریم و بی شناسنامه و جهنمی اسمشو گذاشتید

تکلیفتون را با خودتون مشخص کنید بعد به مردم وعده وعید بدید (3655864) (alef-13)
 
سیف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۷:۰۵:۴۹
زنده باد روحانی (3655881) (alef-13)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۷:۰۷:۳۱
حقوق بازنشستگان که همان میزان سال گذشته پرداخت شد !!!
حتی آن 10 تا 12 درصدی که میگفتید هم افزایش نیافت !!
در حالی که گرانی ها که با درصدهای 25 به بالا اعمال میشود را بلافاصله اجرا میکنید !!! (3655885) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۲۰:۳۷:۴۲
آقا مرتضی! سطر اول و دوم را دانسته نوشتی؟ باید خدمتت عرض کنم که بودجه (که شامل افزایش مورد نظر است و البته مقدارش هم کم است) همین امروز مصوب شد و به شورای نگهبان رفت.
چرا کمی افزایش حقوق را که حرف درستی است و هنوز قانون نشده بصورت نادرست بیان میکنی؟ (3656329) (alef-13)
 
بهلول
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۷:۱۱:۲۲
درسته فقط سه ماه از اجرای برجام گذشته ولی تو این مدت شما همه امتیازات رو دادی ولی چیزهایی که گرفتی رو کاغذه . (3655894) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۰:۵۲:۱۵
معلومه؛ برای اینکه چاره ای نداشتیم. حرف شما مثل اینه که تیم ملی فوتبال رو به خاطر باخت به آرژانتین محکوم کنی! آقا جان آرژانتین قوی تره خب! یک-صفر هم ببازی، جای خوشحالی داره. (3657183) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۷:۲۴:۱۴
خیلی درد آور و اسفناک است که به جای عذر خواهی ، هنوز با ادبیات متکبرانه و طلبکارانه با مردم آگاه و نجیب ایران سخن میگویند . (3655927) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۲۳:۳۹:۵۹
ما ميكيم ادبيات فاخر! (3656580) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۷:۴۶:۲۲
ما که در گرفتن حقمان این همه حوصله به خرج می دیم چرا در اجرای تعهدات آن همه عجله داشتیم هنوز نمایندگان5+1 داخل هتل کوبورگ بودند که بونکرهای سیمان راهی سایت اراک شد (3655988) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۲۰:۱۶:۰۳
فک کنم شما انجا بودی نه ؟! چرا اینقدر دروغ می گید اخه خودتون از خودتون شرم نمی کنید! ؟ اصا یک دفعه بگید سال 92 که روحانی رئیس جمهور شد خودش بمب گذاشت تو نطنز ! (3656295) (alef-13)
 
امیر
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۹:۱۸:۵۹
زنده باد دکتر محمود احمدی نژاد (3656194) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۲۲:۲۰:۰۰
شما احیانا از کسایی نبودی که دلار خرید و فروش می کردی برادر؟ (3656477) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۲۰:۳۸:۰۳
وضع دلارو جمشید بسم الله رو که برای مبارزه با تورم دلاری پیداکرده بودن !!!!! یادمون نرفته !!! (3656330) (alef-13)
 
مانا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۲۰:۵۰:۱۲
آقای بازنشسته ,افزایش حقوق ازخرداد اعمال می شود چون قانون.بودجه هنوز تو مجلسه باید تصویب بشه . (3656346) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۲۲:۲۵:۱۴
جناب روحانى موفق باشيد
محكم تر بر دشمنان مملكت و دين بتازيد (3656484) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۰۱:۵۳:۵۱
روحانی بایست تابو شکنی نموده در چندماه باقیمانده از ریاست جمهوری اوباما از وی برای سفر به ایران دعوت نمایئد. (3656741) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۱:۰۴:۵۹
فرض ميكنيم همه بانك ها به رويمان گشوده شد پولي كه نبست چگونه وصول مي كنيم (3657215) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۴:۵۵:۰۱
نکنه فکر کردی در بانک ملت و ملی و تجارت رو میگن رو مردم باز شده؟ : ))) پسر خوب منظور سوئیفت هستش. (3657792) (alef-3)
 
کیان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۳ ۱۱:۳۹:۵۸
ملتها دردنیا بر حسب اندیشهایشان زندگی مکنند (3660545) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.