نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 316279
جانبازی بعد از حدود ۱۳ سال بینا شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۵۹
معاون بهداشت و درمان خانه ایثارگران از انجام عمل جراحی برای یکی از جانبازان ۷۰ درصد کشور پس از گذشت حدود ۱۳سال خبر داد و گفت: جانبازهفتاد درصد پس از انجام عمل پیوند قرنیه بینایی خود را به دست آورد.

دکترعلیرضا رامین خو روز چهارشنبه در گفت وگو اختصاصی با ایرنا اظهارکرد: جانباز ابراهیم عباسی از استان کرمانشاه که با عنوان شهید زنده مطرح است، امروز با حضور تیم پزشکی سه نفره شامل فوق تخصص شبکیه، گلوکوم و قرنیه مورد عمل جراحی قرار گرفت و امید ما برای بینا شدن این جانباز عزیز کشورمان بسیار بالا است.

وی با بیان اینکه عمل جراحی بینایی این جانباز ۵۹ ساله را موفقیت آمیز اعلام کرد و گفت: چشم راستش دیگر بینایی ندارد اما چشم چپش پس از انجام موفقیت آمیز عمل پوند قرنیه امکان بازگشت بینایی اش زیاد است. جانباز ابراهیم عباسی در سال ۱۳۸۱ به دلیل منفجرشدن مین هر دو دست وی قطع و چشمانش را از دست داده و از ناحیه پا نیز به شدت آسیب دیده بود.

رامین خو با بیان اینکه تمام هزینه های عمل جراحی این جانباز را بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت می کند، افزود: برای این عمل جراحی تاکنون مشاوره های مختلفی برای جانباز برگزار شده تا مشخص شود که تا چه حد این پیوند قرنیه می تواند موثر باشد. وی خاطرنشان کرد: طبق هماهنگی ها با پزشکان و بانک چشم، امروز قرنیه این جانباز پیوند شد.

مشاور پزشکی دبیرکل خانه ایثارگران افزود: مانند این جانباز۷۰ درصد در کشور کم داریم و قرار است در استانهای مختلف این گونه جانبازان خاص را شناسایی تا بتوانیم مشکلات آنان را رفع کنیم.

براساس آمار بنیاد شهید، تعداد جانبازان کل کشور ۵۴۶ هزار و ۱۰۸ نفر است که از این تعداد ۳۲۰ هزار و ۵۲۸ نفر جانباز زیر ۲۵ درصد(شامل ۵۹ درصد از جانبازان) و ۲۲۵ هزار و ۵۸۰ نفر (شامل۴۱درصد جانبازان) بیش از ۲۵ درصد جانبازی دارند.
 
کلمات کلیدی : جانباز، بینایی
 
عليارى
۱۳۹۴-۰۹-۱۸ ۲۳:۱۹:۴۶
جانبازان مخصوصاجنگ تحميلى خيلى بيشتر هستند،اما بنيادبخش اعظمى را به رسميت نمى شناسد، حالا كه اين عزيزان پا به سن مى گذارند عوارض وأنواع بيماريها در آنها بروز مى كند ولى گوش شنوايى در بنياد نيست. (3378709) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۹ ۰۲:۰۹:۰۰
خدا رو شکر (3378917) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.