نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 460279
بانک‌ها و موسساتی که سود بالا می‌دهند در حال ورشکستگی هستند
رئیس کل بانک مرکزی گفت: بانک‌های و موسساتی که سود بالاتری نسبت به سایر بانک‌ها می‌دهند در حال ورشکستگی هستند و سود بیشتر می‌دهند تا زمان بخرند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۱
به گزارش بانک مرکزی ولی الله سیف شب گذشته در یک گفت‌وگوی کوتاه با تاکید بر اینکه مردم فریب نرخ‌های بالای سود برخی بانک‌ها و موسسات اعتباری را نخورند، اظهارداشت: بانک‌ها و موسساتی که سود بالاتری می‌دهند، نهادهای در حال ورشکستگی هستند که سود بیشتر می‌دهند تا زمان بخرند.

فارس هم نوشت: موسسه بدون مجوز ثامن الحجج و موسسه دارای مجوز کاسپین موسساتی بودند که نرخ‌های سود بالا و تا سطح 28-30 درصد پرداخت می‌کردند.

هم‌اکنون هم چند بانک کوچک و موسسه اعتباری نرخ‌های سود بالای 20 درصد به سپرده‌گذارانشان پرداخت و برای جذب سپرده جدید هم همین نرخ‌ها را پیشنهاد می‌کنند.

این اولین بار است که یک مسئول بانک مرکزی درخصوص ورشکستگی برخی بانک‌ها صحبت می‌کند و از منظر واقع‌نگری قابل تحسین است اما عدم جلوگیری از اختلال‌هایی که این بانک‌های در حال ورشکستگی در بازار پول به وجود می‌آورند هم در نوع خود جای تعجب دارد.

در واقع این جمله سیف نشان می‌دهد بانک مرکزی می‌داند کدام بانک‌ها نرخ‌های سود را رعایت نمی‌کنند اما بدون ممانعت از این اقدام آنها، نسبت به سپرده‌گذاری در این بانک‌ها و موسسات هشدار می‌دهد.
 
کلمات کلیدی : رئیس بانک مرکزی+بانک‌ها+ورشکستگی بانک ها
 
على
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۲:۰۷:۲۰
آقاى سيف ، هيچ متوجه هستى اين فرمايشات جنابعالى چه اثر مخربى در اقتصاد مالى و چرخه پولى مملكت ميتواند داشته باشد و ناخواسته برخى بانك ها را به سوى كمبود منابع مالى و ورشكستگى سوق دهد؟ آيا كليه بانك ها بجز يكى دو بانك دولتي توان اين را دارند كه در صورت نياز سپرده هاى مردم را به يكباره به آنها برگردانند و آيا در چنين وضعيتى تصويرى از بحران اقتصادى و مالى داريد؟ (4238861) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۲۳:۱۲:۳۹
ایشون که نمیگن مردم پولشونو از بانک بیرون بکشن. میگن حواسشون باشه اگه یه جا سود غیر عادی میداد مشکوکه
اصولا هیچ بانکی نمیتونه پول همه مردم رو پس بده و اگه 20 درصد مردم یکباره بخوان پولشونو وردارن بانک ورشکست میشه. اصول بانکداری پیچیده تر از چیزیه که نوشتین (4245911) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۲:۳۶:۱۳
یعنی بزرگ ترین بانک دولتی ایران هم در حال ورشکستگی است؟
آخه نرخ سودش با بقیه بانکها فرقی نمی‌کنه.
البته این نرخ ها را فقط رئیس شعبه بانک اجازه داره تایید کنه. (4238923) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۴:۰۹:۱۶
تا آنجا یکه ما می دونیم وظیفه بانک مرکزی حفا ظت وصیانت از حقوق مردم هست پس:
اولا رئیس با نک مرکزی که برای اولین بار به غیر از موسسات مالی نام بانکها رو هم آوردکه در حال ور شکستگی هستند نشان از عدم نظارت وکنترل توسط بانک مرکزی رو میده که به هرکه از راه رسیده مجوز بانک دادند
ثانیا مسئولیت هرگونه ضرر وزیان مردم برعهده کوتاهی وکم کاری بانک مرکزی وشخص رئیس مربوطه است چون ایشان مجوز مربوطه را صادر کردن ونباید توپ تو زمین مردم بندازن (4239223) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۲۳:۱۰:۳۵
هیچ جای دنیا مجوز دادن و نظارت بانک مرکزی به معنی تضمین ورشکست نشدن بانک نیست. هر بانکی ممکنه ورشکست بشه. خیلی طبیعیه. نظارت و مجوز احتمال ورشکستگی رو کم میکنه (4245907) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۰:۳۰:۴۱
کدام بانک این مشکلات را ندارد در ایران باید معرفی میکرد. کل نظام بانکی و مالی ایران برشکسته است. بزرگترین بدهکار به نظام بانکی دولت است. در حقیقت دولت و بانکش ( مرکزی) ورشکسته هستنند. (4243816) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.