توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469649
پیش‌بینی وزش باد شدید در شمال‌غرب‌
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۸
فردا در مناطق شمال غرب کشور شاهد وزش باد شدید خواهیم بود، همچنین از بعدازظهر امروز در مناطق شرق و جنوب شرق کشور به دلیل وزش باد شدید، رخداد گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش فارس بررسی آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌‌یابی هواشناسی بیانگر این است که در دو روز آینده با گذر متناوب امواج جوی از کشور و همراهی آنها با جریانات گرم و مرطوب جنوبی در غرب، جنوب، جنوب غرب، شمال شرق کشور، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود،همچنین رگبار پراکنده باران و وزش باد در دامنه‌های البرز، برخی نقاط شمال غرب، شرق، مرکز و جنوب شرق کشور رخ خواهد داد.

از بعدازظهر امروز در مناطق شرق و جنوب شرق کشور به دلیل وزش باد شدید رخداد گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

روز سه‌شنبه بارش‌های رگباری در جنوب شرق، شمال شرق و شرق کشور و نیز وزش باد شدید در دامنه‌های جنوبی البرز دور از انتظار نیست.

شدت بارش‌ها روز یکشنبه در جنوب اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب لرستان و شمال فارس و روز دوشنبه نیز در کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و جنوب لرستان خواهد بود.

از روز یکشنبه تا اواسط هفته جاری در اغلب نقاط کشور دما افزایش می‌یابد،امروز و دو روز آینده به علت وزش باد شدید جنوبی دمای هوا در نوار شمالی کشور به خصوص گیلان و اردبیل افزایش بیشتری خواهد داشت و شدت وزش باد از اواخر وقت امروز تا اواسط وقت فردا بیشتر خواهد بود.

فردا همچنین در مناطق شمال غرب کشور شاهد وزش باد شدید خواهیم بود.

با توجه به عبور متناوب سامانه‌های جوی‌ روز دوشنبه 96/2/18‌ بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد در شرق لرستان، اصفهان، شمال فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و غرب یزد، پیش‌بینی می‌شود. 

آسمان تهران فردا نیمه‌ابری همراه با وزش باد و احتمال بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 28 و 18 درجه خواهد بود.

روز آینده شیراز با کمینه دمای 4 درجه بالای صفر سردترین مرکز استان و اهواز با بیشینه دمای 41 درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز 14 اردیبهشت‌ماه امسال 198.9 میلی‌متر ثبت شد، بارش سال گذشته در این بازه زمانی 215.3 میلی‌متر بود، بنابراین بارش سال جاری تاکنون 92.3 درصد بارش سال گذشته است.
 
کلمات کلیدی : باد شدید+شمال غرب کشور
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.