نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489548
افزایش حمایت کنگره از لایحه «عزل ترامپ به دلیل عدم تعادل روانی»
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۴
حمایت اعضای کنگره آمریکا از لایحه ای که ممکن است باعث برکناری دونالد ترامپ از مقام ریاست جمهوری آمریکا شود، رو به افزایش است.

به گزارش مهر به نقل از روزنامه «ایندپندنت»، حمایت اعضای کنگره آمریکا از لایحه ای که ممکن است باعث عزل دونالد ترامپ از مقام ریاست جمهوری آمریکا شود، روبه افزایش است.

اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا طرحهایی برای تشکیل هیأتی چند حزبی و متشکل از ۱۱ عضو به نام «کمیسیون نظارت بر صلاحیت رئیس جمهور» ارائه نمودند که مسئولیت ارزیابی و بررسی سلامت جسمی و روانی رئیس جمهور آمریکا را برعهده خواهد داشت.

این لایحه که از سوی «جامی راسکین» نماینده ایالت مریلند تدوین و ارائه شد و از حمایت ۲۱ عضو مجلس نمایندگان آمریکا برخوردار است، مقرر می کند که در صورت مشاهده عدم تناسب جسمی و روانی شخص رئیس جمهور با این مقام عالی اجرایی، وی از این مقام برکنار شود.

این لایحه نخستین بار در ماه آوریل ارائه شد؛ اما به دنبال انتشار پیامهای توئیتری تند و شدید اللحن دونالد ترامپ علیه مخالفان خود طی هفته های اخیر، حمایتها از این طرح پیشنهادی روندی صعودی یافته است.

منتقدان دولت کنونی آمریکا می گویند که پیامهای توئیتری و مکرر دونالد ترامپ که حاوی اشارات و مظاهر خشونت است، نشاندهنده فردی است که برای این سِمَت مناسب نیست.

طرح این لایحه در حالی صورت گرفت که گمانه زنی ها از امکان استناد به اصلاحیه ۲۵ اُم قانون اساسی آمریکا برای عزل دونالد ترامپ از سمت ریاست جمهوری حکایت می کند.

اصلاحیه ۲۵ اُم قانون اساسی آمریکا به معاون رئیس جمهور اجازه می دهد که در سایه حمایت اکثریت اعضای کابینه یا «سایر ساختارهای قانونی همچون کنگره» رئیس جمهور را برکنار نماید. شرط آن، اعتقاد و باور به این مسئله است که «فرمانده کل قوا قادر به ادای اختیارات و وظایف ریاست جمهوری خود نیست». 
 
کلمات کلیدی : ترامپ + آمریکا + کنگره آمریکا
 
Italy
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۱:۱۱:۲۰
البته ما ایرانی ها در این مورد هم از آمریکایی ها جلوتریم. زودتر به این نتیجه رسدیم که کاندیدای دارای مشکل روانی را رد صلاحیت باید کرد (4461058) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.