توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 408547
انگلیس ادعای عربستان درباره حمله انصارالله به مکه را رد کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۵
دفتر وزارت خارجه انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد، موشکی که اخیرا از سوی انصارالله از استان صعده شلیک شد فرودگاه ملک عبدالعزیز در جده را هدف گرفته بود نه آنطور که عربستان می‌گوید، مکه مکرمه را.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه الجزیره، در بیانیه وزارت خارجه انگلیس به انگلیسی‌ها درباره سفر به مرزهای عربستان و یمن هشدار داده شده و آمده است: در ۲۷ اکتبر موشک اسکادی از مناطق تحت کنترل انصارالله در یمن به سمت فرودگاه ملک عبدالعزیز در جده شلیک شد که از سوی سامانه دفاع هوایی عربستان دفع شد.

در این بیانیه به شهروندان انگلیسی توصیه شده دست کم به ۸۰ کیلومتری مرزهای عربستان و یمن نزدیک نشوند.

این بیانیه روایت رسمی نیروهای انصارالله را تایید می‌کند که گفتند نیمه‌های شب جمعه فرودگاه ملک عبدالعزیز در جده را با موشک بالستیک از نوع برکان ۱ هدف گرفتند و این نخستین بار است موشک ساخت یمن، جده پایتخت اقتصادی و حیاتی عربستان را هدف می‌گیرد.

وزارت خارجه انگلیس در ادامه آورده است که مقامات عربستان ۲۰ کیلومتر از مرزهای شمالی خود را "مناطق خطرناک" خوانده‌ و تهدید کرده‌اند که هر کسی به آنجا نزدیک شود با مجازات زندان روبه‌رو می‌شود که به ۳۰ ماه  می‌رسد. همچنین باید غرامتی معادل ۲۵ هزار ریال سعودی پرداخت کند. علاوه بر اینها پروازهای گرشگری به مناطق نظامی و مراکز حیاتی ممنوع شده است.

در این بیانیه به شرح حملات انصارالله علیه عربستان پرداخت شده و آمده است: در تاریخ هشت اکتبر موشکی پایگاه هوای عربستان در شهر طائف را هدف گرفت. روز بعد از آن موشک‌هایی به ناوشکن آمریکایی در دریای سرخ اصابت کردند. دو موشک به منطقه جیزان در مرزهای عربستان و یمن اصابت کرد. در حالی که ماه گذشته میلادی هم کشتی جنگی اماراتی هدف موشکی انصاراالله قرار گرفت.

به موجب این بیانیه، گزارش‌های رسیده به دولت آمریکا دربرگیرنده تهدیداتی احتمالی علیه شهروندانی است که به عنوان گردشگر به عربستان می‌روند مانند خطرات احتمالی علیه رستوران‌ها و مراکز خرید.

وزارت خارجه انگلیس همچنین به کسانی که تمایل دارند برای ادای مناسک حج سال آینده به عربستان بروند توصیه‌هایی جهت حفظ جان و امنیت‌شان کرده است.
 
کلمات کلیدی : عربستان+یمن+جنایات آل سعود + انگلیس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.