توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498241
دادستان کل کشور بیان کرد: آخرین وضعیت پرونده حقوق‌های نجومی و تخلفات انتخاباتی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۷
دادستان کل کشور بر لزوم شناسایی الزامات مسیر بصیرت و عواملی که انسان را از این مسیر باز می دارد، تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در جمع دانشجویان بسیجی رامسر ضمن گرامیداشت دهه کرامت اظهار داشت: خدای را شاکریم که انوار طیبه این دو گوهر گرانبهایی که در شهر مقدس قم و مشهد مقدس منشا خیرات و برکات فراوانی هستند را، نصیب این مملکت کرد.

وی با اشاره به روایتی از امام رضا (ع) گفت: مسئله امامت و رهبری جامعه آنقدر مهم و تاثیرگذار است که امام هشتم (ع) می فرماید «بِالْإِمَامِ تَمَامُ الصَّلَاةِ وَ الزَّکَاةِ وَ الصِّیَامِ وَ الْحَجِّ وَ الْجِهَادِ».

دادستان کل کشور با بیان اینکه با رهبری صحیح و امامت منصوب شده از طرف پروردگار متعال است که نماز، زکات، حج، روزه و جهاد از انسان پذیرفته می شود، تصریح کرد: امام هشتم (ع) در این روایات این عبادات را به عنوان یکسری مصادیق بیان می کند که خمیر مایه اصلی پذیرش آن از سوی خداوند، این است که امت اسلامی یک رهبری شایسته، لایق و جامع الشرایط باشد.

منتظری با تاکید بر اینکه در این کشور افتخارمان بر این است و بر دنیا می بالیم که امامان ما شخصیت های بی نظیر در عالم بشریت هستند و در زمان غیبت ما را رها نکرده اند، بیان کرد: ما امت رها شده نیستم و مهم این است که در این مسیر، حرکتمان در جهت بصیرت باشد.

دادستان کل کشور بصیرت را اساسی ترین اصل زندگی و پایه سعادت انسان دانست و اضافه کرد: نفس بصیرت برای زندگی انسان لازم و ضروری است و انسان بی بصیرت، انسانی که گوش ظاهری دارد اما حق شنوی ندارد، انسانی که چشم ظاهری دارد لکن بصیرت ندارد به تعبیر قرآن "اولئک کالانعام" است و معلوم می شود انسانی که دارای بصیرت و درک صحیح نباشد از منظر قرآن و ذات مقدس احدیت مثل چهارپایان است.

وی با بیان اینکه اگر بصیرت باشد انسان می تواند به نقطه مطلوب برسد، تصریح کرد: به تعبیر امام صادق( ع) کسی که حرکت کند و بصیرت نداشته باشد مثل کسی است که راه می رود اما در جاده حرکت نمی کند و هرچه قدم بر می دارد از راه اصلی و مسیرش دورتر می شود.

این مسئول عالی قضایی بر لزوم شناسایی الزامات مسیر بصیرت و عواملی که انسان را از این مسیر باز می دارد، تاکید کرد و خطاب به دانشجویان بسیجی گفت: هیچ گاه در مسیری که حرکت می کنید به خود مغرور نباشید؛ چراکه هرلحظه ممکن است انسان دچار یک گرفتاری فکری و ذهنی و عملی شود که خدای نکرده او را از مسیر برگرداند.


دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: دل من و شما تا زمانی که اتصال به مبنای الهی دارد و معنویت را از آنجا می گیرد و فیوضات الهی را اخذ می کند نورانیت در آن است و اگر خدای نکرده با عمل ما و گناه ما این اتصال قطع شود از مسیر دور می شویم.

منتظری با اشاره به رسالتی که دانشجویان بر عهده دارند، خطاب به آن ها گفت: شما دانشجویان یک رسالت شخصی بر عهده دارند و باید از خود مراقبت و مواظبت کنید تا از جاده منحرف نشوید و دوم اینکه باید در محیط دانشگاه و خانواده و جامعه تاثیرگذار باشید که این رسالت مهمی است.

وی با اشاره به برنامه ریزی ها و دشمنی های دشمن پس از جنگ تحمیلی به تفسیر جهاد کبیر پرداخت و به تعبیر مفسر مجمع البیان، این نوع جهاد را به جهاد فرهنگی معنا کرد.

دادستان کل کشور اضافه کرد: جهاد اکبر پس از جنگ تحمیلی علیه ایران از آنجایی آغاز شد که دشمن متوجه شد استکبار، دنیای اسلام ستیز غرب، صهیونیست و عوامل سر سپرده آن ها در منطقه با جنگ مسلحانه نتوانستند نظام و انقلاب را از پای در آوردند و تحلیلگرانشان به این نتیجه رسیدند که باید از طریق نشر فرهنگ غربی و آلوده کردن جوانان وارد شوند.

منتظری گزینه های دیگر روی میز دشمن را تاثیرگذاری بر فکر جوانان دانست و گفت: فضای مجازی که امروز شاهد آن هستیم مصداقی برای تحقق این امر است. دشمنان تمام توان و امکاناتشان و جذابیت های فناوری را به کار گرفته اند تا با این توطئه جدی جوانان ما را از مسیر منحرف کنند.

وی یکی از جهاتی که دشمن برای رسیدن به هدفش به کار گرفته است و به عنوان یک استراتژی تعیین کرده و به صورت تاکتیک از آن استفاده می کند، هجمه به جایگاه ها، نهادها، مقامات و اشخاصی که در انقلاب و راه امام راحل (ره) تاثیر گذار هستند، دانست.

دادستان کل کشور با اشاره به قاطعیت دستگاه قضا در برخورد با جرائم امنیتی تصریح کرد: قوه قضائیه با کسانی که در مسیر دشمن حرکت می کنند و جرائم امنیتی دارند شوخی ندارد و قضات پاکدامن، انقلابی و شجاع در این زمینه احکام قاطع و مقتنی را صادر می کنند.

وی لازمه قوه قضائیه سالم، شجاع و با اقتدار را حرکت در مسیر و چارچوب قانون دانست و با تاکید بر اینکه قاضی نمی تواند بدون دلیل و مدرک رای دهد، به آخرین وضعیت چند پرونده اشاره کرد.

منتظری با اشاره به آخرین وضعیت پرونده های تخلفات انتخاباتی تصریح کرد: در این زمینه برای برخی از مقامات کیفرخواست صادر شده و اخیرا تعدادی از این پرونده ها با کیفرخواست به دادگاه رفته تا محاکمه صورت گیرد و تعیین مجازات شود.

دادستان کل کشور با اشاره به ورود جدی قوه قضائیه به مسئله حقوق های نجومی اظهار داشت: در این زمینه هیئتی به دستور ریاست قوه قضائیه در دادستانی کل کشور تشکیل شد و موضوع را بررسی کردند. مطابق با بررسی ها برخی از این حقوق های نجومی بر اساس یکسری مقررات، آیین نامه ها و بخشنامه هایی بود که دولت و یا هیئت امنای دانشگاه ها تعیین کرده بودند که برخی از اینها عنوان جرم دارد و برخی ندارد که با رسیدگی دستگاه قضا قسمت قابل توجهی از این حقوق ها به بیت المال بازگشت و آن تعدادی که جرم بود مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: ما وقتی می خواهیم فردی که حقوق نجومی گرفته را مجازات کنیم باید با قانون تطبیق داده شود و اگر قاضی بخواهد به دلخواه خودش عمل کند، بدترین نوع قضاوت است.

منتظری با اشاره به اینکه قوه قضائیه پای اسلام و انقلاب ایستاده است، گفت: البته این به آن معنا نیست که بگوییم در قوه قضائیه اشکال وجود ندارد بلکه با دستگاه قضای مطلوب فاصله داریم ولی حرکت، حرکت درستی است و بایستی ضعف ها برطرف شود.

دادستان کل کشور در پایان خطاب به دانشجویان به بیان توصیه هایی پرداخت و یادآور شد: امروز وظایف شما عزیزان و نسل جوان که علقه بسیجی و ارتباط تنگاتنگی با این شجره طیبه دارید و یک برگ زرینی بر شاخه نورانی شجره طیبه بسیج هستند بسیار سنگین است پس باید اولا مراقبت از خود داشته باشید و دوم اینکه تشکلتان را حفظ و تقویت کنید.
۱۳۹۶/۰۴/۰۷ ۰۸:۰۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ ۰۹:۵۹
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۵ ۱۰:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۳ ۱۴:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۳ ۰۸:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۹ ۱۰:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۸ ۱۰:۵۸
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۸ ۰۹:۴۶
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۷ ۱۱:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۰ ۱۰:۴۰
 
 
کلمات کلیدی : انتخابات 96+ انتخابات ریاست‌جمهوری+ تخلفات انتخاباتی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.