توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 494641
پیش‌بینی هوای ناسالم در تهران برای گروه‌های حساس
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۱
مدیر واحد پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از افزایش آلاینده ازن و ناسالم شدن هوای پایتخت برای گروه‌های حساس خبر داد.

حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از برقراری شرایط جوی نسبتا آرام برای امروز است و در برخی ساعات وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوبی انتظار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه با افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در روز دوشنبه ( ۲ مرداد)، طی برخی ساعات به‌ویژه در بعد ازظهر وزش باد نسبتا شدید به بزرگی ۵ تا ۸ متر بر ثانیه پیش‌بینی می‌شود، تصریح کرد: این شرایط در روز سه شنبه (۳ مرداد)  کمابیش ادامه دارد و طی برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید از سمت نواحی جنوب شرقی دور از انتظار نیست.

مدیر واحد پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه دما طی دو روز آینده افزایش جزیی خواهد یافت، گفت: بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی امروز به دلیل افزایش نسبی غلظت آلاینده ازن در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است و انتظار می‌رود تا فردا  شرایط کیفی هوای بیشتر مناطق پایتخت بهبود یابد و در محدوده مرزی شرایط سالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گیرد.

شهبازی در پایان اظهار کرد: کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص ۸۱ در شرایط سالم قرار داشت.
 
کلمات کلیدی : هوای پایتخت + آلودگی هوا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.