توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 414441
چراغ‌سبز علی لاریجانی برای تحقیق‌وتفحص از شهرداری قالیباف
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۸
هیچ مانعی برای تحقیق‌وتفحص از شهرداری تهران وجود ندارد.

به گزارش شرق، این پاسخی است که رئیس مجلس روز گذشته به متقاضیان تحقیق‌وتفحص از شهرداری تهران داد تا آخرین بهانه‌ای که حامیان شهردار با توسل به آن روند بررسی را به تعویق انداخته بودند، خنثی شود.

روز گذشته علیرضا رحیمی، محمود صادقی و حجت‌الاسلام احمد مازنی، سه نماینده مردم تهران به نمایندگی از متقاضیان تحقیق‌وتفحص به دیدار علی لاریجانی رفتند تا درباره ابهامی که برخی از حامیان شهردار مطرح کرده بودند، با رئیس مجلس گفت‌وگو کنند.

علیرضا رحیمی درباره این دیدار گفت: «بنده به همراه آقایان صادقی و مازنی به نمایندگی از سایر متقاضیان تحقیق‌وتفحص از شهرداری تهران دیداری با آقای لاریجانی داشتیم که این دیدار برای اطمینان از روند عادی انجام تفحص در کمیسیون عمران صورت گرفت». او در توضیح آنچه در مسیر تحقیق‌وتفحص پیش آمده بود نیز گفت: «بعد از آنکه بررسی تفحص از شهرداری تهران از طرف هیأت‌رئیسه به کمیسیون عمران ارجاع شد، کمیسیون عمران در جلسه بررسی تحقیق‌وتفحص شبهه‎ای آیین‌نامه‌ای را مطرح کردند که براساس آن امکان بررسی تحقیق‌وتفحص از شهرداری تهران وجود ندارد. با وجود پاسخ متقاضیان تفحص باز هم اعضای کمیسیون عمران شبهه دیگری مطرح کردند مبنی بر اینکه با توجه به مطرح‌بودن پرونده قضائی در همین رابطه براساس تبصره ٧ ماده ٢١٤ آیین‌نامه، نمی‌توان از موضوع املاک نجومی و تخفیف‌های داده‌شده در واگذاری املاک به وسیله شهرداری تهران تحقیق‌وتفحص شود. با توجه به اینکه نمایندگان متقاضی تفحص این شبهه را برای بررسی‌نکردن تقاضای تفحص وارد نمی‌دانستند، در نهایت کمیسیون عمران تصمیم گرفت استعلامی از هیأت‌رئیسه برای رفع ابهام انجام دهد. حال اینکه این استعلام وجاهت قانونی نیز ندارد.

با وجود این، نمایندگان متقاضی برای حفظ روند تحقیق‌وتفحص با این موضوع موافقت کردند و در همین راستا، امروز ما به نمایندگی از متقاضیان، دیداری با آقای لاریجانی داشتیم». این نماینده مردم تهران درباره موضوع جلسه با لاریجانی هم گفت: «نامه‌ای از سوی متقاضیان تفحص آماده و امضا شده است، مبنی بر اینکه شبهه کمیسیون عمران، وارد نیست. این نامه در دیدار با آقای لاریجانی تقدیم شد که برخورد آقای لاریجانی با این موضوع سازنده بود و نگاه ایشان این بود که مانعی برای تحقیق‌وتفحص از املاک شهرداری تهران تحت هیچ عنوانی وجود ندارد و حتما کمیسیون عمران روند قانونی و عادی‌اش را پیگیری خواهد کرد و این موضوع براساس آیین‌نامه داخلی مجلس پیش می‌رود». محمود صادقی، دیگر نماینده تهران که در جلسه روز گذشته با لاریجانی حضور داشته هم دراین‌باره به ایلنا گفت: «آقای لاریجانی با اظهار تعجب از این ایرادی که ازسوی برخی نمایندگان وارد شده، گفتند تحقیق‌وتفحص از شهرداری منافاتی با بررسی پرونده املاک به وسیله قوه قضائیه ندارد.» عضو هیأت‌رئيسه مجمع نمایندگان استان تهران همچنین یادآور شد: «حجت‌الاسلام محمدمهدی افتخاری نیز چندی پیش اخبار منتشرشده از قول خود درباره منتفی‌شدن تحقیق‌وتفحص از شهرداری تهران را تکذیب و تأکید کرده بود که او با اشاره به ایرادی که برخی از اعضای کمیسیون عمران مطرح کرده بودند، صرفا از تعویق انجام این تفحص صحبت کرده بود». نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران تأکید کرد: «با این حساب، بررسی تقاضای تحقیق‌وتفحص در اولین جلسه کمیسیون عمران در دستور قرار می‌گیرد و همه اخباری که درباره منتفی‌شدن این خبر منتشر شده، کذب است».
 
کلمات کلیدی : تحقیق‌وتفحص +شهرداری تهران+ قالیباف + مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.