توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 334440
ابراز نگرانی بغداد نسبت به مانورهای نظامی سعودی‌ها
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۵۹
سخنگوی دستگاه دیپلماسی عراق نسبت به مانورهای نظامی گسترده‌ای که ائتلاف تحت رهبری سعودی‌ها در مرزهای عراق و عربستان برگزار می‌کند، ابراز نگرانی کرد.

به گزارش ایسنا، احمد جمال، سخنگوی دستگاه دیپلماسی عراق در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد: ما از مانورهایی که عربستان به تازگی انجام می‌دهد اطلاع داریم؛ مانورهایی که نه تنها شامل عربستان و آمریکا می‌شود بلکه ۳۴ کشور دیگر نیز در آن مشارکت دارند.

در همین حال، سخنگوی دستگاه دیپلماسی عراق در بخش دیگری از این مصاحبه گفت: حضور نیروهای ترکیه در خاک کشورش بدون اجازه بغداد اشتباه بوده و در راستای این صورت گرفته که از توجه مقام‌های عراق نسبت به جنگ علیه داعش کاسته شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: به بیان صریح، اقدام ترکیه غیرقابل‌توجیه بود. عراق به عنوان کشوری مستقل و عضو سازمان ملل متحد نمی‌تواند چنین حرکتی را بپذیرد.

احمد جمال تصریح کرد: عراق توانایی دفاع از خود را دارد و اقدام ترکیه تلاشی است که توجه مقام‌های بغداد را از جنگ علیه داعش بازدارد.

وی افزود: ما بسیار شگفت‌زده شدیم که پس از ملاقات با مقام‌های آنکارا آن‌ها گفتند که نیروهایشان در عراق باقی می‌مانند. این اقدام برخلاف چیزی بود که ما در ملاقات‌ها توافق کرده بودیم و از این رو ما می‌توانیم نسبت به طرح این موضوع در شورای امنیت سازمان ملل متحد اقدام کنیم.
 
کلمات کلیدی : عراق، مانور، عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.