توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415242
پسر نتانیاهو مسبب اصلی ارائه قانون ممنوعیت پخش اذان در قدس
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۰
شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی فاش کرد که پسر بزرگ بنیامین نتانیاهو در پشت پرده پیش‌نویس قانون ارائه شده از سوی این رژیم درباره ممنوعیت پخش اذان در قدس است.

به گزارش ایسنا، این شبکه تلویزیونی اعلام کرد که "یائیر"، پسر بزرگ نتانیاهو به بهانه اذیت شدن شخص خودش به خاطر پخش اذان از یکی از مساجد، از پدرش خواسته است که پیش‌نویس قانون منع پخش اذان را به کنست ارائه دهد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، شبکه تلویزیونی مذکور به نقل از برخی وزرای اسرائیلی اعلام کرده که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفته در زمان حضور پسرش یائیر به همراه یک دوست خارجی‌اش در شهر قیساریه واقع در شمال فلسطین اشغالی، صدای اذان از یکی از مساجد روستای جسر الزرقه در نزدیکی این شهر بلند می‌شود و مهمان خارجی پسر نخست‌وزیر ناراحت می‌شود و می‌گوید چطور اسرائیل نمی‌تواند اقدامی برای مقابله با این اقدام انجام دهد.

وزرای دولت نتانیاهو اعلام کردند نخست وزیر بلافاصله پس از این حادثه پیش‌نویس قانون منع پخش اذان را به کمیته وزارتی رسیدگی به امور قانونگذاری داده و اذعان کرده است که پس از ناراحتی پسرش یائیر که گفته می‌شود تاثیر زیادی بر روی پدرش دارد، پیش‌نویس این قانون را تهیه و ارائه کرده است.

شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی همچنین اعلام کرد که با وجود تصویب پیش‌نویس این قانون در کمیته وزارتی رسیدگی به امور قانونگذاری، برخی وزرای دو جریان راست و چپ اسرائیل با آن مخالفت کرده و نسبت به تبعات و عواقب سنگین این کار هشدار داده‌اند.

"گلعاد اردان" وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی و از وزرای حزب لیکود به همراه "ایلیت شاکید" وزیر دادگستری این رژیم و از وزرای حزب "خانه یهودی" با این قانون مخالفت کرده‌اند. شاکید تاکید کرده است که این قانون به آزادی شخصی و آزادی عقیده افراد ضربه می‌زند.

ارائه پیش‌نویس قانون منع پخش اذان از بلندگوهای مساجد کرانه باختری و مناطق نزدیک شهرک‌های صهیونیست‌نشین پس از اعتراض احزاب دینی "حریدیم" به تعویق افتاد. این احزاب نگران این هستند که تصویب این قانون مانع استفاده از شیپورهای مخصوص برای اعلام فرا رسیدن روز شنبه در شهرهای دارای اکثریت جمعیتی یهودیان مذهبی شود.

از سوی دیگر، "اوویر طوبول" نویسنده اسرائیلی خاطرنشان کرد که بنیامین نتانیاهو با حمایت از پیش‌نویس قانون منع پخش اذان از طریق بلندگوهای مساجد فلسطینی، راه "مارین لوبین" رهبر تندروی جریان راستگرای فرانسه را در پیش گرفته است که استفاده از نمادهای دینی را برای مسلمانان فرانسه ممنوع کرده است.

طوبول طی مقاله‌ای که در روزنامه صهیونیستی "میکور ریشون" به چاپ رسید، گفت که دولت صهیونیستی حق ممنوع کردن پخش اذان را ندارد؛ چرا که این آیین مذهبی بخشی از فرهنگ منطقه است.

اما "تزوی بارئیل" تحلیلگر مسائل عربی در روزنامه صهیونیستی "هاآرتص" هدف از ارائه پیش‌نویس قانون جدید را ضربه زدن به مسلمانان به خاطر مسلمان بودنشان دانست و در مقاله‌ای که در شماره امروز پنجشنبه این روزنامه به چاپ رسید، اعلام کرد که این قانون نسخه جدیدی از جنگ نتانیاهو علیه فلسطینیان است که اشکال مختلفی مانند تصویب قوانین دارد.

بارئیل بهانه نتانیاهو برای تصویب این قانون را که گفته بود کشورهای اروپایی هم قوانینی مشابه آن تصویب کرده‌اند، مضحک خواند و گفت: اگر اروپا الگوی اسرائیل است؛ پس چرا دولت نتانیاهو به هنگام انتقاد آن از نقض حقوق بشر در اراضی فلسطینی توسط اسرائیل، به آن حمله می‌کند
 
کلمات کلیدی : رژیم صهیونیستی+ مسجدالاقصی + فلسطین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.