توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415549
وال‌استریت ژورنال: ایران 11 تن آب سنگین به عمان می‌فرستد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۵
یک خبرنگار روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال می‌گوید ایران ظرف دو روز آینده در حدود 11 تن آب سنگین به عمان ارسال خواهد کرد تا ذخایر آب سنگین این کشور به پایین‌تر از 130 تن برسد.

به گزارش فارس، «لورنس نورمن»، خبرنگار روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال در شهر بروکسل، مقر اتحادیه اروپا، مدعی شده که ایران ظرف دو روز آینده در حدود 11 تن آب سنگین به عمان ارسال خواهد کرد تا ذخایر آب سنگین این کشور به پایین‌تر از 130 تن برسد.

این خبرنگار همچنین ادعا کرده است که اب سنگین ایران تحت پلمپ آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در یکی از بنادر این کشور آماده صدور است.

با این اقدام، میزان ذخایر فعلی آب سنگین ایران به حدود 120 تن خواهد رسید. این خبر هنوز از سوی مقامات رسمی کشور رد یا تائید نشده است.

پیش از این در گزارش آژانس از نحوه اجرای برجام، گفته شده بود که ذخایر آب سنگین ایران اندکی از 130 تن فراتر رفته است. این مساله واکنش‌هایی را از سوی واشنگتن و آژانس در پی داشت.
 
کلمات کلیدی : وال‌استریت ژورنال، آب سنگین ، برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.