نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 326142
رویترز: تشریفات اداری و مخاطرات سیاسی مانع جذب سرمایه برای ایران می‌شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۵۵
کارشناسان می‌گویند عواملی مانند وجود قواعد دست‌وپاگیر اداری و برخی مخاطرات سیاسی موجب خواهند شد ایران نتواند در دوران بعد از رفع تحریم‌ها، فوراً سرمایه خارجی جذب کند.

به گزارش فارس، وجود قواعد دست و پاگیر تجاری - ۱۸۲۰۰۰ عدد طبق محاسبات یک وزیر- مانع جذب فوری سرمایه‌گذاری برای ایران بعد از رفع تحریم‌های بین‌المللی علیه این کشور است.

خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه با اعلام این خبر نوشت وکلا و مشاوران می‌گویند عوامل دیگری که می‌توانند سرمایه‌گذاری در ایران را با دشواری مواجه کنند مواردی چون تحریم‌های باقی‌مانده، کمبود منابع مالی برای پروژه‌ها و مخاطرات سیاسی، از محافظه‌کاری گرفته تا احتمال فسخ توافق هسته‌ای را شامل می‌شوند.

برخی از شرکت‌های خارجی همین‌ حالا اقدام به امضای قرارنامه‌ای با ایران کرده‌اند و بسیاری دیگر هم مشتاق به داشتن روابط بازرگانی با ایران هستند.

اما، کارشناسان می‌گویند ورود سرمایه‌گذاری عمده به ایران، دست‌کم ۶ ماه طول خواهد کشید، چرا که شرکت‌های با شبکه‌های بوروکراسی و ساختارهای مبهم مالکیت شوند.
 
کلمات کلیدی : پسابرجام، رویترز، تحریم
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۱ ۱۲:۰۹:۵۱
عده ای در داخل فقط بدنبال تخریب دولت و تنش آفرینی هستند. اینها سرمایه گذاران را فراری میدهند و فضای اقتصادی را ناامن میکنند. (3484868) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.