توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 460341
فراخوان 1.4 میلیون سوناتا، سانتافه، اسپورتیج و اپتیما
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۳
در پی وجود نقص فنی در خودروهای تولیدی کیا و هیوندا در آمریکا که به خاموش شدن موتور و توقف این خودروها منجر می‌شد این دو شرکت برای 1.4 میلیون خودور فراخوان دادند.

به گزارش فارس به نقل از ای‌بی‌سی نیوز، دو شرکت هیوندا و کیا 1.4 میلیون خودروی تولیدی خود در امریکا، کانادا و کره جنوبی را به دلیل وجود نقص فنی برای مراجعه به نمایندگی فراخوان داده‌اند.

این خودورها شامل هیوندای سانتافه مدل‌های 2013 و 2014 و خودروهای هیوندای سوناتا از سوی دیگر خودروهای کیا اوپتیما مدل‌های 2011 و 2014، کیا اسپورتج مدل‌های 2011 تا 2013 و همچنین کیا سورنتو مدل‌های 2012 تا 2014 از جمله خودروهایی هستند که به دلیل وجود نقص فنی به آنها فراخوان مراجعه به نمایندگی داده شده است.

این دو خودروساز همچین خودروهای آزرا گرنجور و سوناتا و همچنین خودروهای کیا اسپورتج، K5  و K7 تولیدی سال‌های 2009 تا 2013 را نیز برای مراجعه به نمایندگی‌های خود فراخوان داده‌اند. این خودروها شامل دو موتور بنزینی دو لیتری و 2.4 لیتری هستند که در واحد این دو شرکت در امریکا تولید شده و در کنار استفاده در تولیدات ایران و هیوندای در آمریکا و کانادا در تولیدات آنها در کره جنوبی نیز مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

بنا به اعلام  این دو شرکت براساس سندی که از سوی سازمان ملی امنیت ترافیک بزرگراه‌های آمریکا به آنها ارائه شده است وجود یک نقص فنی سوخت‌رسانی به این خودروها را دچار مشکل کرده و امکان خاموش شدن خودورها را ایجاد می‌کند.

این فراخوان از روز 19 می سال جاری آغاز خواهد شد و در صورت وجود مشکل در این خودروها نقص فنی به صورت رایگان در نمایندگی‌های کیا و هیوندای برطرف خواهد شد.

به گفته سخنگوی هیوندای در صورتی که دارندگان این خودروها در زمان افزایش دور موتور خودرو با صدای ضربه از درون موتور مواجه شده و یا چراغ هشدار نقص فنی خودرو در داشبورد آنها روشن شود باید به نمایندگی‌ها مراجعه کنند.

پیش‌تر و در سال 2015 نیز به دلیل وجود نقص مشابه 470 هزار خودروی سوناتای مدل 2011 تا 2012 به نمایندگی‌های هیوندای فرا خوانده شدند. هیوندای در بیانیه خود اعلام کرده است که تصور نمی‌کرده است وجود این نقص فنی بر عملکرد موتور خودروها تاثیرگذار بوده و به خاموش‌ شدن آنها منجر شود. 

شرکت خودروسازی کیا زیر مجموعه هیوندای محسوب شده و این دو شرکت روی هم رفته پنجمین گروه خودروسازی جهان محسوب می‌شود.
 
کلمات کلیدی : خودرو + صنعت خودرو سازی + کیا + هیوندا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.