توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 380548
بحران در نیروی هوایی آمریکا
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۲
یک ژنرال چهار ستاره ارتش آمریکا با بیان اینکه نیروی هوایی این کشور با یک بحران مواجه است، گفت برتری هوایی آمریکا امری مسلم و ابدی نیست و اگر واشنگتن عملکرد مناسبی نداشته باشد جایگاه کنونی‌اش را از دست می‌دهد.

به گزارش فارس، «دیوید گلدفین» فرمانده نیروی هوایی آمریکا روز سه‌شنبه گفت در صورتی که واشنگتن عملکرد مناسبی نداشته باشد، برتری خود در نیروی هوایی را از دست می‌دهد.

ژنرال گلدفین که در نشست «وضعیت نیروی هوایی» در وزارت دفاع آمریکا صحبت می‌کرد، گفت: «معتقدم که با یک بحران مواجه هستیم. برتری هوایی حق مادرزادی آمریکا نیست، بلکه باید برای آن جنگید و تلاش کرد.»

به نوشته پایگاه «بیزنس اینسایدر»، نیروی هوایی آمریکا در حال حاضر با کمبود ۷۰۰ خلبان و ۴۰۰۰ مهندس و مکانیک روبروست. این در حالی است که این کشور اکنون دستکم در سوریه، عراق، افغنستان و لیبی مأموریت هوایی دائمی داشته و به صورت موردی در نزدیکی کره شمالی، چین، ایران و روسیه هم مأموریت‌هایی انجام می‌دهد.

«دبورا لی جیمز» رئیس غیرنظامی نیروی هوایی آمریکا هم در نطقی در این نشست گفته بود: «تقاضا برای خدمات ما بسیار بسیار افزایش یافته، اما ما امروز داریم با کوچکترین نیروی هوایی تاریخمان به این نیاز پاسخ می‌دهیم.»

هم گلدفین و هم جیمز در سخنرانی‌های خود تأکید کردند که نیروی هوایی آمریکا ابزاری برای ایجاد بازدارندگی و مقابله با روسیه، ایران، چین و کره شمالی است.
 
کلمات کلیدی : نیروی هوایی آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.