توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422839
هشدار برجامی اوباما به ترامپ
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۲
روزنامه وال‌استریت ژورنال نوشته است که رئیس‌جمهور کنونی آمریکا در گفت‌وگو با رئیس‌جمهور آینده، تبعات احتمالی کناره‌گیری آمریکا از توافق هسته‌ای را شرح داده است.

به گزارش فارس روزنامه وال استریت ژورنال گزارش کرد که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا و «باراک اوباما» رئیس‌جمهورآمریکا از زمان نشست ۹۰ دقیقه‌ای ماه گذشته خود در کاخ سفید، چندین بار با یکدیگر تماس تلفنی داشتند.
روز جمعه (دیروز)، ترامپ اعلام کرد که به خوبی با باراک اوباما کنار آمده است. او هنگام سخنرانی برای طرفدارانش در لوئیزیانا، زمانیکه نام اوباما را بر زبان آورد از آن‌ها خواست که او را هو نکنند و گفت: «نه، نه، او واقعاً کارش را عالی انجام داد. او مرد بسیار خوبی است».
طبق این گزارش، اوباما، ترامپ را یک چهره عملگرا می‌داند که هیچ گرایشات ایدئولوژیک سفت و سختی ندارد مشاوران اوباما می‌گویند که گفت‌وگوهای او با ترامپ تا حد زیادی با هدف تلاش برای حفظ بخش‌هایی از میراثش که احتمال در دولت جدید آمریکا از بین برود، صورت گرفته است.
به نوشته این روزنامه، اوباما در یک تماس ۴۵ دقیقه‌ای خلاصه‌ای از برجام و هدف آن یعنی محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران و همچنین مشکلاتی که عقب‌نشینی از برجام می‌تواند به همراه داشته باشد را برای ترامپ شرح داده و نکات مثبت حفظ روابط آمریکا با کوبا را هم به او گفته است.
وی همچین به ترامپ توضیح داده است که چگونه برخی از چالش‌هایی که در آغاز دوران ریاست جمهوری‌اش روبرو می‌شود را اولویت بندی کند، به عنوان مثال به او گفته است که کره شمالی بزرگترین تهدید سیاست خارجی دولت ترامپ است.
«بیل برتون» یکی از مشاوران سابق اوباما درباره ارتباط رئیس‌جمهور کنونی آمریکا با ترامپ گفته است: «فکر می‌کنم که اوباما معتقد است که می‌تواند تأثیر مثبتی بر ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ داشته باشد و اگر بتواند چنین کاری را بکند، چه دلیلی دارد که چنین تأثیری را نگذارد؟»
 
 
کلمات کلیدی : اوباما+برجام+ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.