توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 492733
شرط ترامپ برای سفر به انگلیس
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۱
روزنامه انگلیسی «سان» امروز (یکشنبه) نوشت؛ دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به «ترزا می» نخست وزیر انگلیس هشدار داده است تا زمانی که تضمین نکند استقبال خوبی از وی خواهد شد، به لندن سفر نخواهد کرد.

به گزارش ایرنا، سان این خبر را بر اساس متن یک گفت و گوی خصوصی میان می و ترامپ منتشر کرده است.
این نشریه انگلیسی نوشت: ترامپ از نخست وزیر خواست یک استقبال گرم در انگلیس برای وی «برنامه ریزی» کند.

سفر رسمی ترامپ به انگلیس تا سال آینده به تعویق افتاده است. دو میلیون انگلیسی در توماری خواسته بودند، سفر ترامپ لغو شود.
به نوشته سان، متن دیدار می و ترامپ که به رویت دیپلمات های ارشد رسیده است، «حساس» بودن رئیس جمهوری آمریکا را نشان می دهد. ترامپ گفته: ترزا، آنجا اخیر زیاد من را پوشش نمی دهند.
ترزا می در پاسخ گفته بود: خب، می دانی مطبوعات بریتانیای چطوری هستند؟

ترامپ نیز پاسخ داده بود: هنوز هم می خواهم (به انگلیس) بیایم، اما عجله ای ندارم. بنابراین، اگر بتوانی آن را برنامه ریزی کنی، اوضاع بهتر خواهد شد. وقتی بدانم استقبال خوبی از من خواهد شد، می آیم.
یک منبع آگاه گفت: ظاهرا ترامپ فکر می کرد که نخست وزیر می تواند راه را برای یک استقبال گرم از وی هموار کند. اما وی تلاش کرد توضیح دهد که قدرتی برای دیکته کردن به روزنامه ها ندارد و شاید رسانه ها تصمیم بگیرند سفرش را پوشش بدهند.

به گفته این منبع، «ترامپ گفت تا زمانی که مردم از آمدنش حمایت نکنند، با تعیین یک تاریخ برای سفرش موافقت نخواهد کرد.»
بلافاصله پس از آنکه ترامپ به ریاست جمهوری رسید، ترزا می برای تاکید دوباره بر «روابط ویژه» میان انگلیس و آمریکا به دیدار ترامپ رفت.
 
کلمات کلیدی : ترامپ+انگلیس+سفر ترامپ به انگلیس+ترزا می
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.