توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 309033
روسیه تا نابودی داعش در سوریه می ماند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۴۶
رئیس دفتر پوتین می گوید حضور نظامی روسیه در خاک سوریه با هدف نابودی داعش بوده است که با انجام این مهم از این کشور خارج خواهد شد.

به گزارش مهر به نقل از راشا تودی، سرگئی ایوانف رئیس دفتر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه تاکید کرد حضور نظامی روسیه بستگی به پیشرفت در نابودی داعش دارد.

وی در واکنش به رسانه های غربی که حضور نظامی روسیه را تا زمانی نامعلوم پیش بینی کرده بودند گفت: روسیه برای نابودی داعش در سوریه حضور یافته و با پیشرفت ارتش سوریه در نابودی داعش از این کشور خارج خواهد شد.

وی با حضور در یک کنفرانس خبری افزود: عملیات مدتی طول خواهد کشید و زمان پایان آن به پیروزی ارتش سوریه در عرصه میدانی بستگی دارد. ایوانف همچنین به سقوط هواپیمای روسی در صحرای سینا اشاره کرد که قرار است گزارش نهایی این حادثه تا پایان سال جاری اعلام شود.

هفته پیش یک فروند هواپیمای ایرباس ای۳۲۱ روسی با ۲۱۷ مسافر و ۷ خدمه در صحرای سینا سقوط کرد. این هواپیما از شهر شرم الشیخ به‌سوی سن پیترزبورگ در حال حرکت بوده است. همه سرنشینیان این هواپیما از جمله ۲۵ کودک در بزرگترین فاجعه هوایی در تاریخ روسیه و شوروی سابق جان باختند.

گروه تروریستی داعش لحظاتی پس از سقوط این هواپیما مدعی شد که این هواپیما را به‌تلافی حملات هوایی روسیه در خاک سوریه، سرنگون کرده است ولی ماکسیم سوکولوف وزیر حمل و نقل روسیه تأکید کرده است که این ادعا نمی‌تواند دقیق باشد.
 
کلمات کلیدی : داعش+ سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.