توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 329031
سنای آمریکا به دنبال تحریمهای جدید علیه ایران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۴۱
روزنامه واشنگتن پست از طرح کمیته روابط خارجی سنای آمریکا برای اعمال تحریمهای جدید علیه ایران خبر داد.

روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت، چند هفته بعد از اجرای توافق هسته ای میان ایران و گروه ۱+۵ کمیته روابط خارجی به دنبال اقدامات جدید برای تحریم ایران و تنبیه جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با مسائل غیر هسته ای است.

به گزارش فارس کورکر در زمینه تحریمهای جدید گفت: ما به دنبال راهی هستیم که در صورت نقض تعهد از جانب ایران، پاسخ قوی تری به این کشور بدهیم.

در این گزارش همچنین می خوانیم که سناتور باب کورکر و یکی دیگر از اعضای سنا درنظر دارند که همه مسائل مربوط به ادعاهای نقض حقوق بشر و آزمایش موشک های بالستیک را بررسی کنند تا بتوانند از این طریق، قانون تحریم های ایران را که به زودی منقضی می شود، اجرایی نگاه دارند؛ این کار در ماه جاری میلادی یعنی فوریه انجام خواهد شد.

طرح سناتور کورکر آنطور که خودش گفته، سه مرحله ای است که در دو گام از آن، بخش تجارت، انرژی و دفاعی ایران به خاطر آنچه آمریکایی ها پشتیبانی ایران از تروریسم می خوانند و همچنین به دلیل آزمایش موشک های بالستیک، مجدداً به زیر سایه تحریم می روند. سناتور کورکر از فاش کردن گام سوم مورد نظر خود، خودداری کرده است.

واشنگتن پست افزود: سناتور باب منندز نیز در حال طراحی یک سری اقدامات برای مقابله با ایران «در حوزه غیرهسته ای» است. بسته اقدامی سناتور منندز، تمدید قانون تحریم های ایران پس از سال ۲۰۱۶ به بهانه موشکی و حقوق بشری را شامل می شود.

خبرنگار واشنگتن پست در خصوص میزان احتمال رأی آوردن این طرح ها در سنا از سناتور «میچ مک کانل» رهبر اکثریت جمهوری خواه سوال پرسیده که سخنگوی مک کانل گفته «هنوز برای طرح چنین سوالاتی، خیلی زود است؛ البته سناتور مک کانل به صورت مستمر در خصوص عملکرد کمیته روابط خارجی با سناتور کورکر در تماس است.»

سناتور «بن کاردین» از مخالفان جدی توافق هسته ای و از اعضای بلندپایه کمیته روابط خارجی سنا یک روز پس از اجرای توافق هسته ای گفته بود «هنوز هم کارهایی هست که بتوانیم انجام دهیم.»
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۱۶:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۱۶:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۰۶:۰۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۵ ۰۹:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۵ ۰۸:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۵ ۰۸:۱۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۵ ۰۸:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۵ ۰۸:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۵ ۰۸:۰۱
 
۱۳۹۴/۰۹/۱۱ ۱۳:۱۷
 
 
کلمات کلیدی : تحریم+آمریکا+ایران+سنا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.