توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 437338
وعده ۶۰ میلیارد تومانی وزیر کار به کسبه پلاسکو
علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور در محل حادثه ساختمان پلاسکو، وعده پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ۱۰۰ میلیون تومانی برای کسبه این مرکز تجاری و تولیدی داده است که بار مالی آن بیش از ۶۰ میلیارد تومان خواهد بود.
تاریخ انتشار : شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۵
به گزارش فارس، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صبح امروز به محل آواربرداری ساختمان پلاسکو رفت و وعده‌های متعددی از جمله مقرری بیمه بیکاری و بازگشت به کار کارگران ارائه کرد و در ادامه، سخنانی درباره تسهیلات 100 میلیون تومانی قرض‌الحسنه برای کارگاه‌های تولیدی داشت. 

براساس این گزارش، در جریان پرداخت تسهیلات در صندوق کارآفرینی امید، در صورت معرفی از سوی وزارتخانه‌ها و سایر نهادهای حامی تولید انجام می‌شود و در این باره طبق اظهارات ربیعی، استانداری باید روند معرفی کسبه‌های ساختمان پلاسکو را به صندوق کارآفرینی امید طی کند. 

به گزارش فارس، تسهیلات صندوق کارآفرینی امید با سود 4 درصد، پس از اتمام مراحل اداری، ظرف 20 روز به متقاضیان پرداخت می‌شود که باید دید در جریان دستور وزیر کار به عنوان رئیس هیأت امنای صندوق کارآفرینی امید، چه امکانات بهتری برای این تولیدکنندگان و کسبه درنظر گرفته خواهد شد.

براساس این گزارش، تسهیلات صندوق کارآفرینی امید که در قالب اعتبارات صد میلیون تومانی به صورت قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود، با مدت زمان پنج ساله به متقاضیان ارائه خواهد شد و باید دید در روزهای آینده چه میزان تنفس برای آغاز اقساط این تسهیلات برای متقاضیان ساختمان پلاسکو درنظر گرفته می‌شود. 

لازم به ذکر است که صندوق کارآفرینی امید از ادغام صندوق قرض‌الحسنه توسعه اشتغال روستایی و صندوق ازدواج جوانان در صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی ایجاد شد که پس از آن براساس بخشنامه بانک مرکزی، صدور مجوز در اسفندماه سال 93 صندوق مهر امام رضا(ع) به عنوان صندوق کارآفرینی امید ایجاد شد.

مأموریت صندوق کارآفرینی امید تجهیز سپرده‌های خرد مردم و تلفیق آن با اعتبارات دولت، شناسایی جوانان واجد شرایط، توانمندسازی آنان و کمک در ایجاد کسب وکارهای خرد کم سرمایه و کاربر با محوریت فعالیت‌های کارآفرینانه، نیازهای منطقه‌ای، توسعه کسب و کارهای IT محور؛ بر اساس شیوه‌های جهانی شبکه‌سازی کسب و کارهای بازارمحور نظیر خوشه‌ها و زنجیره‌های ارزش در کشور برای اطمینان از پایداری کسب و کارها و هدفمندی تسهیلات پرداختی است.
 
 
کلمات کلیدی : پلاسکو + آتش‌سوزی + ساختمان پلاسكوی تهران+وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.