نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 393030
گوشت گوسفندی باز هم گران شد/ لزوم اتخاذ تدابیر لازم برای ماه محرم
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۵
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از افزایش مجدد قیمت گوشت خبر داد و گفت:‌ افزایش واردت راه کار اصلی برای جبران کمبود دام در کشور است ولی افزایش تعرفه، واردات را کاهش داده است.

به گزارش تسنیم، علی اصغر ملکی در گفت‌وگویی در واکنش به کاهش دام زنده(گوسفند) در بازار اظهار داشت:‌ به دلیل کمبود گوسفند در بازار، روند افزایشی قیمت‌ها ادامه داشته و امروز نیز نرخ شقه گوسفندی بدون چربی با افزایش ۵۰۰ تومانی در هر کیلو با قیمت ۳۴ الی ۳۵ هزار تومان آماده عرضه به مشتری است.همچنین قیمت گوسفند زنده نیز به کیلویی ۱۴هزار ۵۰۰ تومان رسیده است.

وی در مورد راه کار جلوگیری از افزایش قیمت‌‌ها گفت:‌ چاره جلوگیری از ادامه افزایش قیمت‌ها، واردات است زیرا ۲۰ روز آینده نیز با شروع ما محرم، ذبح افزایش می‌یابد و در نتیجه کاهش دام و افزایش قیمت‌ها بازار را دچار تنش خواهد کرد. بنابراین باید با افزایش واردات خلا موجود را جبران کنیم.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه اگر با واردات جبران نکنیم قطعا با توجه به شروع محرم افزایش قیمت‌ ادامه خواهد داشت،‌ادامه داد: پیشنهاد واردات را به وزارت جهاد داده‌ایم ولی به دلیل افزایش تعرفه گوشت و نداشتن صرفه اقتصادی واردات کاهش یافته است.

به گزارش تسنیم، مدتی است به دلیل کاهش دام قیمت گوشت گوسفند با افزایش روبه‌رو شده که قاچاق دام، دیر رساندن دام توسط عشایر به بازار از جمله دلایل این اتفاق بود. مسئولان با جلوگیری از خروج دام امیدوار بودند که روند افزایشی قیمت متوقف شود ولی برخلاف تصور افزایش قیمت‌ها متوقف نشد که هیچ، این وضعیت همچنان ادامه دارد.با شروع ماه محرم نمی توانیم نیاز داخل را پوشش دهیم و باید راهکار مناسبی برای مقابله با افرایش‌های بی رویه داشته باشیم.
 
کلمات کلیدی : قیمت گوشت+گوشت گوسفندی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۷ ۱۶:۳۶:۳۰
تاثیر برجام است مرغ و سایر چیزها هم همینطور تاثیر داشته!!!!!1 (3938433) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.