توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415837
کودکی که با دستمال کاغذی از زوار پذیرایی می‌کند + تصاویر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۹
میلیون ها زائر از سراسر جهان به مناسبت اربعین حضرت سیدالشهدا (ع) در کربلا گرد هم می‌آیند و بزرگترین اجتماع انسانی را رقم می‌زنند، گردهمایی که پر از اتقاقات جالب خدمت‌رسانی به زائر حسینی است و همبستگی مسلمانان را نشان می‌دهد.
 
به گزارش نسیم آنلاین، میلیون ها زائر از سراسر جهان به مناسبت اربعین حضرت سیدالشهدا (ع) در کربلا گرد هم می‌آیند و بزرگترین اجتماع انسانی را رقم می‌زنند، گردهمایی که پر از اتقاقات جالب از خدمت رسانی به زائر حسینی است و همبستگی مسلمانان را نشان می دهد.

مردم عراق که امروز درگیر جنگ با گروه های تکفیری داعش هستند، از لحاظ معیشتی با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کنند، مشکلاتی که نمی توان به راحتی از کنار آن گذشت؛ با این حال موسوم اربعین حسینی که فرا می رسد، عراقی ها با هر آنچه دارند برای خدمت رسانی به زوار امام حسین (ع) پا به میدان می گذارند.

کودکی که با دستمال کاغذی از زوار حسینی پذیرایی می‌کند

کودکی که گویی تنها دارایی اش دستمال های کاغذی است، با ایستادن در مسیر عبور مردم به سمت کربلا، از آنها با دستمال کاغذی پذیرایی می کند.
 
کودکی که با دستمال کاغذی از زوار پذیرایی می‌کند
 
فردی که با نشستن روی زمین از زائران می خواهد که به او اجازه دهند تا کفش های زوار را واکس بزند؛ یا افرادی که به تعمیر چرخ ویلچرها و کالسکه های زوار می پردازند و همچنین افرادی که با ماساژ پای زوار سعی می کنند خستگی زوار را از بین برده و آنها را برای طی مسیر طولانی تا کربلا آماده کنند، از دیگر خدماتی است که در طول مسیر نجف تا کربلا به زوار حسینی ارائه می شود.
 
کودکی که با دستمال کاغذی از زوار پذیرایی می‌کند
 
شعرخوانی کودکان عراقی برای اباعبدالله الحسین (ع)

جلوه های زیبایی خدمت به زوار تمامی ندارد از  کودکانی که در  قالب یک گروه اقدام به خواندن شعر برای امام وصف و توزیع آب بین زائران کردند تا تابلویی که در مسیر نجف به کربلا نصب شده که از زائران می پرسید از حسین (ع) چه آموخته اند.
 
کودکی که با دستمال کاغذی از زوار پذیرایی می‌کند
 
یکی دیگر از مسائلی که نمی توان آن را نادیده گرفت، برنامه موکب های مختلف برای پذیرایی از زوار است، موکب امام رضا (ع) که روزانه بین 60 هزار وعده غذایی بین زوار تقسیم می کند، یکی از موکب های تقریبا مطرح این مسیر به شمار می رود، موکبی که در عمود 285 قرار گرفته و علاوه بر پذیرایی از زوار، با ارائه عینک های سه بعدی به آنها، داخل حرم امام رضا (ع) را به صورت سه بعدی به آنها نشان می دهد.
 
کودکی که با دستمال کاغذی از زوار پذیرایی می‌کند
 
بی‌تابی موکب‌داران برای ارائه خدمت و پذیرایی از زائران اربعین

بی تابی موکب داران برای اسکان و پذیرایی از زوار هم از نکات جالب هر ساله مراسم پیاده روی اربعین است، مسئله جالبی که در هیچ کجای عالم و در هیچ کدام از مراسم مذهبی نمی توان نظیر آن را پیدا کرد، اینکه شخصی برای خدمات رسانی به هر نحوه زوار را راضی کند، موضوعی نیست که در طول تاریخ و در هیچ کجای دنیا نظیرش را آن هم در چنین حجمی بتوان پیدا کرد.
 
کودکی که با دستمال کاغذی از زوار پذیرایی می‌کند

امنیت  هم یکی از مسائلی که اهمیت آن بر هیچ کس پوشیده نیست، به خصوص در کشور جنگ زده ای مانند عراق که اهمیت آن چند صد برابر می شود، این امنیت تا جایی که زائران در حرم حضرت علی (ع) و مسجد کوفه بالا است که زائران وسایل شخصی خود را تحویل امانات نمی دهند، بلکه هر جایی از حرم که بخواهند می گذارند و بعد از زیارت مجددا آنها را بر می دارند، بدون اینکه کمتر مشکلی برای وسایل شان ایجاد شود.
 
کودکی که با دستمال کاغذی از زوار پذیرایی می‌کند
 
جلوه های ایثار و از خودگذشتگی مردم عراقی و خادمان زوار تا حدی است که نه تنها نمی توان به تک تک آنها اشاره کرد، بلکه حتی نمی توان یکی از آنها را آنگونه که هست، بیان کرد.
 
کودکی که با دستمال کاغذی از زوار پذیرایی می‌کند
 
کلمات کلیدی : پیاده روی اربعین+ اربعین حسینی + زائران حسینی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.