نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505233
نشست اختصاصی آیت‌الله آملی‌لاریجانی برای پیگیری مشکلات سپرده‌گذاران کاسپین/ دستور رئیس قوه قضاییه برای تشکیل کارگروه ویژه جهت شناسایی دارایی‌ها
بخش خبری الف، 3 شهریور 96
تاریخ انتشار : جمعه ۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۹
نایب رئیس اول مجلس از دستور رئیس قوه قضاییه برای تشکیل کارگروهی ویژه برای شناسایی دارایی‌ها و اموال مؤسسه کاسپین خبر داد.

مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعلام اخباری مبنی بر کاهش سود بانکی به ١5 درصد بر اساس ابلاغیه بانک مرکزی، اظهار داشت: اگر بانک مرکزی این نرخ را اعلام کرده تمامی بانک‌ها باید از این ابلاغیه تبعیت کنند، چرا که مشکلاتی که اکنون در شعب مختلف بانکی ایجاد شده به دلیل عدم تبعیت از سیاست‌های بانک مرکزی بوده که این مشکلات فراوان را برای مردم، دولت و کشور ایجاد کرده است.

وی افزود: برخی بانک‌ها سودهایی اعلام می‌کنند که قادر به پرداخت آن نیستند، این بانک‌ها به دلیل عدم توانایی پرداخت سود بانکی، مجبور می‌شوند که با اعداد بازی کنند و  نتیجه آن ضایع شدن حق و حقوق بخشی از مردم می‌شود که پس از آن دیگر باید  بانک مرکزی مشکل آنها را حل کند، لذا تمامی بانک‌ها باید از ابلاغیه بانک مرکزی تبعیت کنند.

*اگر مردم سرمایه خود را به بخش مسکن انتقال دهند سرمایه خود را هدر داده‌اند

نایب رئیس اول مجلس تصریح کرد: اگر مردم سرمایه خود را به بخش مسکن انتقال دهند سرمایه خود را هدر داده‌اند، چرا که بسیاری از واحدهای مسکونی هم‌اکنون خالی از سکنه هستند و اگر به مسکن‌های خالی مالیات تعلق بگیرد، سرمایه‌گذاران به جای این که این 15 درصد سود بانکی را نیز بگیرند، ١5 درصد نیز از دست می‌دهند.

وی با بیان اینکه اگر بانک مرکزی درست نظارت کرده و از دارایی‌های راکد به درستی مالیات بگیرد، پول از بانک‌ها به بخش‌های دیگر جابجا نمی‌شود، یادآور شد: نرخ سود بانکی باید با نرخ تورم همخوانی داشته باشد، لذا بانک مرکزی سودهای ٢٠ تا ٢5 درصدی را به ١5 درصد کاهش داده تا کمی با نرخ تورم همسو باشد و به تدریج نیز باید به نرخ واقعی تورم نزدیک شود.

*گزارشات پیگیری مسائل مؤسسه کاسپین به رئیس مجلس ارائه می‌شود

پزشکیان تأکید کرد: حدود ١٠ روز قبل و پیش از رأی اعتماد نشستی اختصاصی توسط آیت‌الله آملی‌لاریجانی رئیس قوه قضاییه برای پیگیری مشکلات سپره‌گذاران کاسپین، شناسایی اموال مؤسسه برگزار شد تا بتوان مشکلات سپرده‌گذاران را رفع و حق و حقوق مردم را پرداخت کرد که بنده نیز به عنوان یکی از نمایندگان مجلس در این نشست حضور داشتم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به دستور آیت‌الله آملی‌لاریجانی یک کارگروه ویژه در قوه قضاییه برای پیگیری اموال و دارایی‌ها تشکیل شد تا دارایی‌های موجود شناسایی و مطالبات مردم به صورت کامل پرداخت شود، البته گزارشات پیگیری‌ها به لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز ارائه می‌شود.
۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۱۷:۱۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۸ ۰۱:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۴/۳۰ ۱۰:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۴/۳۰ ۰۸:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۴ ۰۱:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۳ ۰۱:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۸ ۰۰:۲۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۵ ۱۴:۵۹
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۵ ۱۲:۵۹
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۱۵:۱۳
 
 
کلمات کلیدی : موسسه کاسپین+مجوز بانک مرکزی+موسسات مالی+شناسایی اموال
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۳ ۱۲:۰۹:۴۳
خدا به شما رسانه های مردمی و خانواده هاتون خیر بده
که پیگیر مشکلات مردم هستید
امید این مردم برای برخورد با .. دزدان و کلاهبرداران نامرد و... پست .. که از.... تضییع حقوق مردم به نفع خودشون و خانواده هاشون استفاده کردن اول خدا و بعدهم شما رسانه های مردمی است.
واقعا متشکریم (4533830) (alef-11)
 
France
۱۳۹۶-۰۶-۰۳ ۱۸:۴۸:۵۹
سیف باید برکنار و محاکمه شود. (4534169) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۳ ۲۱:۵۰:۲۲
سود بانکی رو زیر ۵درصد کنند خوبه، ولی از اون طرف بورس رو قوی کنند که پول های مردم که با کاهش سود خروج میکنند سمت بورس برند و اقتصاد شکوفا شه
آین کاسپین که مجوز بانک مرکزی داشت صد میلیون تومن صندوق ضمانت سپرده اونها رو اجرا کنید حداقل بخشی از مشکلشون حل شه، ایشالا همه مشکلشون حل شه (4534293) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۴ ۱۰:۳۸:۲۲
رئیس قوه قضاییه لطفا به وضع ثبت احوال رسیدگی کند. ...ی از مراجعان بیداد می کند به خصوص در ثبت .. (4534633) (alef-11)
 
سپرده گذار ثامن ائمه
Germany
۱۳۹۶-۰۶-۰۴ ۱۵:۱۷:۰۳
سلام احتراما مسئولین بانک مرکزی تکلیف ثامن ائمه را روشن کند. موسسه ثامن ائمه با تابلوی تحت نظارت بانک مرکزی 600 شعبه مدت 20 سال است فعالیت می کند .الان هیچکس جوابگو نیست و مردم چقدر صبر کند (4534925) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.