توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 416331
سازمان ملل حمله انتحاری درمسجد شیعیان کابل را محکوم کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۰
کمیته حمایت سازمان ملل در افغانستان با صدور بیانیه ای حمله انتحاری در مسجدی در شهر کابل را که به مرگ دست کم 30 نفر و مجرح شدن ده ها نفر دیگر منجر شد را به شدت محکوم کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از دفتر کمیته حمایت سازمان ملل در افغانستان، مردی در یک حمله انتحاری در مسحد باقر العلوم (ع) در کابل با انفجار بمبی که به کمر خود بسته بود، دست کم 30 نفر از مناجات کنندگان را حین برگزاری مراسم اربعین حسینی (ع) به قتل رساند و نزدیک به 70 نفر دیگر را مجروح کرد.
پرنیل کاردل قائم مقام نماینده ویژه بان کی مون دبیرکل سازمان ملل و سرپرست موقت کمیته حمایت این سازمان در افغانستان روز دوشنبه با صدور بیانیه ای مطبوعاتی این حمله انتحاری را اقدامی هولناک و سبعانه علیه عبادت کنندگان توصیف کرد و آن را به شدت محکوم کرد.

کاردل اینگونه اقدامات را تلاش افراط گرایان برای گسترش خشونت های مسلکی در افغانستان توصیف کرد و خواستار تلاش مسوولان دولت افغانستان در محافظت از همه فرقه ها و اقشار دینی و عقیدتی در این کشور شد.
به گفته این مقام، هنوز هیچ گروهی مسوولیت این حمله انتحاری را به عهده نگرفته است.
 
کلمات کلیدی : سازمان ملل+حمله به مسجد شیعیان کابل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.