توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 316639
خداحافظی با گوشی‌های هوشمند!
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۳۰
مطالعه انجام شده بر روی ۱۰۰ هزار مشترک گوشی هوشمند نشان می‌دهد که این تکنولوژی به احتمال فراوان جای خود را به زودی به هوش مصنوعی خواهد داد.

به گزارش فرادید به نقل از تلگراف، محققان به نمایندگی از شرکت اریکسون به این نتیجه رسیدند که تا پنج سال دیگر باید با گوشی‌های هوشمند کرد. این محققان از ۱۰۰ هزار نفر در داخل سوئد و ۳۹ کشور دیگر تحقیق کرده و نظرشان را در مورد آینده فناوری جویا شدند.

نیمی از افراد شرکت کننده این نظر را داشتند که فناوری گوشی هوشمند تا سال ۲۰۲۱ به فراموشی سپرده خواهد شد و هوش مصنوعی جای آن را خواهد گرفت.

ربکا سدرینگ از مسئولان شرکت اریکسون می‌گوید: «گوشی هوشمند را باید در دست گرفت و چندان هم کارایی ندارد. مثلا زمانی که فرد مشغول آشپزی یا رانندگی است، نمی‌تواند از گوشی خود به راحتی استفاده کند. در بسیاری از مواقع نیز کیفیت تصویر تعریفی ندارد. به همین دلیل است که از هر دو نفر، یک نفر فکر می‌کند که این فناوری عمر طولانی نخواهد داشت.»

خانم سدرینگ همچنین پیش‌بینی کرد که فناوری نسل بعد وقت فراغت مشتریان را بسیار بهتر پر خواهد کرد. وی در ادامه گفت: «فرض کنید می‌خواهید فوتبال تماشا کنید و خودتان می‌توانید زاویه دوربین را تغییر دهید؛ اصلا شاید بخواهید از داخل زمین این بازی را تماشا کنید. خرید هم یکی دیگر از این زمینه‌ها است. می‌توانید کفشی را به طور مجازی به پا کنید تا ببینید کدام‌یک بیشتر به شما می‌آید.»

این گزارش مدعی است که نظرات ۱.۱ میلیارد نفر را از سراسر جهان منعکس کرده است. مایکل بورن، سرپرست گروه پژوهشی، می‌گوید: «برخی از ایده‌ها کاملا مربوط به آینده است، اما مصرف کنندگان نگاه ویژه‌ای به دو بخش هوش مصنوعی و واقعیت مجازی دارند. برخی حتی به مرور اینترنت بر روی دیوار خانه فکر می‌کنند... این بدین معنا است که باید انتظاراتمان از محصولات آینده را تطبیق دهیم و صنعت باید برای همگام شدن با آن کاملا دگرگون شود.»
 
کلمات کلیدی : گوشی‌ هوشمند
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.