توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 369154
افزایش بهای نفت به دنبال اظهارات وزیر سعودی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۷
بهای طلای سیاه و فلز زرد در بازارهای جهانی با افزایش مواجه شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، پس از اظهارات خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان سعودی، درخصوص حرکت بازارهای نفتی به سمت ثبات، بهای نفت خام در بازارهای آسیا روندی صعودی در پیش گرفت.

 بهای نفت خام برنت در لندن برای تحویل در ماه سپتامبر (۳۰ روز منتهی به ۱۰ مهر)، با ۱۷ سنت افزایش به ۵۰.۵۲ دلار به ازای هر بشکه رسید.

نفت خام در بازارهای آمریکا نیز برای تحویل در ماه اوت (۳۱ روز منتهی به ۱۱ شهریور) با ۵ سنت افزایش، ۴۹.۰۴ دلار به ازای هر بشکه معامله شد.

نفت خام پایه آمریکا (وست تگزاس اینترمدیت) نیز به دلیل تعطیلی روز استقلال در آمریکا معامله نشد.

وزیر انرژی عربستان سعودی، بزرگترین کشور صادرکننده نفت در جهان، و دبیر کل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) درخصوص حرکت بازارهای نفتی به سمت ثبات، اتفاق نظر دارند.
همچنین سطح تولید نفت خام روسیه در ماه ژوئن (۳۰ روز منتهی به ۱۱ تیر) معادل ۱۰.۸۴ میلیون بشکه در روز بود که در مقایسه با ماه مه (۳۱ روز منتهی به ۱۲ خرداد) افزایش داشته است.

بهای طلا نیز روز دوشنبه با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۳۴۴.۰۹ دلار به ازای هر اونس رسید.

طلای آمریکا نیز با ۰.۷ درصد افزایش، ۱۳۴۷.۸۰ دلار به ازای هر اونس معامله شد.

در عین حال، بهای فلز نقره نیز افزایش قابل توجهی داشت و به ۲۰.۳۷۸ دلار به ازای هر اونس رسید که این رقم در ۲ سال گذشته بی سابقه بوده است.
 
کلمات کلیدی : بهای نفت، قیمت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.