توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 417853
آغاز مرحله دوم جستجوی کوهنوردان مفقود شده مالزیایی در دماوند
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۳
رئیس جمعیت هلال احمر آمل از حضور سفیر مالزی در این شهرستان و آغاز مرحله دوم جستجوی کوهنوردان مفقود شده مالزیایی در دماوند خبرداد.

به گزارش ایسنا، جمشید نیکزاد در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه صبح روز جمعه 5 ام آذرماه، تیم تخصصی امداد کوهستان از آمل با مساعد شدن شرایط جوی برای شروع مرحله دوم عملیات جستجو و نجات مفقودین مالزیایی وارد منطقه پلور شدند، اظهار کرد: این گروه با استقبال از سفیر  کشور مالزی و خانواده های مفقودین و نماینده سازمان امداد و نجات در محل فدراسیون کوهنوردی پلور و  همدری با ایشان نسبت به ارائه گزارش از جغرافیای منطقه و عملیات جستجو و نجات مرحله اول در دوم آذرماه اقدام کردند.

وی افزود: با درخواست هلی کوپتر از سازمان امداد و نجات و جمعیت هلال احمر، دومین مرحله عملیات جستجو آغاز شد و تیم پس از سوارشدن هلی کوپتر به گشت زنی دورتا دور قله دماوند و عکس برداری هوایی اقدام کرد. سپس نجاتگران در بالای یال "ملاخواران" فرود آمده و اقدام به جستجو و شب مانی کرده تا از صبح شنبه مجددا اقدام به جستجو کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر آمل بیان کرد: تیم  مالزیایی ۱۲ نفر بودند که ۸ نفر موفق به صعود به قله دماوند شدند و ۲ نفر به دلیل شرایط جسمی نتوانستند صعود کنند و ۲ نفر دیگر که مفقود هستند متاسفانه صعود انفرادی داشتند که تا ارتفاع ۵۳۰۰ با دوستان ارتباط داشتند و از آن پس دیگر مفقود شدند.

وی یادآور شد: دمای هوای قله دماوند منفی ۳۰ و سرعت باد حدود ۶۰ کیلومتر برساعت است.
 
کلمات کلیدی : کوهنوردان مفقود شده + قله دماوند + جمعیت هلال احمر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.