توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 457750
کاهش 14 درصدی ارزش سهام «هالک بانک» بعد از اتهام دور زدن تحریم‌های ایران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۹
رویترز اعلام کرد: بعد از بازداشت معاون هالک بانک به اتهام دور زدن تحریم‌های ایران ارزش سهام این بانک بیش از 14 درصد کاهش یافت.

به گزارش فارس، به نقل از رویترز، ارزش سهام بانک ترکیه «هالک بانک» بعد از خبر دستگیری معاون این بانک به اتهام دور زدن تحریم‌های ایران 14 درصد کاهش یافت. 

بر اساس گزارش رویترز، این میزان کاهش ارزش سهام بیشترین افت در یک روز محسوب می‌شود. هالک بانک پنجمین بانک بزرگ از نظر سرمایه‌ای است که محمد هاکان آتیلا معاون این بانک طی دو سه روز گذشته به اتهام دور زدن تحریم‌های ایران و همکاری با رضا ضراب تاجر ایرانی ترکیه‌ای در نیویورک بازداشت شد. 

مقامات قضایی آمریکا ادعا می‌کنند رضا ضراب میلیون‌ها دلار رشوه به مقامات ترکیه و مدیران ارشد این بانک داده است. در کیفرخواست ضراب او متهم به مبادله مالی با ایران و نقل و انتقال صدها میلیون دلار پول به نفع این کشور و شرکت‌های ایرانی در فاصله سال‌های 2010 و 2015 است. 

وزیر اقتصاد ترکیه با اعتراض به بازداشت هاکان آتیلا گفته است حداقل باید ترکیه را از دستگیری وی مطلع می‌کردند و از او می‌خواستند تا از خودش دفاع کند.

در کیفرخواست هاکان آمده است که او امکان دسترسی به شبکه‌های بین‌المللی برای نقل و انتقال پول را برای ضراب به طور پنهانی فراهم می‌کرده است این موارد شامل انتقال طلا و ارز به ایران از طریق هالک بانک بوده و همزمان اسناد جعلی درست شده تا وانمود کند این معاملات مربوط به مواد غذایی بوده تا از تحریم‌ها معاف شود.
 
 
کلمات کلیدی : هالک بانک+تحریم‌ ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.