توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 374356
دیلی بیست: هرآنچه ترامپ تاکنون از دیگران دزدیده است!
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۰
دونالد ترامپ از زمانی که کمپین انتخاباتی خود را آغاز کرده، به سرقت ادبی از افراد بسیاری پرداخته و نوشته های آن ها را به نام خود منتشر کرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، وبسایت دیلی بیست در گزارشی نوشت: سخنرانی روز دوشنبه ملانیا ترامپ، همسر دونالد ترامپ، به وضوح از سخنرانی میشل اوباما در سال ۲۰۰۸ کپی شده بود. هنگامی که بسیاری از شنوندگان این سخنرانی متوجه تشابه آن با صحبت های همسر اوباما شدند، به سرعت مقایسه آن را آغاز کرده و دریافتند که متن آن به کلی کپی برداری شده است.

این اولین بار نیست که ترامپ و یا افراد نزدیک به او، به کپی برداری از افراد دیگر پرداخته اند. ترامپ در طول سال های اخیر بارها این اقدام را انجام داده و بخش عظیمی از ثروت خود را بر اساس آن بنا کرده است.

دانشگاه ترامپ

هنگامی که در سال ۲۰۰۵ دانشگاه ترامپ با قرار گرفتن تحت اتهامات فساد تعطیل شد، وی موسسه ای را افتتاح کرد که به آموزش و تدریس علاقه مندان پرداخته و مدعی شده بود می تواند به آن ها روش هایی برای ثروتمندتر شدن و رازهای موفقیت ترامپ را بیاموزد.
محصلان این آموزشگاه بعدا اظهار کردند این کلاس ها هیچ سودی برای آن ها به همراه نداشته و رازهای مخفی ترامپ نیز واقعیتی نداشته است. یک تحقیق صورت گرفته از سوی نیویورک تایمز مشخص کرد ۲۰ صفحه از کتب اصلی این موسسه، به صورت مستقیم از کتاب دیگری در زمینه تجارت و ساخت و ساز برداشته شده است.

آموزش رای ترامپ
هنگامی که دونالد ترامپ وارد روند انتخابات ریاست جمهوری شد، وبسایت رسمی وی بخشی از آموزش رای دادن در ایالت های آمریکا را از وبسایت یک ایستگاه رادیویی کپی کرد و بدون ذکر منبع یا نام نویسنده آن را مورد استفاده قرار داد. این شبکه رادیویی بعدا اعلام کرد هیچ اجازه ای برای استفاده از این مطلب از سوی ترامپ درخواست نشده است. نکته دیگری که در خصوص این مطلب قابل توجه است، قدیمی بودن آن است. به این صورت که از زمان انتشار آن، قوانین بسیاری از ایالت های آمریکا تغییر کرده و این مطلب دیگر به روز نیست.

نظرات "بن کارسون"

در مارس ۲۰۱۶، ترامپ مطلبی را در "پاسفیک نیوز دیلی" منتشر کرد که بخش زیادی از آن به کلی از نوشته های "بن کارسون"، رقیب سابق ترامپ، به سرقت رفته بود. بخش های زیادی از این مطلب در ساختار به کلی مشابه متن بن کارسون بوده و حتی جملاتی از آن تماما کپی برداری شده است.

شعار جدید ترامپ
در ماه آوریل، ترامپ با انتشار مطلب جدیدی اظهار کرد از این پس با شعار "اول آمریکا" در ادامه روند انتخابات حضور خواهد داشت. اشتباهی که ترامپ در این زمینه مرتکب شد، تحقیق نکردن درباره این شعار است. شعاری که در دهه ۱۹۴۰ میلیادی از سوی نژادپرستان و طرفداران هیتلر در آمریکا مورد استفاده قرار گرفت.

کمپین انتخاباتی رونالد ریگان
ترامپ در روند کمپین انتخاباتی خود از شعار "آمریکا را دوباره عالی کن!" استفاده کرده است. وی ۶ روز پس از پیروزی اوباما در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این شعار را در مرکز کپی رایت به ثبت رساند و از آن زمان تاکنون مدعی شده که خود سازنده این شعار است. با این حال شعار "آمریکا را دوباره عالی کن!" در واقع در کمپین انتخاباتی رونالد ریگان مورد استفاده قرار گرفته و چندین دهه قبل از شهرت ترامپ ایجاد شده است.

حضور ترامپ در توییتر
بهترین نمونه کپی برداری های ترامپ در توییتر قابل مشاهده است. وی در این شبکه اجتماعی بارها از کاربران دیگر به کپی مطالب پرداخته و آن ها را به نام خود منتشر کرده است.

ژوئیه سال گذشته، کمپین ترامپ عکسی را در توییتر منتشر کرد که در آن پرچم آمریکا بر روی عکس رژه سربازان قرار گرفته بود. مدت کوتاهی بعد مشخص شد که این سربازان در واقع در حال بازسازی رژه سربازان آلمان نازی بوده اند. حتی در هنگام وقوع فجایع، ترامپ با دشواری در اعلام نظراتش مواجه است. وقتی که خبر تیراندازی در اورلاندو منتشر شد، ترامپ متن توییتری خود را از یک کاربر دیگر کپی کرده و آن را مورد استفاده قرار داد.

با وجود تکرار کپی برداری های متعدد ترامپ، وی تاکنون به این اقدامات اعتراف نکرده و همچنان به دزدی مطالب از دیگران ادامه می دهد.
 
کلمات کلیدی : دیلی بیست ، دونالد ترامپ ، انتخابات آمریکا ، هیلاری کلینتون
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.