توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 443755
امریکن کانسروتیو مطرح کرد: اشتباه بزرگ ترامپ درباره ایران/ 10 کلمه مخرب
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۳
«مواضع ضد ایرانی دولت ترامپ نشان می دهد که آمریکا در دوره ترامپ نیز نمی تواند سیاست های شکست خورده خود در خاورمیانه را اصلاح نماید...»

به گزارش جام نیـوز، پایگاه "امریکن کانسروتیو" (American Conservative) با انتشار گزارشی به انتقاد از رویکرد دولت ترامپ در قبال ایران پرداخته است.

«مواضع ضد ایرانی دولت ترامپ نشان می دهد که آمریکا در دوره ترامپ نیز نمی تواند سیاست های شکست خورده خود در خاورمیانه را اصلاح نماید.

این 10 کلمه دلیل خوبی برای این مورد است: "از امروز ما به طور رسمی به ایران هشدار می دهیم"؛ این اظهارات را مایکل فیلن، مشاور امنیت ملی دولت ترامپ در سیزدهمین روز فعالیت دولت جدید عنوان کرده است.
 
اما چرا ایران؟ در حالی که دونالد ترامپ در مبارزات انتخاباتی خود وعده داده بود که شکست داعش را در اولویت سیاست خارجی آمریکا قرار دهد، اکنون به رویارویی ناگهانی با جمهوری اسلامی ایران می پردازد؛ این در حالی است که ایران و تروریست های داعش دقیقا نقطه مقابل یکدیگر هستند.

 ایران با توجه به مساحت، جمعیت و شاخص های توسعه، یک قدرت برتر منطقه ای است که قرن هاست جنگی را آغاز نکرده و با ابزار قدرت نرم روابط خود با کشورهای دیگر را شکل داده است و از میراث فرهنگی غنی برخوردار است در حالی که داعش یک گروه غیر دولتی که از برداشت های نادرست وهابیت از اسلام شکل گرفته و از اقدامات تروریستی و خشونت آمیز استفاده کرده و به قتل عام و تخریب آثار باستانی و ... دست می زند.

 اکنون به نظر می رسد که ترامپ نیز در حال تکرار اشتباه اوباما و کلینتون در رابطه با خاورمیانه و چشم پوشی از حقیقت بنیادینی است که تلاش های اوباما  و کلینتون را بی نتیجه گذاشت: آمریکا نمی تواند با ایران و داعش مبارزه کند و انتظار پیروزی داشته باشد.

گروه های تروریستی مانند داعش و القاعده و دیگر شبه نظامیان سلفی در پناهگاه های خود در سوریه و عراق، ایران را دشمن اصلیشان در منطقه می دانند. جمهوری اسلامی ایران با دمشق و بغداد متحد است. ارتش این کشورها با کمک، آموزش، پشتیبانی و هدایت ایران موفق شده که تروریست ها سرکوب کند.

تلاش آمریکا برای منزوی کردن ایران و یا کمرنگ کردن نقش این کشور تنها به معنای تضعیف نیروی زمینی منطقه ای است که نقش ویژه ای در نبرد با داعش و القاعده دارد؛ آمریکا نمی تواند هم خدا را بخواهد هم خرما را.»
 
کلمات کلیدی : ترامپ، ایران، برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.