توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495253
آخر هفته شمال بارانی است/ تهران گرمتر می شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۰
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: آخر هفته در شمال کشور شاهد بارش باران خواهیم بود.

فریبا گودرزی در گفت و گو با میزان، اظهار داشت: براساس نقشه های پیش یابی در مردادماه بارش باران در استان های مرکزی ایران نداریم و هوا در این مناطق گرم خواهد بود. در این مدت بارش در فارس،اصفهان،یزد و کرمان نزدیک به صفر خواهد بود. 

وی ادامه داد: بارش ها در تابستان معطوف به جنوب شرق کشور است و با توجه به وقوع پدیده مانسون در شبه قاره هند، در این فصل سال بارش در مناطقی از سیستان وبلوچستان رخ می دهد. در روزهای آتی بارش باران در سراوان و نیک شهر به صورت پراکنده رخ می دهد. 

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: در شمال سیستان وبلوچستان شاهد وقوع پدیده بادهای 120 روزه هستیم اما در آخر هفته از شدت وزش باد کاسته شده و دما در این مناطق افزایش می یابد. 

گودرزی با اعلام اینکه آخر هفته شدت بارش در شمال کشور زیاد است، افزود: کوهنوردان دقت داشته باشند تا آخر هفته در ارتفاعات مازندران، سمنان، تهران، البرز و قزوین بارش باران شدید پیش بینی می شود و برای صعود باید موارد ایمنی را رعایت کنند. 

وی در مورد هوای تهران گفت: نوسانات دما در تهران قابل توجه نیست اما در هشت روز آینده، روز یکشنبه هفته آینده گرمترین روز تهران است و از نیمه دوم هفته آینده هوای تهران مقداری خنک می شود.

 
 
کلمات کلیدی : بارش باران ، باران پراکنده ، وزش باد ، بادهای 120 روزه ، کارشناس سازمان هواشناسی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.