توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 425755
اوباما: روی کمک به رهبران نسل جدید تمرکز می‌کنم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۸
رئیس‌جمهوری آمریکا در تشریح برنامه‌هایش برای پس از خروج از کاخ سفید، گفت که روی پرورش نسل جدیدی از رهبران در موضوعاتی نظیر تغییرات آب و هوایی، اصلاحات عدالت کیفری و توسعه پوشش بیمه سلامت متمرکز خواهد بود.

به گزارش ایسنا، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه تفصیلی با شبکه خبری ان‌پی‌آر گفت، می‌خواهد اطمینان حاصل کند که آن جوانانی که روی این مسائل کار می‌کنند "هر نوع منابع، اعتبار و توجهی که می‌تواند برای رشد آنها فراهم کند، در اختیار دارند."

اوباما همچنین با انتقاد از حزب دموکرات که در انتخابات هشتم نوامبر متحمل شکست سنگینی شد، گفت، جمهوری خواهان در ایجاد یک چیز از پایه به صورت سیستماتیک عمل می‌کنند اما دموکرات‌ها نسبت به مسائل ملی و بین‌المللی تعصب دارند.

او گفت: در نتیجه گمان می‌کنم که در پیامد آن، ما اراضی بسیاری را واگذار کردیم.  

اوباما در این مصاحبه همچنین به سوالاتی درباره مداخله روس‌ها در انتخابات آمریکا و آینده حزب دموکرات و نقش خودش در آینده صحبت کرد. رئیس‌جمهوری آمریکا گفت، کاخ سفید را با ایده‌هایی درباره چگونه ساختن حزب دموکرات ترک می‌کند اما تاکید کرد که بیشتر به عنوان مشاور، مربی و دوست خدمت خواهد کرد.

او با بیان اینکه کشورش اکنون با چشم‌اندازی سیاسی به هم ریخته‌ای روبروست، گفت:‌ چیزهایی وجود دارد که می‌دانیم برای دموکرات‌ها چالش است. مثل توزیع جمعیت، رای جوانان، رای اقلیت‌ها و دموکرات‌ها که در مناطق شهری قرار گرفتند. در نتیجه ما در شرایطی قرار می‌گیریم که سهم بزرگی از ایالت‌ها به دلیل اینکه ما دیده نمی‌شویم و حرفی برای گفتن نداریم، در آنها می‌بازیم و می‌توانیم بد هم ببازیم و این دقیقا اتفاقی است که در این انتخابات افتاد.

اوباما در مصاحبه‌ای که امروز (دوشنبه) منتشر شد، با انتقاد از استراتژی کمپین حزب دموکرات گفت، دلیل شکست  انتخاباتی ماه گذشته شکست کمپین در مناطق روستایی بوده است. او بدون آنکه مستقیما به هیلاری کلینتون اشاره کند، گفت: نامزدهای انتخابات آتی باید با مسوولیت خود ایالت‌هایی که دموکرات‌ها در آنها به صورت سنتی عملکرد خوبی نداشتند، کنار بگذارند.

اوباما در مصاحبه‌ها و کنفرانس‌های خبری اخیر خود به چگونگی شکست کلینتون در انتخابات می‌پردازد و چندین دلیل از جمله اشتباه محاسباتی، مداخله روس‌ها و سوءبرخورد رسانه‌ها اشاره می‌کند. اوباما گرچه جمهوری‌خواهان را به همدستی با مسکو متهم نمی‌کند اما گفت که ترامپ می‌دانسته روسیه قصد آسیب زدن به رقیب او را دارد.
 
کلمات کلیدی : باراک اوباما + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.