نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 305758
درآمد سالانه ۳ میلیارد دلاری از هر فاز پارس جنوبی
تاریخ انتشار : جمعه ۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۴
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از درآمد سالانه ۳ میلیارد دلاری از هر فاز میدان گازی پارس جنوبی خبر داد.

علی‌اکبر شعبان‌پور امروز در گفت‌وگو با فارس گفت: سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت برای بررسی آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی فازهای ۱۷ و ۱۸ و شماری از واحدهای پتروشیمی‌در میدان گازی پارس جنوبی انجام شد. وی افزود: با تلاش مسئولان ارشد صنعت نفت برای تکمیل فازهای مختلف در دست اجرا در پارسال، ۱۰۰ میلیون متر مکعب به ظرفیت گاز پارس جنوبی افزوده شد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی ها، تا ۲ سال دیگر همه فازهای در دست اجرا در پارس جنوبی، تکمیل و وارد مدار تولید می‌شوند. شعبان‌پور تصریح کرد: هر فاز پارس جنوبی سالانه بیش از ۳ میلیارد دلار درآمد دارد که نشانه اهمیت و جایگاه پارس جنوبی در درآمد کشور است.

وی یادآور شد: تسریع در تکمیل فازهای پارس جنوبی اولویت نخست صنعت نفت به شمار می‌رود و امسال ۵ فاز پارس جنوبی به تولید می‌رسد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس همچنین از افزایش تولید گاز پارس جنوبی روزانه به ۸۲۰ میلیون متر مکعب خبر داد و گفت: در صورت راه‌اندازی فازهای در دست اجرا و تکمیل همه فازها، تولید گاز در پارس جنوبی به ۸۲۰ میلیون متر مکعب می‌رسد.

شعبان‌پور گفت: با تلاش بسیار متخصصان داخلی صنعت نفت برای توسعه پارس جنوبی، امسال نیز ۵ فاز جدید در این میدان گازی وارد مدار می‌شود.
 
کلمات کلیدی : پارس جنوبی، عسلویه،
 
زینال
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۲۳:۳۷:۳۳
خوب این درست،ولی میشه بفرمایید این درامد کجا میره؟مثلا ده سال پیش که این فازها تکمیل نشده بود و این درامد نبود وضعیت زندگی مردم بهتر نبود ؟ (3288919) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۶-۲۴ ۱۵:۱۰:۴۹
چون مردم استان بوشهر راضی نیستن (3934230) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.