توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 436050
ارایه گزارش چهارم وزارت خارجه درباره برجام
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۳
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از ارایه گزارش سه‌ماهه چهارم وزارت امور خارجه در مورد اجرای برجام به این کمیسیون خبر داد.

سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت که امروز وزارت امور خارجه این گزارش را به کمیسیون ارایه داده است.

وی گفت: طبق تبصره یک قانون اقدام متقابل و متناسب جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام، وزارت امور خارجه باید هر سه ماه یک بار گزارشی از روند اجرای برجام به کمیسیون ارایه دهد. با توجه به اینکه 26 دی 94 آغاز اجرای برجام بوده وزارت امور خارجه باید تا 27 دی 95 چهار گزارش را به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ارایه می‌داد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ادامه داد: بر این اساس وزارت امور خارجه سه گزارش سه ماهه قبلی را در موعد قانونی به کمیسیون امنیت ملی ارایه کرد و امروز گزارش چهارم از روند برجام را به کمیسیون ارایه کرد.

نقوی حسینی در مورد حضور اعضای تیم مذاکره کننده برای توضیح در مورد این گزارش، گفت:‌ با توجه به اینکه هفته جاری و هفته آینده مجلس برای سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه تعطیل است، طبیعتاً با آغاز فعالیت‌های مجلس از اعضای تیم مذاکره کننده برای ارایه گزارش و بررسی آن در کمیسیون امنیت ملی دعوت می‌شود.
 
کلمات کلیدی : سنا+کنگره+تمدید تحریم های ایران+لغو برجام+تمدید ده ساله+نقض برجام+تمدید داماتو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.