توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 421759
نمایشگاهی ویژه برای نابینایان در پراگ+تصاویر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۵
نمایشگاهی ویژه افراد نابینا در پراگ پایتخت جمهوری چک برپا شد.

به گزارش خبرآنلاین، افراد نابینا در این نمایشگاه اجازه دارند تا آثار هنری عرضه شده را لمس کنند. به این ترتیب نابینایان طرفدار هنرهای تجسمی به جای شنیدن توصیف اثر، با لمس کردن تصویری از آن در ذهن خود ایجاد می‌کنند.

نگارخانه ملی جمهوری چک در پراگ مسئول فراهم کردن آثار هنری این نمایشگاه است، و در عین حال برخی هنرمندان نیز مستقیما آثارشان را برای نمایش به این نمایشگاه فرستادند. آثار ارائه شده در این نمایشگاه از جنس چوب، فلز، شیشه و پلاستیک هستند.یانا کلیموا مسئول نمایشگاه می‌گوید:‌ «ویژگی‌ اصلی این نمایشگاه که به آن جلوه‌ای خاص می‌بخشد، امکان لمس کردن آثار هنری است که در نمایشگاه‌های دیگر شاهد آن نیستیم. در حالی‌که در نمایشگاه‌های دیگر تابلوی «لطفا دست نزنید»‌ به چشم می‌خورد در این نمایشگاه تنها یک تابلو وجود دارد:‌ «لطفا لمس کنید.»»بازدید از این نمایشگاه رایگان و برای عموم مردم آزاد است. حتی افرادی که نابینا نیستند هم هنگام بازدید از نمایشگاه تشویق می‌شوند تا چشمان خود را پوشانده و با حس لامسه خود آثار هنری را درک کنند.
 
کلمات کلیدی : نمایشگاه+نابینایان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.