توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 471655
انگلیس: روسیه احتمالا برای دخالت در انتخابات تلاش خواهد کرد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۰
وزیر خارجه بریتانیا بار دیگر روسیه را به تلاش برای دخالت در انتخابات ماه آینده این کشور متهم کرده است.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، بوریس جانسون وزیر خارجه بریتانیا در مصاحبه با روزنامه تلگراف که امروز شنبه منتشر شده، تاکید کرد: یک احتمال واقعی وجود دارد که روسیه بخواهد برای نفوذ و دخالت در انتخابات سراسری ماه آینده بریتانیا تلاش کند.

وی در ادامه تصریح کرد: ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه احتمالا خوشحال خواهد شد اگر جرمی کوربین رهبر حزب کارگر در انتخابات سراسری بریتانیا به پیروزی برسد.

وزیر خارجه بریتانیا ضمن اشاره به پوتین گفت: بی شک ما درباره فعالیت هایی که او در آمریکا انجام داد، فکر می کنیم، بی شک به کارهایی که در انتخابات فرانسه کرد و ایمیل های امانوئل ماکرون هک شد، فکر می کنیم، بنابر این باید کاملا هوشیار باشیم.

جانسون افزود: پوتین می خواهد به اعتقاد فعلی نسبت به دموکراسی ضربه بزند و روند کلی دموکراتیک در کشورهای غربی را بی اعتبار کند.

این اظهارات در حالی است که سیستم بهداشت و سلامت بریتانیا هدف حمله سایبری گسترده ای قرار گرفته و فعالیت بسیاری از مراکز بهداشتی و درمانی این کشور مختل شده است.

در رخدادی بی سابقه 90 کشور همزمان هدف حملات سایبری خطرناکی قرار گرفتند که کشورهای مهمی چون انگلیس، روسیه و چین را هدف قرار داد و باعث شد بیشتر بیمارستان های انگلیس از خدمت خارج شوند.

کارشناسان اعلام کرده اند که آمریکا، انگلیس، روسیه، چین، ایتالیا، اسپانیا، اکراین و هند از جمله کشورهایی بوده اند که هدف این حملات قرار گرفته اند. شرکت امنیتی کسپرسکی روسیه نیز اعلام کرد روسیه بیش از هر کشور دیگری هدف این موج حملات قرار گرفته است.
 
کلمات کلیدی : انگلیس+روسیه+انتخابات انگلیس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.